ΖΗΤΕΙΤΑΙ GSA 1200

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Το 990 μπήκε αγγελία Κυριακή βράδυ στο car και Τρίτη μεσημέρι έγινε η μεταβίβαση!
Εσύ με ξεπέρασες!
Ωραίος, άντε με το καλό το μπόξερ. Κάνε και μια παρουσίαση όταν με το καλό το πάρεις!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εμένα γιατί ποναει η μέση μου μόνο στο GS?
Δεν έχεις πάρει το καλό με τους διπλούς εκκεντροφόροι το συλλεκτικό το μόνο δια γνώσται το άσπαστο το από τίμιο ξύλο σκαλισμένο το απαύγασμα της μποξεροσύνης που δεν τρώει κοκοράκια και κεντροφόρια. Για αυτό. Δώσε το και πάρε ΚΤΜ, πέρνα στην άλλη πλευρά, έχουν magura και για εσάς τους πονεμένους, να στηρίζεστε όταν σας αφήνει και γυρνάτε σπίτι με τα πόδΓια.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Δεν έχεις πάρει το καλό με τους διπλούς εκκεντροφόροι το συλλεκτικό το μόνο δια γνώσται το άσπαστο το από τίμιο ξύλο σκαλισμένο το απαύγασμα της μποξεροσύνης που δεν τρώει κοκοράκια και κεντροφόρια. Για αυτό. Δώσε το και πάρε ΚΤΜ, πέρνα στην άλλη πλευρά, έχουν magura και για εσάς τους πονεμένους, να στηρίζεστε όταν σας αφήνει και γυρνάτε σπίτι με τα πόδΓια.
Η μαύρη αλήθεια αυτή είναι, ξεπεσα σ ενα μοντέλο του 07θα μου τη βαρέσει και θα παω να παρω τα στοκ v Strom 1000 του 19,που κουμπωσα γάντι
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν έχεις κουμπώσει ακόμα στο εργαλείο
Είσαι λίγο παραπάνω σφιχτός
Χαλάρωσε και άστο να σου δείξει που πρέπει να καθήσεις
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Πρέπει να είσαι ο μοναδικός...
Μήπως πας με 130 και εσύ??
Κάτω από 160 δεν παει, μάλλον είναι χαλασμένο ασε που όπου το είπα έπεσαν να με. Φάνε ότι θα διαλυσει το μηχανάκι δεν είναι για τέτοια, λάθος μηχανάκι πηρα αν θέλω να το πηγαινω έτσι κλπ. Μόλις βγαίνει Κόρινθο Τρίπολη χαλάει το γκάζι και κλειδωνεις στο στοπ... Άλλωστε ποναει η μέση μου και πρεπει να φτάσω
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Δεν έχεις κουμπώσει ακόμα στο εργαλείο
Είσαι λίγο παραπάνω σφιχτός
Χαλάρωσε και άστο να σου δείξει που πρέπει να καθήσεις
Όσο μ αρέσει να το οδηγάω, παραδόξως μ αρέσει το δουλεμα του μπόξερ αν και μου λείπουν άλογα, τόσο Ταλαιπωρουμαι με τη μέση. Έφτιαξα τη σέλα πιο ψηλή με τζελ, λίγο βελτιώθηκε, πηρα και μια wunderlight χειρότερα αν και σαν κάθισμα μ αρέσει. Θα ψαχτω ίσως χρειάζομαι χαμηλότερα μαρσπιε. Αποστάτες τιμονιού έβαλα της Rox.γενικα έχω αρχίσει και προβληματιζομαι γιατί το πηρα να καβαλάω κυριολεκτικά όλη μέρα και στο δυωρο πανω ψάχνω να κατέβω
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Για λύστε μου μια απορία,ποιές οι διαφορές των 2008/2009 GSA(αν δεν κάνω λάθος είναι ίδια αυτά)με τα 2007 μοντέλα(αποκλειστικά για GSA μιλάω)και πώς τα"ξεχωρίζουμε"ενολίγοις.Ευχαριστώ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για λύστε μου μια απορία,ποιές οι διαφορές των 2008/2009 GSA(αν δεν κάνω λάθος είναι ίδια αυτά)με τα 2007 μοντέλα(αποκλειστικά για GSA μιλάω)και πώς τα"ξεχωρίζουμε"ενολίγοις.Ευχαριστώ!
Η ανάρτηση esa, ο χρωματισμός και το διαφορετικό χρώμα μοτέρ.
Ξέχασα... Και το τικ τικ του pressdirect στα 08 και 09
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα 07 GSA... Βγήκαν μόνο λευκά και μαύρο κόκκινη σέλα.
Το πιο όμορφο GSA για μένα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχεις κουμπώσει ακόμα στο εργαλείο
Είσαι λίγο παραπάνω σφιχτός
Χαλάρωσε και άστο να σου δείξει που πρέπει να καθήσεις
Αυτά τα λες και στα αγόρια στη Μυκονο;
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Η ανάρτηση esa, ο χρωματισμός και το διαφορετικό χρώμα μοτέρ.
Ξέχασα... Και το τικ τικ του pressdirect στα 08 και 09
esa έχουν όλα τα 08/09 ή έβγαιναν και χωρίς?Το χρώμα στα καπάκια των κεφαλών είναι πιο σκουρόχρωμο στα 08/09 απ'ότι στα 07?Thanks Κώστα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Es
esa έχουν όλα τα 08/09 ή έβγαιναν και χωρίς?Το χρώμα στα καπάκια των κεφαλών είναι πιο σκουρόχρωμο στα 08/09 απ'ότι στα 07?Thanks Κώστα!
Χωρίς esa... Μπορείς να βρεις και 2012. Κάποιοι τα παρήγγειλαν χωρίς μέχρι το τέλος παραγωγής του αεροελαιοψυκτου.
Τα 2007 δεν έχει κανενα, γιατί δεν είχε βγει ακόμα η esa.
Τα καπάκια είναι πιο σκουρόχρωμα στα 08 και μετά και ασημί στα 07
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μπορούσε κάποιος να αγοράσει χωρίς χεζα
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όσο μ αρέσει να το οδηγάω, παραδόξως μ αρέσει το δουλεμα του μπόξερ αν και μου λείπουν άλογα, τόσο Ταλαιπωρουμαι με τη μέση. Έφτιαξα τη σέλα πιο ψηλή με τζελ, λίγο βελτιώθηκε, πηρα και μια wunderlight χειρότερα αν και σαν κάθισμα μ αρέσει. Θα ψαχτω ίσως χρειάζομαι χαμηλότερα μαρσπιε. Αποστάτες τιμονιού έβαλα της Rox.γενικα έχω αρχίσει και προβληματιζομαι γιατί το πηρα να καβαλάω κυριολεκτικά όλη μέρα και στο δυωρο πανω ψάχνω να κατέβω
Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να μην φταίει το μηχανάκι αλλά ο τρόπος που έχεις συνηθίσει να στηνεσαι πάνω σε αυτό ?
Επανέρχομαι και το γράφω ξανά και ας φενετε ..σαν αστείο
Χαλάρωσε πάνω στην σέλα χαλάρωσε τα χέρια σου από τους ώμους και άσε την μηχανή να κάνει την δουλειά της
Κοίτα και λίγο την πίσω ανάρτηση μήπως είναι σε σφιχτή ρύθμιση μήπως θέλει επανακατασκευη
Το λάστιχο μήπως έχει παραπάνω αέρα
Ακόμα και την παλαιότητα του ..
Υπάρχουν μαλακα λάστιχα υπάρχουν και σκληρά που μαζί με μια σφιχτή ανάρτηση δημιουργούν θέματα
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Λάστιχα έβαλα καινούργια Dunlop trailsmart max γιατί μ ενδιαφέρει να βεντουζάρει στην ασφαλτο. Η πισω ανάρτηση είναι ανά κατασκευασμένη με hyperpro ελατήριο την έχω ένα κλικ από το τέρμα μαλακό, και έχω χαλαρώσει όσο μπορώ.
Έχω την εντυπωση ότι φταίει ότι κάνοντας τα ποδια μου ψηλά σχετικά και μου πιεζουν τη μέση. Θα βάλω χαμηλότερα μαρσπιε για αρχή. Και το κατάλαβα γιατί όσο πιο χαμηλή η σέλα τόσο πιο γρήγορα ποναω. Στο πρωτο καφέ θα το φέρω να το κάνετε βόλτα μήπως κάτι είναι λάθος κ εγώ δεν το βλέπω
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Λάστιχα έβαλα καινούργια Dunlop trailsmart max γιατί μ ενδιαφέρει να βεντουζάρει στην ασφαλτο. Η πισω ανάρτηση είναι ανά κατασκευασμένη με hyperpro ελατήριο την έχω ένα κλικ από το τέρμα μαλακό, και έχω χαλαρώσει όσο μπορώ.
Έχω την εντυπωση ότι φταίει ότι κάνοντας τα ποδια μου ψηλά σχετικά και μου πιεζουν τη μέση. Θα βάλω χαμηλότερα μαρσπιε για αρχή. Και το κατάλαβα γιατί όσο πιο χαμηλή η σέλα τόσο πιο γρήγορα ποναω. Στο πρωτο καφέ θα το φέρω να το κάνετε βόλτα μήπως κάτι είναι λάθος κ εγώ δεν το βλέπω
Hyperpro!!!!
Μήπως είναι σκληρό το ελατήριο ?
Πόσο ύψος έχεις?
 
Top Bottom