Ευτυχής νέος κάτοχος ΕΦΟΧΤΑΚΟΣΑΤΖΙΕΣ ψάχνει προίκα!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλοτάξιδο Βαγγέλη...!!!
Αυτό που θα σου έλεγα να βάλεις είναι βενζίνα και .......................δρόμο!!!:D
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Καλούς δρόμους !!!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Κατ' αρχάς, σας ευχαριστώ όλους για τα καλορίζικα..!!! :)
Παραθέτω κάποιες ξεχωριστές απαντήσεις.

@Vvag Του Μακη, του φιλου του κυρίου Φώτη.:p:p
Αν δεν θυμασαι πες του μπαμπά σου να σου εξηγήσει μην σου χαλαω το θέμα..
Και να δωσεις και Χαιρετισματα απο εμενα.(Κωνσταντίνος)
Θα σπαμάρω λίγο γιατί για κάποιο λόγο δε μπορούσα να σου στείλω πμ.
Πλάκα κάνεις, πως δε θυμάμαι;! Αυτό που δεν ήξερα (ή δε θυμόμουν τέλος πάντων) είναι πως ο Μάκης είχε γιο και μάλιστα μπεμβεδάκια!! :p
Τρομερό ρε φίλε, καλά που κατάλαβες ποιος είμαι εδώ;! Να δώσεις χαιρετίσματα στον "ψεύτη" τον πατέρα σου, θα καταλάβει αυτός (αν θυμάται ακόμα)... :D

Καλορίζικο και καλοταξιδο και απο εδω Βαγγελη, ψαχνοντας βαλίτσες για την δικια μου επεσα πανω σε αυτην την εταιρεια http://shop.bumot.eu/en/catalog/id/37.html η τιμη ειναι προς τα πανω η αληθεια ειναι αλλαθεωρουνται κορυφαιες ασχετως αν ειναι βουλγαρικη εταιρεια. Τις συγκρινουν μονο με τις http://www.jesseluggage.com/ που ειναι αμερικανικες και ειναι ακομα ποιο ακριβες αλλα θεωρουνται κορυφαιες. Τώρα τρχει εκπτωση 15% στις bumot
Σ' ευχαριστώ Γιώργο! Γενικά έχω δει πολύ πράμα από βαλίτσες, και κοιτάω να δω τι μπορώ να βρω καλό και γερό, το οποίο όμως να μην ξεφεύγει τόσο πολύ οικονομικά.
Γιατί αν είναι να δώσω από 700 και πάνω, τότε θα πάω για givi που και μου αρέσουν εμφανισιακά, και είναι δοκιμασμένες ποιοτικά (στο πρόσφατο ταξίδι στο εξωτερικό έφυγε εν κινήσει η μία βαλίτσα του ψηλού - την είχα κουμπώσει εγώ και δεν την κούμπωσα σωστά - με καμιά κατοστή χιλιόμετρα. Πέρα από γρατζουνιές, δεν έκανε ούτε λακούβα!!).

Ο κυριος Μάκης, που εχει το 700gs, εχει χούφτες touratech και πλαϊνά κάγκελα givi. Οικονομικές λύσεις, δοκιμασμένες σε στατικές πτώσεις.:D
Τωρα το πως κάθεται καθετί στο ματι ειναι υποκειμενικό.
Προσωπικά βαλιτσες θα κοιτουσα μαμά η οποίες ειναι με κουρμπα απο την πλευρά της εξάτμισης γιατι δεν μου αρεσει η απόσταση που αφήνουν οι universal.
Νομιζω οι earth explorer βγαίνουν με κουρμπα και ειναι ελληνικές.
Τις χούφτες της touratech τις είχα στο KTM και ήμουν ευχαριστημένος. Η τιμή τους νομίζω δαγκώνει λίγο όμως και δεν έχουν και σίδερο από μέσα.
Τα κάγκελα της Givi είναι μία περίπτωση που εξετάζω, αν και αρκετά κοντά, σκεφτόμουν για κάτι που θα καλύπτει τα πλαστικά μέχρι πάνω.

Καλοριζικο και Καλοταξιδο το εργαλειο σου Βαγγελη.
Στον επομενο καφε ελπιζω να το δουμε και απο κοντα !!! :crs:
Γιώργο δεν ήξερα ότι έχεις έρθει μόνιμα Σαλόνικα! Θα τα πούμε κάποια στιγμή στο ΜΟΘ. :friendship:

Καλοριζικο!
Φιλος μου εβαλε τα heed καγκελα.ολοσωμα.

;)
Τα Heed είναι αυτά που προκρίνονται μέχρι στιγμής, αν και η τιμή τους δαγκώνει (κοντά στο 200ρι) και δεν ξέρω αν αξίζει τη διαφορά με τα πιο κοντά.

Καλοτάξιδο Βαγγέλη...!!!
Αυτό που θα σου έλεγα να βάλεις είναι βενζίνα και .......................δρόμο!!!:D
Φίλε, πρώτο γέμισμα 280χλμ με 13 λίτρα... φανταστικό το KTM, δε λέω, αλλά όταν είδα αυτή την κατανάλωση γέλαγα μόνος μου σα χαζός.. χαχαχα!!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Τι προικα και πρασσινα αλογα.Φουλαρε και εξαφανισου.



Καλοταξιδη.:friendship:
Κοίτα η γενική ιδέα είναι αυτή. :p
Δεν έχω σκοπό να βάλω πάνω όλη την κατούρατεκ, αλλά θεωρώ βασικό να έχει καγκελάκια μη γλιστρήσει κάνα πόδι και κλαίμε πλαστικά, ή βαλίτσες να φορτώνουμε τα άπαντα και να γράφουμε χιλιόμετρα για μέρες.
Αλλά ναι, το "φούλαρε και εξαφανίσου", είναι αυτό που έχω κύριο σκοπό να κάνω. :D
Ευχαριστώ!!
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Καλορίζικο ! Εγώ κάγκελα και χούφτες της touratech έχω . θα σου έλεγα να κανεις κάτι διαφορετικό στη μηχανή σου που για μένα το χρειάζεται . Αφού θα βάλεισ εξάτμιση πάρε κ ένα φίλτρο ελεύθερο και μετά βουρ για Το προγραμμα στον Γιάννη από Θεσσαλονίκη. Θα παθεις πλάκα απλά ..
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Καλορίζικο ! Εγώ κάγκελα και χούφτες της touratech έχω . θα σου έλεγα να κανεις κάτι διαφορετικό στη μηχανή σου που για μένα το χρειάζεται . Αφού θα βάλεισ εξάτμιση πάρε κ ένα φίλτρο ελεύθερο και μετά βουρ για Το προγραμμα στον Γιάννη από Θεσσαλονίκη. Θα παθεις πλάκα απλά ..
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γι αυτό το πρόγραμμα, και αν είναι να φτάσω στην εξάτμιση και το φίλτρο (και δεν είναι απαγορευτική η τιμή), θα το δω σίγουρα!
Αλλά μέχρι να φτάσουμε στην εξάτμιση, προέχουν τα βαλιτσάκια και πριν τα βαλιτσάκια... κάγκελα και χούφτες επειγόντως! ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Φίλε, πρώτο γέμισμα 280χλμ με 13 λίτρα... φανταστικό το KTM, δε λέω, αλλά όταν είδα αυτή την κατανάλωση γέλαγα μόνος μου σα χαζός.. χαχαχα!!
Εκανα ρεκορ αυτονομιας με το δικο μου...στο τελευταιο καλο τεστ ταξιδι με ενα γεμισμα εγραψε 358χλμ :Watching:...με ΑΠΛΗ 95αρα αμολυβδη και ειχε ακομα μεσα που σημαινει περιπου 370χλμ (4.3lt/100km) πριν λιποθυμησει απο τις αναθυμιασεις...:pρυθμοι ταξιδιωτικοι αλλά και...στροφογυριστοι επαρχια.Εχει κανει καλη δουλεια και ο Γιαννης με το προγραμμα...:secret:
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Εκανα ρεκορ αυτονομιας με το δικο μου...στο τελευταιο καλο τεστ ταξιδι με ενα γεμισμα εγραψε 358χλμ :Watching:...με ΑΠΛΗ 95αρα αμολυβδη και ειχε ακομα μεσα που σημαινει περιπου 370χλμ (4.3lt/100km) πριν λιποθυμησει απο τις αναθυμιασεις...:pρυθμοι ταξιδιωτικοι αλλά και...στροφογυριστοι επαρχια.Εχει κανει καλη δουλεια και ο Γιαννης με το προγραμμα...:secret:
Μέχρι στιγμής είμαι στα 280 πριν τη ρεζέρβα (αλλά έχω κάνει μόλις 3 γεμίσματα, ΤΡΙΑ χαχαχαχαχαχα)... και ναι, πάει και πιο κάτω είμαι σίγουρος. Αυτό που δε μπορώ να καταφέρω, είναι να ΑΝΕΒΑΣΩ την κατανάλωση πάνω από 5/100!!! :p:p:p


Στο δια ταύτα:
Παραγγέλθησαν κάγκελα Heed. Μου φάνηκαν τα πιο ποιοτικά με την καλύτερη προστασία, άκουσα πολύ καλά σχόλια συν το ότι τα έχω δει κι από κοντά και με έπεισαν. Όχι τα φτηνότερα, αλλά φαίνεται να τ' αξίζουν.



Όσο για χούφτες, καταλήγω σε Touratech. Είχα πλαστικές πολλά χρόνια και δεν είχα κανένα θέμα με την αντοχή τους, μάλιστα για ένα διάστημα είχα τις Touratech στο KTM κι ήμουν πολύ ευχαριστημένος απ' την προστασία τους. Ελπίζω μόνο να μη βρίσκουν στη ζελατίνα (Wunderlich Vario, την οποία όμως είμαι σε σκέψεις να την αλλάξω)...

Α, τσίμπησα κι αυτό, από το φίλο μας τον ιμπέη, με 60 ευρώπουλα. :D



Για βαλίτσες, εκτός απροόπτου θα μπουν Givi Trekker Outback, αλλά λίγο αργότερα να γεμίσει πρώτα ο κουμπαράς.
Κι αν -λέμε αν- πάνε καλά οι δουλίτσες και περισσέψει κάνα ψιλό, κοιτάμε για μια LeoVince (παίζουν γύρω στα 300) να ΑΚΟΥΣΤΕΙ επιτέλους (!!) με φιλτράκι ΚΝ που βλέπω είναι αρκετά οικονομικό σ' αυτό το μηχανάκι και τότε βλέπουμε και για το πρόγραμμα του Γιάννη για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα! ;)

Μέχρι τότε, βάζω στην άκρη ό,τι μου περισσεύει απ' τις βενζίνες που θα έκαιγα με το ΚΤΜ... :laugh:
 
Top Bottom