ΖΗΤΕΙΤΑΙ GSA 1200

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Για τα μέχρι 2009 R1200 ,η BMW πρότεινε (κ έβαζε) απλό πρωτογενές ορυκτέλαιο 20/50
Για τα 2010-12(& ADV'13),η BMW πρότεινε (κ έβαζε) 10/40 ημι-συνθετικό.
Για τα LC ΔΕΝ το'χω ψάξει (ΔΕΝ τα φτάνω ακόμα)

Βασικά ,κ ορυκτέλαιο να βάλεις ,μια χαρά θα είσαι ,αν ελέγχεις στάθμη κ αλλάζεις συχνά ,κ δεν το "πίνεις" το αργαλείο.
ΑΝ δεν έχεις "πρόβλημα τσέπης" ,τότε σίγουρα ,ένα σύγχρονο τεχνολογικά συνθετικό 10/50(ή κ 10/60) ,καλό θα του κάνει ,κακό δεν θα του κάνει.

Μπορείς επίσης να μοιράσεις τη "ζημιά τσέπης" με την λιπαντική ικανότητα ενός ημι-συνθετικού 15/50.

Γενικά ,με το συγκεκριμένο μοτεράκι ,έχεις πολλές επιλογές.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Για κανένα λόγο δε θα το τσιγκουνευτω. Αλλα απο εμπειρία μου το φουλ συνθετικό σε μηχανάκι που δε το χρειάζεται το καίει. 10/50? H bmw νομίζω προτείνει 15/50 αν δε κάνω λάθος.
Γενικα Ξεκινα με ενα ημισυνθετικο επώνυμο καθε 5000 και δοκιμάζοντας βλεπεις τι σου ταιριάζει.
Δεν εχει θέμα το συγκεκριμένο μοτερ με τα λαδια... Ποιο πολυ δικό μας ειναι το θέμα,στο μυαλο...
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Για τα μέχρι 2009 R1200 ,η BMW πρότεινε (κ έβαζε) απλό πρωτογενές ορυκτέλαιο 20/50
Για τα 2010-12(& ADV'13),η BMW πρότεινε (κ έβαζε) 10/40 ημι-συνθετικό.
Για τα LC ΔΕΝ το'χω ψάξει (ΔΕΝ τα φτάνω ακόμα)

Βασικά ,κ ορυκτέλαιο να βάλεις ,μια χαρά θα είσαι ,αν ελέγχεις στάθμη κ αλλάζεις συχνά ,κ δεν το "πίνεις" το αργαλείο.
ΑΝ δεν έχεις "πρόβλημα τσέπης" ,τότε σίγουρα ,ένα σύγχρονο τεχνολογικά συνθετικό 10/50(ή κ 10/60) ,καλό θα του κάνει ,κακό δεν θα του κάνει.

Μπορείς επίσης να μοιράσεις τη "ζημιά τσέπης" με την λιπαντική ικανότητα ενός ημι-συνθετικού 15/50.

Γενικά ,με το συγκεκριμένο μοτεράκι ,έχεις πολλές επιλογές.
Αν είναι έτσι να συνεχίσω να βάζω το ίδιο λάδι που έμπαινε και στο ktm κ ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Liqui Moly 10w-50 fully synthetic.

 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αυτο εβαζα κ εγω στο τζι ες κ αυτο θ βαζω στο κτμ

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εγώ θα πρότεινα να δώσεις το τσιες και να πάρεις ΚΤΜ.
Να μη μπαίνεις σε τέτοια διλήμματα..
Ακούς εκεί τι λάδι να βάλω...
Ειναι δυνατόν??
 
Top Bottom