Ερώτηση για μπότες sidi adventure

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Καλησπερα στην παρέα,θα ηθελα να μάθω εαν οι μπότες της sidi,μοντέλο adventure, μπορούν να φορεθούν και σε ταξίδιωτικη χρήση.

Ευχαριστω
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Καλησπέρα!Εχουν γινει αρκετες συζητήσεις εδώ μεσα για μποτες και σχεδον στις περισσοτερες εχει ακουστει η συγκεκριμενη μποτα.Τυχαιο..?Δεν νομιζω.Η αποψη μου είναι ότι είναι μια μποτα για όλα σχεδον και αξιζει τα λεφτα της!Go for it!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Πολύ σωστή επιλογή για την κατηγορία που αναφέρεται με δεσίματα σε σωστά σημεία και αδιάβροχη με εγγύηση gore-tex. Με καλή συντήρηση θα σε πάει παντού για μια ζωή.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω ότι καταργήθηκαν. .....
Τις έχεις βρει κάπου ζωρζ???
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Καλησπερα στην παρέα,θα ηθελα να μάθω εαν οι μπότες της sidi,μοντέλο adventure, μπορούν να φορεθούν και σε ταξίδιωτικη χρήση.

Ευχαριστω


Γιώργο τα είχαμε πει και από κοντά!!!Οι μπότες δεν παίζονται!!!Είναι ότι καλύτερο για μια μακροχρόνια αγορά!Αν τις πάρεις στο χέρι θα σου φανούν βαριές αλλά πραγματικά αυτό χάνετε αν τις φοράς!!!Τελευταία εμπειρία τα ασφάλτινα 4 όπου έφαγαν αρκετή βροχή και απλά δεν πήραν σταγόνα και δεν ίδρωσαν καθόλου τα πόδια!!Από θέμα άνεσης τη δεύτερη μέρα τις φορούσα από τις 8μιση το πρωί μέχρι τις 10 περίπου το βράδυ και δεν κατάλαβα το παραμικρό!!!

ΥΓ:Οπωσδήποτε δοκίμασε τες κάπου για το ακριβές νούμερο, αν και νομίζω ότι είχες SIDI και παλαιότερα...

Καλή αγορά!!
;)
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Γιώργο τα είχαμε πει και από κοντά!!!Οι μπότες δεν παίζονται!!!Είναι ότι καλύτερο για μια μακροχρόνια αγορά!Αν τις πάρεις στο χέρι θα σου φανούν βαριές αλλά πραγματικά αυτό χάνετε αν τις φοράς!!!Τελευταία εμπειρία τα ασφάλτινα 4 όπου έφαγαν αρκετή βροχή και απλά δεν πήραν σταγόνα και δεν ίδρωσαν καθόλου τα πόδια!!Από θέμα άνεσης τη δεύτερη μέρα τις φορούσα από τις 8μιση το πρωί μέχρι τις 10 περίπου το βράδυ και δεν κατάλαβα το παραμικρό!!!

ΥΓ:Οπωσδήποτε δοκίμασε τες κάπου για το ακριβές νούμερο, αν και νομίζω ότι είχες SIDI και παλαιότερα...

Καλή αγορά!!
;)
γερνάω αγόρι μου και ξεχνω....:D
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
(Spam on) όταν έψαχνα για μπότες, πρόσφατα, κοιτούσα και τις TCX infinity....goretex και χρήση παντού και πιο φθηνές....k και τελικά τις πήρα!!

Αν δε σε ενδιαφέρουν δε πειράζει, είπα να πεταχτώ κι εγώ να πω την άποψή μου.... :):) (spam off)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Reactions: REK

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
καλιο αβγα...παρα πουρέ....

επισκεφθηκα το mega bazaar δεν υπαρχει τπτ...προσπαθησαν να μου "πουλήσουν" καποιες dainese goretex μεσω φωτο..θα τις δώ live την Τρίτη...:rolleyes:

Τζωρτζόπουλος..πηγα πριν κανενα μηνα δεν είχε στο νουμερο μου...επικοινωνησα σήμερα και έχουν έρθει....:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
καλιο αβγα...παρα πουρέ....

επισκεφθηκα το mega bazaar δεν υπαρχει τπτ...προσπαθησαν να μου "πουλήσουν" καποιες dainese goretex μεσω φωτο..θα τις δώ live την Τρίτη...:rolleyes:

Τζωρτζόπουλος..πηγα πριν κανενα μηνα δεν είχε στο νουμερο μου...επικοινωνησα σήμερα και έχουν έρθει....:D
Τιμουλα? ??

advφον!!
 

REK

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
BMW ADV GS 1200
Καλησπερα αγκαιν...


Αυτες μου προτειναν στα mega bazaar..στα 248 ευρω...

Οι sidi adv. στα 320 ευρω και εχει γινει νεα παραλαβη...

Εχει κανεις γνωμη για τις dainese...?

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Καλησπερα αγκαιν...

Αυτες μου προτειναν στα mega bazaar..στα 248 ευρω...

Οι sidi adv. στα 320 ευρω και εχει γινει νεα παραλαβη...

Εχει κανεις γνωμη για τις dainese...?
Δυστυχώς οχι άποψη για τις dainese, αλλά ξέρω ότι η κορυφή στην κατηγορία θεωρείται η sidi adv. και η alpinestars toucan.

Θα σου πρότεινα αντί για τις dainese, αυτές:
Gaerne Midland Goretex
Πρόσεξε: είναι καινούργιο μοντέλο με goretex μεμβράνη. Δοκιμασμένη από πολλούς με θετικά σχόλια η προηγούμενη έκδοση aquatech (αδιάβροχη αλλά οχι goretex)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πηρα προσφατα τις Sidi Adventure και τις δοκιμασα σε ταξιδι και σε μια εντουραδα, φαινονται πολυ καλες all round μποτες με αρκετη προστασια.

Αλλα a word of caution σχετικα με το νουμερο. Εχουν σχετικα στενη φορμα, οποτε γι'αυτους με μεγαλο "coup de pied" (κουτουπιε Ελληνιστι) χρειαζεται μεγαλυτερο νουμερο. Εγω φοραω παπουτσι 43-43.5 και παιρνω συνηθως μποτες 44 αλλα αυτες τις πηρα σε 45. Το ιδιο ακριβως ισχυει και για τις Sidi B2 που εχω για στρηταδικες.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Πηρα προσφατα τις Sidi Adventure και τις δοκιμασα σε ταξιδι και σε μια εντουραδα, φαινονται πολυ καλες all round μποτες με αρκετη προστασια.

Αλλα a word of caution σχετικα με το νουμερο. Εχουν σχετικα στενη φορμα, οποτε γι'αυτους με μεγαλο "coup de pied" (κουτουπιε Ελληνιστι) χρειαζεται μεγαλυτερο νουμερο. Εγω φοραω παπουτσι 43-43.5 και παιρνω συνηθως μποτες 44 αλλα αυτες τις πηρα σε 45. Το ιδιο ακριβως ισχυει και για τις Sidi B2 που εχω για στρηταδικες.
Κατάλαβα... Εγώ που φοράω 47-47,5 πάω για 48 με 49;;;
2 φορές που πήγα τζορτζοπουλο δεν είχε νούμερα πάντως!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κατάλαβα... Εγώ που φοράω 47-47,5 πάω για 48 με 49;;;
2 φορές που πήγα τζορτζοπουλο δεν είχε νούμερα πάντως!!
Αν εχεις και φαρδυ ποδι, τοτε μαλλον 49. Αλλα μην παρεις χωρις να τις δοκιμασεις, και οταν τις δοκιμασεις ασε τις στο ποδι για 15-20' οποτε θα φανει αν το μικροτερο νουμερο ενοχλει.
 
Top Bottom