Ζήτηση F800GS

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οι τιμές ανεβαίνουν γιατί κάποιοι αγοράζουν.
Είναι πολύ απλό, δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχει σύγχυση.

Το γιατί αγοράζουν σε αυτές τις τιμές είναι άλλο θέμα και έγκειται στις υποκειμενικές ορέξεις του καθενός.
Πας να πάρεις ένα καινούργιο και δεν υπάρχει .
Μετά από 6-8 μήνες παράδοση λένε.
Οπότε πας σε μεταχειρω και αυτά είναι λίγα , οπότε μεγάλη ζήτηση μικρή προσφορά.....τσιμπάνε προς τα πάνω.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αγαπούλα πούλα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Πουλάω το τσι Ες 800 του κορυδαλλιωτη , τιμή για το φίλο στα 10Κ και άμα του αρέσει .
Είναι από γυναίκα δικηγόρο , γιατρό ναυτικό.

Και το κορυφαίο , το 1200 το καλό που έχω , το είχε πριν ναυτικός , με το που το είπε στο τηλ , με έπνιξε ο κιαρατας

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είμαστε κελεπουρΓια, τι να κάμνομε;;

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Πουλάω το τσι Ες 800 του κορυδαλλιωτη , τιμή για το φίλο στα 10Κ και άμα του αρέσει .
Είναι από γυναίκα δικηγόρο , γιατρό ναυτικό.

Και το κορυφαίο , το 1200 το καλό που έχω , το είχε πριν ναυτικός , με το που το είπε στο τηλ , με έπνιξε ο κιαρατας

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε ενδιαφέρει τράμπα με νεφρό;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πες τα ρε φίλε με το 1200.. Το Άγιο δισκοπότηρο, το ανθρακικό στη coca cola, τη μπεσαμελ στο παστίτσιο, τη μηχανή που πλάκωσε τον chuck Norris, τη μηχανή που βρήκε τη λύση στο μεσανατολικο, έκλεισε τη τρύπα του όζοντος και βρήκε τη τρύπα στο δεκάρικο!

Πιο άνετο είναι ένα 800 για ένα ψηλό. Στο 1200 κι εγώ 1.75 είχα λυγισμενα αρκετά τα πόδια. Ένας 1.90. Πρέπει να κάθεται σαν να ναι σε παιδικη χεστρα!! Σόρυ γισ την αργκό αλλά άμα ακούσω άλλο για 1200 θα πάρω 1200 zanax με τη μία!!!
Ασε που στα 1200 δεν θα έχει καθαριστεί ποτέ η αλυσίδα σίγουρα.
 

claire

nomad
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θύμιος
Μοτό
f800gs
αρχικά εγώ είμαι 1.73 ύψος, 70 κιλά. το ύψος μου είναι λίγο οριακό αλλά αυτό έχει να κάνει κ με την εμπειρία του αναβάτη.
Πήρα ένα 800άρι πριν 5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όταν ανοίγεις είναι άγριο, όταν θέλεις πας χαλαρά, πολύ άνετο στην πόλη, μπαίνει χώμα με άνεση, ταξίδι εθνική στα 130-140 επίσης άνετο.
Δεν το έχω δοκιμάσει σε μεγάλη διαδρομή με βαλίτσες κ δεύτερο άτομο. Το μόνο που χρειάζεται εθνική είναι μια μεγαλύτερη ζελατίνα για περισσότερη άνεση ίσως και τροποποίηση στη σέλα. Η κατανάλωση του εξαιρετική... και η εμφάνιση του... απλά υπέροχο...
Η μηχανή είναι μεσαίου κυβισμού για όλες τις χρήσεις και θα συμφωνήσω με τα προηγούμενα πόστ ότι δεν είναι 1200αρι, άλλη μηχανή, άλλη κατηγορία.
Εγώ πήρα επετειακό του '11 με 34.000km, εξτρα μόνο μπαγκαζιέρα, τσιμπημένο θα έλεγα. Αγγελίες με μηχανές στα ίδια λεφτά (6-7k) και πολλά έξτρα είχαν διπλάσια km. Ανάλογα με την χρήση του βάζεις και εσύ σιγά σιγά ότι σ' αρέσει, για αυτό θα σου πρότεινα καλή κατάσταση μηχανής κ λίγα χιλιόμετρα.
Αυτό στον Πειραιά φαίνεται τουλάχιστον ενδιαφέρον
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αρχικά εγώ είμαι 1.73 ύψος, 70 κιλά. το ύψος μου είναι λίγο οριακό αλλά αυτό έχει να κάνει κ με την εμπειρία του αναβάτη.
Πήρα ένα 800άρι πριν 5 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όταν ανοίγεις είναι άγριο, όταν θέλεις πας χαλαρά, πολύ άνετο στην πόλη, μπαίνει χώμα με άνεση, ταξίδι εθνική στα 130-140 επίσης άνετο.
Δεν το έχω δοκιμάσει σε μεγάλη διαδρομή με βαλίτσες κ δεύτερο άτομο. Το μόνο που χρειάζεται εθνική είναι μια μεγαλύτερη ζελατίνα για περισσότερη άνεση ίσως και τροποποίηση στη σέλα. Η κατανάλωση του εξαιρετική... και η εμφάνιση του... απλά υπέροχο...
Η μηχανή είναι μεσαίου κυβισμού για όλες τις χρήσεις και θα συμφωνήσω με τα προηγούμενα πόστ ότι δεν είναι 1200αρι, άλλη μηχανή, άλλη κατηγορία.
Εγώ πήρα επετειακό του '11 με 34.000km, εξτρα μόνο μπαγκαζιέρα, τσιμπημένο θα έλεγα. Αγγελίες με μηχανές στα ίδια λεφτά (6-7k) και πολλά έξτρα είχαν διπλάσια km. Ανάλογα με την χρήση του βάζεις και εσύ σιγά σιγά ότι σ' αρέσει, για αυτό θα σου πρότεινα καλή κατάσταση μηχανής κ λίγα χιλιόμετρα.
Αυτό στον Πειραιά φαίνεται τουλάχιστον ενδιαφέρον
Αυτό με τα λίγα χλμ ....σε μηχανή 10 χρόνων Και πιο παλιά, είναι λίγο παγίδα
Το θέμα είναι η συντήρηση και η χρήση, η οποία εύκολα φαίνεται.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Είμαστε κελεπουρΓια, τι να κάμνομε;;

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όντως είσαι κελεπουρι...καπτεν της καρδιάς μας..
Μόνο λίγο ακριβός μας βγαίνεις...στη σίτιση..!!!!
 

claire

nomad
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θύμιος
Μοτό
f800gs
Ούτε 3η γυμνασίου δεν ήμουν τόσο .


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αυτό γράφει η ταυτότητα... μπορεί να φούσκοσα κ λίγο για να τα πιάσω!
ο κοντός όμως έχει άλλη χάρη
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Αυτό με τα λίγα χλμ ....σε μηχανή 10 χρόνων Και πιο παλιά, είναι λίγο παγίδα
Το θέμα είναι η συντήρηση και η χρήση, η οποία εύκολα φαίνεται.
Καθόλου παγίδα.. Πλέον τα χιλιόμετρα φαίνονται κ από το ΚΤΕΟ..Κ όπως είπες μια μηχανή φαίνεται εύκολα τι είναι...Εγώ προσωπικά προτιμώ ένα καλοσυντηρημενο με λίγα χλμ παρά ένα καλοσυντηρημενο με πολλά χλμ...Τα χλμ δεν παύουν να είναι χλμ όπως και να έχουν γίνει..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καθόλου παγίδα.. Πλέον τα χιλιόμετρα φαίνονται κ από το ΚΤΕΟ..Κ όπως είπες μια μηχανή φαίνεται εύκολα τι είναι...Εγώ προσωπικά προτιμώ ένα καλοσυντηρημενο με λίγα χλμ παρά ένα καλοσυντηρημενο με πολλά χλμ...Τα χλμ δεν παύουν να είναι χλμ όπως και να έχουν γίνει..
Ναι πέρασα ΚΤΕΟ σήμερα και μετά από 2 χρόνια πριν ξαναπεράσω, ρίχνω ένα κατεβασμα χλμ .
Βλέπω μηχανές 15 χρόνων με 20000 χλμ και είναι λες και έχουν 200000 κακοδουλεμένα χλμ.

Για μένα σε ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι, έχει σημασία το ιστορικό στην συντήρηση και ο καλός ελενχος.
 

claire

nomad
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θύμιος
Μοτό
f800gs
Αυτό με τα λίγα χλμ ....σε μηχανή 10 χρόνων Και πιο παλιά, είναι λίγο παγίδα
Το θέμα είναι η συντήρηση και η χρήση, η οποία εύκολα φαίνεται.
Δεν είμαι και ειδήμονας σίγουρα έχεις καλύτερη αντίληψη από μένα. Aπλός έπαιξε η "χρυσή εποχή" που κόσμος είχε φράγκα και αγόραζε gs για το prestige και τελικα κατέληγε να το βγαζει απ το γκαραζ για να παρει τσιγαρα, εκανε τα σερβις της εγγυησης συν αλλα 4-5 (ανα 5 νομίζω λεει η bmw) κ εφτασε 25-30.000 km και μετα αποφασιζε να το δωσει. Φαναρι χωρις καψιματα απο πολυωρη χρηση, υγρα φρενων που αν δεν τ αλαζεις μπετωνουν, λιγες γρατζουνιες, ήχος κινητήρα κομπλε κλπ. Συν ότι μπορείς να ελεγχεις στην bmw τα σερβις (αν πηγαινε λεμε τωρα), δεν ειναι ενδεικτικά για να πάρεις ένα μηχανάκι με λίγα km σε καλή κατάσταση απ το να προτιμήσεις ένα με 80.000 km?
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Καθόλου παγίδα.. Πλέον τα χιλιόμετρα φαίνονται κ από το ΚΤΕΟ..Κ όπως είπες μια μηχανή φαίνεται εύκολα τι είναι...Εγώ προσωπικά προτιμώ ένα καλοσυντηρημενο με λίγα χλμ παρά ένα καλοσυντηρημενο με πολλά χλμ...Τα χλμ δεν παύουν να είναι χλμ όπως και να έχουν γίνει..
Αυτο με τα χλμ και το κατα ποσο φαίνονται στα καλοσυντηρημενα μη το δένεις και πολύ
Από προσωπική εμπειρία μιλάω, από περιπτώσεις που γνωρίζω
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Αυτο με τα χλμ και το κατα ποσο φαίνονται στα καλοσυντηρημενα μη το δένεις και πολύ
Από προσωπική εμπειρία μιλάω, από περιπτώσεις που γνωρίζω
Σίγουρα.. Είναι πολλοί που ξέρουν να πλασάρουν ένα μηχανάκι.. Αλλά με εξωνιχιστικο έλεγχο κάτι θα βρεις..Έχω αλλάξει αρκετά μεταχειρισμένα ως τώρα κ δεν είχα σοβαρά θέματα..Η αγορά μεταχειρισμένου είναι πολύπλοκη..Πολλές μηχανές τις απορρίπτεις από το τηλέφωνο... Και από την εμπειρία μου κατέληξα ότι το βιβλίο σέρβις σε εξουσιοδοτημένο αποδεικνύει μόνο τα χλμ κατά τα άλλα συνήθως πρόκειται για κακοσυντηρημενο,κ για αυτό δεν ασχολούμαι καν με βιβλίο σέρβις..
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Εμενα το δικό μου εκλεισε 3 μήνες στα χέρια μου και μου φύγανε 330 για λάστιχα 180 για αλυσίδα γρανάζια 100 για ζελατινα και 180 το κινεζοφαναρο και ένα φίλτρο ελεύθερο 50,και θέλει και το σέρβις των 60κ. Γενικα στο μτχ χρυσή τομή είναι να είναι από σέρβις οκ να έχει λάστιχα και γρανάζια σχετικά καινούργια και κάποια αξεσουάρ, f800gs πρώτης γενιάς θα έδινα 7κ πάνω κατω για κάτι τέτοιο. Πολλοί μαζευτήκαμε με f800gs μήπως να κανονίσουμε μια καφεδια εν σειρά..
 
Top Bottom