Ερώτηση για μπότες sidi adventure

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μήπως αλλάζουν το ΦΠΑ ανάλογα την χώρα που μπαινεις;

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγω παντα επιλεγω Ελλαδα .Δεν ξερω τι γινεται οταν βλεπουν τις χαμηλοτερες τιμες που αναφερθηκαν
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Είχε γίνει και σε μένα και το έχω δει 4-5 φορές και διαφορετικές μέρες. Μάλιστα ανεβάζουν (από το fc moto) και στο ebay προϊόντα προς πώληση και το είχα παρατηρήσει και εκεί. Μάλλον το κάνουν επίτηδες οι π@@... γιατί ενώ τα είχα βάλει στο καλάθι με την "φτηνή" τιμή μετά όταν πήγα για πληρωμή άλλαξε προς τα πάνω. Άρα μάλλον είναι τρικ για να τραβάνε την προσοχή. Εγώ τις πήρα από motocard.com Οι Ισπανοί είναι εγγύηση και που και που παίζουν κουπόνια που χαμηλώνουν αρκετά την τιμή. Φυσικά αν τις έβρισκα Ελλάδα σε καλή τιμή... δεν το συζητώ!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Η τιμή τους στην Ελλάδα αναγράφηκε πιο πάνω (300 σε 3 άτοκες!) και τη θεωρώ καλή!
Επίσης θα πω ότι μετρητοίς πέφτει ακόμα παρακάτω (το έχω ρωτήσει) και πλέον αποτελεί ευκαιρία ακόμα και σε σχέση με τα ευρωπαϊκά "στοκάδικα" ;)
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Σήμερα τις έβαλα για πρώτη φορά, βόλτα 100 χλμ περίπου. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παρόλο την σκληροπυρηνική τους εμφάνιση, είναι αρκετά άνετες και στο περπάτημα. Από αδιαβροχοποίηση, 15΄ νερό με λάστιχο να φύγουν οι λάσπες, δεν πέρασε τίποτα. Ακριβές αλλά τα αξίζουν!
Εγώ έχω τις adventure 2 αλλά δε νομίζω να έχουν διαφορά στα παραπάνω από τις advenrture 1, ίσα-ίσα μην πω ότι οι 1 είναι καλύτερες αφού έχουν δοκιμαστεί τόσο καιρό!
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Έχει κουπόνι το fc moto μέχρι σήμερα, 35 ευρώ έκπτωση για αγορές. Οι sidi adv 1 με την έκπτωση βγαίνουν 244. Χωρίς μεταφορικά. Αν κάποιος ψάχνεται...:cool:
Η μπότα πάντως είναι κορυφή! Το 2ημερο που μας πέρασε, τις φορούσα σχεδόν όλη μέρα. Πανω στην μηχανή χώμα-άσφαλτο, μπηκαμε σε νερά, περπατήσαμε σε πλαγιές... παρόλο τις προστασίες που έχει, δεν ενόχλησαν πουθενά.
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Ενδιαφερομαι για τις συγκεκριμενες μποτες και εχω βρει μια τρελη ευκαιρια στο εξωτερικο....το θεμα μου ειναι το εξης: οταν ψωνιζω απο ιντερνετ παω με το japan(jpn) συστημα μετρησης το οποιο μετρα το μηκος του πελματος(γυμνο) σε εκατοστα....Εγω εχω 29εκ πελμα δηλαδη σε sidi συμφωνα με το πινακα μεγεθων τους παω 47 και επειδη θελω και πιο χοντρη καλτσα λεω να παω μισο εκατοστο πανω δηλαδη 48...Παιζει ρε παιδια τοση μεγαλη διαφορα στην sidi?
Γενικα φοραω 45 σε dainese πηρα 46 και ηταν τελειες....τωρα πρεπει να ανεβω τοσο?
Φοραει κανεις 47-48 τις adventure να μου πει ποσο το εχει? (το πελμα εννοω)
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Ενδιαφερομαι για τις συγκεκριμενες μποτες και εχω βρει μια τρελη ευκαιρια στο εξωτερικο....το θεμα μου ειναι το εξης: οταν ψωνιζω απο ιντερνετ παω με το japan(jpn) συστημα μετρησης το οποιο μετρα το μηκος του πελματος(γυμνο) σε εκατοστα....Εγω εχω 29εκ πελμα δηλαδη σε sidi συμφωνα με το πινακα μεγεθων τους παω 47 και επειδη θελω και πιο χοντρη καλτσα λεω να παω μισο εκατοστο πανω δηλαδη 48...Παιζει ρε παιδια τοση μεγαλη διαφορα στην sidi?
Γενικα φοραω 45 σε dainese πηρα 46 και ηταν τελειες....τωρα πρεπει να ανεβω τοσο?
Φοραει κανεις 47-48 τις adventure να μου πει ποσο το εχει? (το πελμα εννοω)
Γιατί δεν τηλ. στο Τζωρτζόπουλο κι αν έχει νούμερα να τις δοκιμάσεις πριν τις παραγγείλεις;
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Το εβγαλα εξω και το μετρησα











28.5εκ. Adventure δεν εχω αλλα φοραω 46 σε crossfire 1 και μου ειναι στενη, και 45 σε crossfire 3 και ειναι ταμαμ. Αν βρεις κανα συγκριτικο ισως σε βοηθησει.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ενδιαφερομαι για τις συγκεκριμενες μποτες και εχω βρει μια τρελη ευκαιρια στο εξωτερικο....το θεμα μου ειναι το εξης: οταν ψωνιζω απο ιντερνετ παω με το japan(jpn) συστημα μετρησης το οποιο μετρα το μηκος του πελματος(γυμνο) σε εκατοστα....Εγω εχω 29εκ πελμα δηλαδη σε sidi συμφωνα με το πινακα μεγεθων τους παω 47 και επειδη θελω και πιο χοντρη καλτσα λεω να παω μισο εκατοστο πανω δηλαδη 48...Παιζει ρε παιδια τοση μεγαλη διαφορα στην sidi?
Γενικα φοραω 45 σε dainese πηρα 46 και ηταν τελειες....τωρα πρεπει να ανεβω τοσο?
Φοραει κανεις 47-48 τις adventure να μου πει ποσο το εχει? (το πελμα εννοω)
Ερώτηση για μπότες sidi adventure
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Το εβγαλα εξω και το μετρησα











28.5εκ. Adventure δεν εχω αλλα φοραω 46 σε crossfire 1 και μου ειναι στενη, και 45 σε crossfire 3 και ειναι ταμαμ. Αν βρεις κανα συγκριτικο ισως σε βοηθησει.
Αλεξ ευχαριστω...μπερδευουν τα καλουπια αναλογα το μοντελο οι παπαρες....θελω αποψη μαλλον απο κατοχο adventure 1....
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
@tripper.gr Επικοινώνησε μαζί του ,κ δεν θα χρειαστεί να ασχοληθείς με τα "εξωτερικά".
Γατε εχω μιλησει με τον Θανο για αλλα ζητηματα και ξερω τι παλληκαρι ειναι αλλα μιλαμε για 150 ευρω καινουργια adventure 1....Ασε που δεν θα εχει την 1 μονο την 2....
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Γατε εχω μιλησει με τον Θανο για αλλα ζητηματα και ξερω τι παλληκαρι ειναι αλλα μιλαμε για 150 ευρω καινουργια adventure 1....Ασε που δεν θα εχει την 1 μονο την 2....
ΟΚ :ok:
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Ενδιαφερομαι για τις συγκεκριμενες μποτες και εχω βρει μια τρελη ευκαιρια στο εξωτερικο....το θεμα μου ειναι το εξης: οταν ψωνιζω απο ιντερνετ παω με το japan(jpn) συστημα μετρησης το οποιο μετρα το μηκος του πελματος(γυμνο) σε εκατοστα....Εγω εχω 29εκ πελμα δηλαδη σε sidi συμφωνα με το πινακα μεγεθων τους παω 47 και επειδη θελω και πιο χοντρη καλτσα λεω να παω μισο εκατοστο πανω δηλαδη 48...Παιζει ρε παιδια τοση μεγαλη διαφορα στην sidi?
Γενικα φοραω 45 σε dainese πηρα 46 και ηταν τελειες....τωρα πρεπει να ανεβω τοσο?
Φοραει κανεις 47-48 τις adventure να μου πει ποσο το εχει? (το πελμα εννοω)
Έχω 28.5εκ πέλμα και φοράω 46 σε sidi adventure. Τα νούμερα ανεβαίνουν ένα ανά 0.5εκ. Άρα εσύ είσαι σίγουρα στο 47. Νομίζω ότι το 48 θα σου είναι μεγάλο.
 
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
ktm 1290 SA R
Τάσο έχω τη sidi adv goretex 1. Φοράω 46 σε κανονικό παπούτσι (47.5 σε αθλητικό) και το 46 της sidi μου κάνει μια χαρά και με χοντρή κάλτσα.

Η διαφορά ανάμεσα σε sidi adv goretex 1 και 2 είναι στο τριξιμο. Οι 1... Τριζουν!
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
@stavrouliasp,@Sokin σας ευχαριστω παιδια για την βοηθεια αλλα και το μπερδεμα(γιατι αλλιως το ενα ποδι αλλιως το αλλο)
Απο οτι καταλαβαινω το 48 απορριπτεται γιατι θελεις μεγαλο αλλα οχι και τοσο...το πιο σιγουρο θα ειναι να βρω σε μαγαζι να φορεσω......τελος παντων θα δουμε...
Ξαναματαευχαριστω σας!!!!
 
Top Bottom