ΖΗΤΕΙΤΑΙ GSA 1200

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι λεμε gs για γηρατεια...Προσωπικα κραταω το gs για την ανεση που προσφερει στο ταξιδι διπλος τριβαλιτσος.
Οδηγαω φουλ φορτωμενος σβελτα σε επαρχιακους.
Τελευταια ετυχε να φρεναρω μεσα σε στροφη δυνατα και λογω telelever δεν ειχα κανενα θεμα.

Προσωπικα οταν δεν θα μπορω να πηγαινω διπλος λογω οικογενειας κτλ κτλ θα παρω κατι πιο επιθετικο και λιγοτερο ανετο...
η τουλαχιστον ετσι το σκεφτομαι τωρα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω δεν καταλαβαινω γιατι λεμε gs για γηρατεια...Προσωπικα κραταω το gs για την ανεση που προσφερει στο ταξιδι διπλος τριβαλιτσος.
Οδηγαω φουλ φορτωμενος σβελτα σε επαρχιακους.
Τελευταια ετυχε να φρεναρω μεσα σε στροφη δυνατα και λογω telelever δεν ειχα κανενα θεμα.

Προσωπικα οταν δεν θα μπορω να πηγαινω διπλος λογω οικογενειας κτλ κτλ θα παρω κατι πιο επιθετικο και λιγοτερο ανετο...
η τουλαχιστον ετσι το σκεφτομαι τωρα...
Πλάκα κάνει... Μην τσιμπάς.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πλάκα κάνει... Μην τσιμπάς.
Δεν τσιμπαω μιας και ξερω οτι δεν εχω το καλυτερο μηχανακι...
Θεωρω το multi πολυ ανωτερο απο τα gs σαν οδηγηση.
Δεν ειμαι οπαδος με τιποτα,ποτε δεν ημουν δηλαδη...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Λέμε γηρατειά για να πειράξουμε τους gsακηδες απανταχού...όπως λέμε για τα KTM και για αλλες μάρκες άλλα.
Προσωπικά αν μου έδιναν ενα μηχανακι για να το στίβω κάθε μερα για μια ώρα και έπρεπε να διαλέξω από αυτά που είχα, θα διάλεγα το ducati. Για κάποιο λόγο καθε φορά που ανεβαινες πανω ήθελες να πας πιο γρήγορα από την προηγουμενη φορα, να στριψεις με πιο πολλα κ.ο.κ. Ηταν η θεση οδήγησης και άλλα πολλά που δημιουργούσαν αυτήν την προδιάθεση. αν ειχα να επιλέξω καθαρα συναισθηματικά μαλλον θα επεστρεφα εκεί. Ομως αν επιλεξω δικυκλο και για μεταφορικό μέσο, τότε θα ηταν πιθανότερο να κρατήσω το Tenere ή να επιστρέψω στα bmw γιατί εχουν μεγαλύτερο εύρος χρήσης και ειδικά για μια χωρα με το οδικο δικτυο όπως το δικό μας κάτι με τουλάχιστον 19αρη μπροστινό. Κι εγω το πιστευω περα από προσωπικές συμπάθειες αντιπάθειες κι εμμονές κτλ ότι τα bmw ειδικά τα gs είναι τόσο όσο ώστε στο σύνολο να κερδίζουν...το GS το μεγάλο είναι παράδειγμα και για αυτό είναι νο 1 παντού, όχι μονο λόγω χρηματοδοτικού ή έλικα.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Λέμε γηρατειά για να πειράξουμε τους gsακηδες απανταχού...όπως λέμε για τα KTM και για αλλες μάρκες άλλα.
Προσωπικά αν μου έδιναν ενα μηχανακι για να το στίβω κάθε μερα για μια ώρα και έπρεπε να διαλέξω από αυτά που είχα, θα διάλεγα το ducati. Για κάποιο λόγο καθε φορά που ανεβαινες πανω ήθελες να πας πιο γρήγορα από την προηγουμενη φορα, να στριψεις με πιο πολλα κ.ο.κ. Ηταν η θεση οδήγησης και άλλα πολλά που δημιουργούσαν αυτήν την προδιάθεση. αν ειχα να επιλέξω καθαρα συναισθηματικά μαλλον θα επεστρεφα εκεί. Ομως αν επιλεξω δικυκλο και για μεταφορικό μέσο, τότε θα ηταν πιθανότερο να κρατήσω το Tenere ή να επιστρέψω στα bmw γιατί εχουν μεγαλύτερο εύρος χρήσης και ειδικά για μια χωρα με το οδικο δικτυο όπως το δικό μας κάτι με τουλάχιστον 19αρη μπροστινό. Κι εγω το πιστευω περα από προσωπικές συμπάθειες αντιπάθειες κι εμμονές κτλ ότι τα bmw ειδικά τα gs είναι τόσο όσο ώστε στο σύνολο να κερδίζουν...το GS το μεγάλο είναι παράδειγμα και για αυτό είναι νο 1 παντού, όχι μονο λόγω χρηματοδοτικού ή έλικα.
ΟΚ. Θα κανω ανακληση το report που σου εκανα :fun:ok::p
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εξαλλου εχω δηλώσει κι εγώ ότι αν το GSA είχε και όπισθεν, θα αγόραζα κάποια στιγμή, για την αισθηση του telelever κτλ γιατι μποξερ αεροψυκτο εχω οδηγήσει 2 φορές σε άλλα μηχανάκια όμως όχι της adventure σειράς και προφανώς χωρίς telelever.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εξαλλου εχω δηλώσει κι εγώ ότι αν το GSA είχε και όπισθεν, θα αγόραζα κάποια στιγμή, για την αισθηση του telelever κτλ γιατι μποξερ αεροψυκτο εχω οδηγήσει 2 φορές σε άλλα μηχανάκια όμως όχι της adventure σειράς και προφανώς χωρίς telelever.
Δεν είναι ανάγκη να πάρεις gsa.
Μπορείς άνετα να πάρεις το απλό τσι-ες με 220 κιλά και 115 αλογατα.
Πίστεψε με ότι την αίσθηση που θα πάρεις θα είναι η ίδια ακριβώς .
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Και εγώ αυτό σκέφτηκα...
Τελειως λαθος τοποθετηση......














.....των μηχανων.
Στο βαθος κατι καλο εχει.

Οι μικροι βλεπουν κοντα και οι μεγαλοι μακρια!!
:ha
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τελειως λαθος τοποθετηση......














.....των μηχανων.
Στο βαθος κατι καλο εχει.

Οι μικροι βλεπουν κοντα και οι μεγαλοι μακρια!!
:ha
Δεν έχω πρεσβυωπία γιατρέ μου.... Δεν μπορεί να το εξηγήσει η επιστήμη, αλλά δεν έχω.

Και στο βάθος άσχημα είναι τα πενφέ.
Μόνο το Marlboro σώνει τη φώτο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δεν ξέρετε να εχτιματε τα όμορφα μηχανάκια ρε κατσαπλιάδες..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το 80 με την κόκκινη σέλα και το 1000 με την μπλέ θα τα ήθελα θεωρητικά. Μετά σκέφτομαι τι ξενέρα θα φάω με φρένα και κινητήρα και μου περνάει, μ'αρέσει πάρα πολύ να τα βλέπω, απλά.



Δε με λέτε, βρήκατε μηχανάκι "στόμα με στόμα", εννοείται με όλες τις προφυλάξεις λόγω covid, για τον άνθρωπο; Ο 1150 βολεύτηκε αλλά διακοπάρει, εδώ τι, χαλαρώσαμε;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το 80 με την κόκκινη σέλα και το 1000 με την μπλέ θα τα ήθελα θεωρητικά. Μετά σκέφτομαι τι ξενέρα θα φάω με φρένα και κινητήρα και μου περνάει, μ'αρέσει πάρα πολύ να τα βλέπω, απλά.



Δε με λέτε, βρήκατε μηχανάκι "στόμα με στόμα", εννοείται με όλες τις προφυλάξεις λόγω covid, για τον άνθρωπο; Ο 1150 βολεύτηκε αλλά διακοπάρει, εδώ τι, χαλαρώσαμε;
Όλα είναι αντερ κοντρολε
 
Top Bottom