ΖΗΤΕΙΤΑΙ XTZ 660

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Συγνώμη για το σπαμ αλλά πρέπει να σχολιάσω πως οι τιμές που κρατάνε τα tenere μου τινάζουν το μυαλό στον αέρα!

Αγορά 7500 χιλιάρικα 10 χρόνια πίσω και πώληση τώρα 5000€. Καλό μηχανάκι δε λέω και τίμιο αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Ένα μονοκύλινδρο είναι με ένα φεριγκάκι και ούτε κάν κάτι ιδιαίτερο σε περιφερειακά. Μέλι έχει?!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βαγγέλη το συγκεκριμένο είναι φορτωμένο. Είναι το πρώην του Γάτου.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z

Φορτωμένο από έξτρα.
Ναι το γνωριζω και ευχαριστω πολυ. Απλα ο ενδιαφερομενος μπορει μεχρι 5000. Αυτο ειναι τοσο φορτωμενο που δεν νομιζω να πεφτει κατω απο τα 5500. Δεν εχω μπει στην διαδικασια να ρωτησω η αληθεια ειναι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτα κανει η λειψυνδρια μιας δημοφιλης κατηγοριας μονοκυλινδρων on/off....το μονο σχετικα συγχρονο μοντελο να πωλειται στο θεο !!!!
Δύσκολη κουβέντα.... Αν δεις ότι τα xr 25 ετών πουλιούνται πάνω από 3000.
Υπαρχει μια τρέλα γενικα... Θεωρώ.
Θέλουμε να ψωνίζουμε φθηνά και να πουλάνε ακριβά.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
πουλαει και ο καρουλη ενα !!!!!!!!!!!
στην θηβα
πολυ καλο και γρηγορο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγέλη το συγκεκριμένο είναι φορτωμένο. Είναι το πρώην του Γάτου.
Όχι Γιάννη δεν μιλάω για το συγκεκριμένο που εν πάσει περιπτώσει το ξερω κιόλας και κουβαλάει και μια υπεραξία επάνω του και δεν είναι ένα συμβατικό tenere σε κανένα επίπεδο και έχει άλλο ένα μηχανάκι επάνω του σε λεφτά.

Έχω ψάξει στο παρελθόν για tenere και απλά ζητάνε γελοία ποσά τύπου 4500-5000€ για μηχανάκια σχεδόν μαμά! Και η πλάκα είναι πως πουλιόνται, δικαίως δηλαδή τα ζητάνε!
 

dimitris_

Μέλος
Περιοχή
Ξανθη
Όνομα
Dimitris
Μοτό
xt660z, '08
Όχι Γιάννη δεν μιλάω για το συγκεκριμένο που εν πάσει περιπτώσει το ξερω κιόλας και κουβαλάει και μια υπεραξία επάνω του και δεν είναι ένα συμβατικό tenere σε κανένα επίπεδο και έχει άλλο ένα μηχανάκι επάνω του σε λεφτά.

Έχω ψάξει στο παρελθόν για tenere και απλά ζητάνε γελοία ποσά τύπου 4500-5000€ για μηχανάκια σχεδόν μαμά! Και η πλάκα είναι πως πουλιόνται, δικαίως δηλαδή τα ζητάνε!
Είναι καθαρά θέμα προσφοράς και ζήτησης.
Η τιμή δεν έχει να κάνει μόνο με το τι προσφέρει η μοτοσυκλέτα, είναι συνάρτηση και άλλων παραγόντων.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η αρχική του τιμή ήταν 7750€. Από το 2011 και μετά έπεσε στα 7500€.
4500€ είναι 40% κάτω από τις 7500€ και είναι η τιμή που συνήθως πωλούνται στη πραγματικότητα. Πόσο δηλαδή πρέπει να πουλιέται ένα καλοσυντηρημένο μη ταλαιπωρημένο και εμφανισιακά σωστό Tenere 6ετίας;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η αρχική του τιμή ήταν 7750€. Από το 2011 και μετά έπεσε στα 7500€.
4500€ είναι 40% κάτω από τις 7500€ και είναι η τιμή που συνήθως πωλούνται στη πραγματικότητα. Πόσο δηλαδή πρέπει να πουλιέται ένα καλοσυντηρημένο μη ταλαιπωρημένο και εμφανισιακά σωστό Tenere;
Θα διαφωνήσω στέφανε με αυτό το σκεπτικό... Όταν ένα gs 1200 του 2010 κόστιζε 20000 και βάλε και αυτή την στιγμή 8-9000 ευρώ.
Αλλά όπως σωστά ειπώθηκε παραπάνω η ζήτηση διαμορφώνει τις τιμές και κανένας άλλος παράγοντας.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα διαφωνήσω στέφανε με αυτό το σκεπτικό... Όταν ένα gs 1200 του 2010 κόστιζε 20000 και βάλε και αυτή την στιγμή 8-9000 ευρώ.
Αλλά όπως σωστά ειπώθηκε παραπάνω η ζήτηση διαμορφώνει τις τιμές και κανένας άλλος παράγοντας.
Κώστα μου τι περίεργο περιέχει το σκεπτικό μου; Ποσοστά για να καταλαβαίνουμε με αριθμούς για τι πράγμα μιλάμε! Έγραψα πως οι 4500€ είναι μείωση 40% στις 7500€. Σε 6 χρόνια δεν είναι μια λογική μείωση για ένα καθ' όλα ΣΩΣΤΟ μηχανάκι;
Επίσης για να μιλάμε λογικά, GS1200 του 2010 εγώ δε βρήκα ποτέ κανένα (που να είναι σωστό) κάτω από 10 με 11 χιλιάδες. Το ότι μπορεί να υπάρχουν ευκαιρίες δεν είναι το ίδιο με το ποια είναι τιμή της πιάτσας γιατί και Tenere θα βρεις με 3500€ αν είσαι κωλόφαρδος. Επίσης είναι σύνηθες όσο πιο ακριβό είναι κάτι τόσο να χάνει δυσανάλογα αξία, ρίξτε μια ματιά στις τιμές των παπιών και ποσοστοποιήστε τη πτώση τιμής.

Πάντως δεν είναι μόνο το Tenere, πολλές μηχανές 10ετίας δε πέφτουν στο μισό της τιμής τους. Είναι πολλοί οι λόγοι, ιδιαίτερα σε μια ηλιόλουστη χώρα σα τη δική μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kαι όμως φίλε...μηχανές 20000 πωλούνται 60% κάτω.



Advphone....
 
Reactions: STF
Top Bottom