Ετοιμάζεται νέο Honda Hornet

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μου αρέσει πολύ που είδα την Honda να βγάζει ένα καινούργιο μοτέρ και μάλιστα όπως φαίνεται με καλή απόδοση!

Δεν μου αρέσει που έκαναν το Hornet να μοιάζει ΄οπως λες με CB500. Δεν έμαθαν απο την αποτυχία του Hornet 2007

Μπορούσαν να επενδύσουν στην κληρονομιά του Hornet με τον στρογγυλό προβολέα και να φτιάξουν κάτι με χαρακτήρα.

Ενδεικτικά θα βάλω μια foto απο το Benelli Leoncino 800 του πως μπορείς να φέρεις τον στρογγυλό προβολέα στο σήμερα έτσι για την κουβέντα.

Ειδικα το μουτρο μπροστα είναι μονο και μονο για το ονομα Σφηκα
Τρομαρα τους

  • πεθανε η βασιλισσα
  • τι ?
  • ...Ελισαβετ
  • αστοδιαολο ρε μας κοψοχολιασες
  • -Βζζζζ
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Μου αρέσει πολύ που είδα την Honda να βγάζει ένα καινούργιο μοτέρ και μάλιστα όπως φαίνεται με καλή απόδοση!

Δεν μου αρέσει που έκαναν το Hornet να μοιάζει ΄οπως λες με CB500. Δεν έμαθαν απο την αποτυχία του Hornet 2007

Μπορούσαν να επενδύσουν στην κληρονομιά του Hornet με τον στρογγυλό προβολέα και να φτιάξουν κάτι με χαρακτήρα.

Ενδεικτικά θα βάλω μια foto απο το Benelli Leoncino 800 του πως μπορείς να φέρεις τον στρογγυλό προβολέα στο σήμερα έτσι για την κουβέντα.

Πιστευω τα χορνετ που απετυχαν, απετυχαν γιατι 4κ μοτερ σε μεσαια κυβικα δε μπορουσε να ανταγωνιστει σε φαν φακτορ μοτερ σα του sv και mt σε γυμνο μηχανακι.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Πιστευω τα χορνετ που απετυχαν, απετυχαν γιατι 4κ μοτερ σε μεσαια κυβικα δε μπορουσε να ανταγωνιστει σε φαν φακτορ μοτερ σα του sv και mt σε γυμνο μηχανακι.
ε ήταν και κακάσχημο! Το 4Κ έχει πολλούς οπαδούς.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ενα αλλο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ακομα δεν εχουν μιλησει για καταναλωση.
Τοσο πολυ επρεπε να τραβηξουν το μοτερ για να νικησει το mt-07? :muted:
Εχουν
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όπερ μεθερμηνεύεται κάτι πάνω από 9000 εδώ;
Όσα θέλει θα το βάλει. Δερβέναγα σε έβαλε?!

Εγώ ψηφίζω 11.500€ χωρίς τα τέλη ταξινόμησης και δώρο λουκέτο δισκοφρενου
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όσα και να το βάλει δεν το θέλω έτσι και αλλιώς, συζήτηση για το VFM της κατηγορίας που αναφέρθηκε κάνω.

Με δώρο μιά εκπτωτική στάρφαξ να το σκεφτούμε, με τα λουκέτα γίνονται ζημιές στις δισκόπλακες, με το σπάις πάμκιν λάτε όχι.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Το CB500F εχει 7199 !!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Όσα και να το βάλει δεν το θέλω έτσι και αλλιώς, συζήτηση για το VFM της κατηγορίας που αναφέρθηκε κάνω.

Με δώρο μιά εκπτωτική στάρφαξ να το σκεφτούμε, με τα λουκέτα γίνονται ζημιές στις δισκόπλακες, με το σπάις πάμκιν λάτε όχι.
Ξέρω εσύ περιμένεις το transalp το καλό...

Δεν είσαι χτεσινος..

Σπαις παμκιν λατε ρε φίλε.. χίλιες φορές μιλκο τυρόπιτα με αυτό πριν πιάσεις καλαμάκι τα έδωσες όλα κάτω!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Όπερ μεθερμηνεύεται κάτι πάνω από 9000 εδώ;
Δε νομιζω με το μτ09 στα 10500, αλλα ποτε δε ξερεις. Πιστευω καπου αναμεσα 8500-9000.

Το cb500x πχ στη γερμανια εχει μερικα κατοσταρικα κατω απο εδω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ξέρω εσύ περιμένεις το transalp το καλό...
Αυτό το H της χόντα περιμένει πολύς κόσμος. Ή κάνουμε όλοι λάθος και δεν είναι το νέο τρασλαπ αυτό; :p

 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Εαν το βάλει στην τρανσαλπ με 90 άλογα και DCT το μηχανάκι θα είναι πυραυλος. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πάρεις οποιοδήποτε άλλο μηχανάκι της κατηγορίας ον-οφφ εκτός απο αυτό πλέον....Εαν ειναι έτσι βέβαια......Μετά δηλαδή ή πάς σε πολύ χωμάτινες κατασκευές όπως Τ7 ή ΚΤΜ690, ή πάς κατευθείαν στα 1300cc........Στο ενδιάμεσο δεν το χτυπάει τίποτα.....Εκτός και εαν η τρανσαλπ μοιάζει πιο πολύ σε tracer, παρά σε ΑΦΡΙΚΑ, αλλά λένε ότι θα έχει 21'' μπροστά.....ηδωμεν............
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κρίνοντας από τη φιλοσοφία πλαισίου ένα κομμάτι που βλέπουμε στο χορνετ, μάλλον απίθανο να βγει το transalp με αφαιρούμενο υποπλαίσιο πράγμα το οποίο σημαίνει ότι οι κακές πεθερές τοιχώματος δεν θα το θεωρήσουν αρκετά true adventure όσα άλογα και αν έχει.
Βάλε στο παιχνίδι τις σχετικά απλές αναρτήσεις και την αδιάφορη εμφάνιση...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το αξιόλογο είναι ότι δεν έχει πει κανείς το επιχείρημα "οκ για τα λεφτά του" στα review μέχρι στιγμής. Τα άλογα/ευρώ θα κάνουν τους περισσότερους να παραβλέψουν την εμφάνιση. Είναι απλά καλό μηχανάκι και οι παρατηρήσεις που υπάρχουν δεν αφορούν όλο τον κόσμο, αυτοί που θέλουν κάτι πιο ειδικό δεν έχουν και την δικαιολογία ότι δεν ήξεραν αυτό τον καιρό που υπάρχουν πληροφορίες παντού. Οι τιμές είναι όντως μέγκα κριντζ πια.

Σε σχέση με το mt07 έχει μεγάλη διαφορά σε τιμή για να θεωρείται ανταγωνιστική, 1200 ευρώ λιγότερο
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο Μανιάτης που το έκανε δοκιμή έγραψε τα καλύτερα. Με τέτοια τιμή είναι πολύ επιλογή.

Είναι ένα κλασσικό Χόντα αλλά επιπλέον με δύναμη και fun factor.

(Δεν απάντησα πιο πάνω στον Αμυρού, πόσταρε λίγο πριν από μένα πριν διαβάσω τι έγραψε ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για την ιστορία και για λόγους σύγκρισης να βάλουμε και τον κοντινό (ή σχετικά κοντινό) ανταγωνισμό του Hornet απο τα φτηνότερα προς ακριβότερα:

1)CFMOTO 650NK, 69.7hp, 62nm. 5.990€



2)QJmotor SRK700. 73.5hp, 67nm, 6.995€


upload your images

3)YAMAHA MT07, 73.4hp, 67nm, 7.490€



4)MOTO MORINI Seimezzo STR, 60hp, 54nm, 7.690€



5)Kawasaki Z650, 68hp, 67nm, 7.990€


images i



6)HONDA HORNET 750, 91hp, 74nm, 8.750€




7)TRIUMPH TRIDENT 660, 80hp, 64nm, 8.890€



8)BENELLI 752S, 76hp, 67nm, 8.950€



9)SUZUKI GSX800S, 82hp, 80nm, (????)-λογικά κάπου κοντά 9.000-9500€(??)



10)BMW F900R, 105hp, 92nm, (από) 9.540€


private album iphone

11)APRILIA TUONO 660, 100hp, 67nm, 10.890€

 
Top Bottom