Ζήτηση gopro hero 7 black

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Επειδή τώρα έχω την 7 και πριν είχα την session πραγματικά δεν υπάρχει η 7 στο χώμα νομίζεις ότι είσαι σε άσφαλτο με την κάμερα τοποθετημένη πάνω στην μηχανή στη προτείνω ανεπιφύλακτα
Κι εγώ πήρα την 7 black χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία σε action cameras... πράγματι η σταθεροποίηση της είναι καταπληκτική, αλλά νομίζω ότι είναι υπερβολική για τη χρήση που κάνουμε εμείς, γιατί αυτή η απόλυτη σταθεροποίηση αφαιρεί πλήρως και την αίσθηση της οδήγησης και του τερέν από τα βιντεάκια μας...

Για παράδειγμα, προτιμώ τη λιγότερο "απόλυτη" σταθεροποίηση που έχει το παρακάτω βιντεάκι, όπου μπορείς να έχεις μια ρεαλιστική αίσθηση του εδάφους και της οδήγησης...:ok:

Φίλε zilver με τι κάμερα το έγραψες;;

Ένα βιντεάκι που έφτιαξα με το υλικό από τη γκοπρό.
Κάπου στο 2:00 φαίνεται ο Ηλίας που παίζει με κουβαδάκια στην παραλία.


Γενικά, τηv περίμενα πολύ καλύτερη την 7 black για τα λ7 της...το λογισμικό της κάμερας και η εφαρμογή για android δεν είναι όσο αξιόπιστα θα περίμενε κάποιος που πληρώνει 350-400 ευρώ... η μπαταρία της είναι ίδια με αυτήν στη GoPro 5 & 6 και αντέχει (ανάλογα με την ανάλυση video) γύρω στη μιάμιση ώρα... δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο μόνο με πατέντα (που κοστίζει...) και χρειάζεται οπωσδήποτε κάλυμμα (αφρολεξάτο) για το μικρόφωνο για να μη μπουμπουνίζει ο ήχος σε μέσες ταχύτητες κι ανέμους...

Θα ήθελα να δοκιμάσω και τη Sony ή τη Rylo κάποια στιγμή...
 
Τελευταία επεξεργασία:

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Για παράδειγμα, σας αρέσει αυτή η σουρεαλιστική σταθεροποίηση;;;


Γουστάρω όμως τρελά το sync με καλώδιο...(@1:22)

 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια χαρά φαίνεται η rylo... Υπάρχει σέρβις και βάσεις?
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Κι εγώ πήρα την 7 black χωρίς να έχω προηγούμενη εμπειρία σε action cameras... πράγματι η σταθεροποίηση της είναι καταπληκτική, αλλά νομίζω ότι είναι υπερβολική για τη χρήση που κάνουμε εμείς, γιατί αυτή η απόλυτη σταθεροποίηση αφαιρεί πλήρως και την αίσθηση της οδήγησης και του τερέν από τα βιντεάκια μας...

Για παράδειγμα, προτιμώ τη λιγότερο "απόλυτη" σταθεροποίηση που έχει το παρακάτω βιντεάκι, όπου μπορείς να έχεις μια ρεαλιστική αίσθηση του εδάφους και της οδήγησης...:ok:

Φίλε zilver με τι κάμερα το έγραψες;;





Γενικά, τηv περίμενα πολύ καλύτερη την 7 black για τα λ7 της...το λογισμικό της κάμερας και η εφαρμογή για android δεν είναι όσο αξιόπιστα θα περίμενε κάποιος που πληρώνει 350-400 ευρώ... η μπαταρία της είναι ίδια με αυτήν στη GoPro 5 & 6 και αντέχει (ανάλογα με την ανάλυση video) γύρω στη μιάμιση ώρα... δέχεται εξωτερικό μικρόφωνο μόνο με πατέντα (που κοστίζει...) και χρειάζεται οπωσδήποτε κάλυμμα (αφρολεξάτο) για το μικρόφωνο για να μη μπουμπουνίζει ο ήχος σε μέσες ταχύτητες κι ανέμους...

Θα ήθελα να δοκιμάσω και τη Sony ή τη Rylo κάποια στιγμή...
Πραγματικά έχει πολύ δίκαιο μιας κ τα βίντεο παρά είναι καλά :) σου δίνει την αίσθηση ότι σε ακολουθεί ντρον δεν καταλαβαίνεις ότι είναι πάνω στην μηχανή κ αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνετε η αίσθηση ότι είσαι στο χώμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

zilver

Μέλος
Όνομα
Ζήσης
Μοτό
790AdvR
Καλησπέρα,
Η κάμερα που έχω είναι η session.
Εμένα με βολεύει μια χαρά σαν ποιότητα.
Φυσικά τρώγοντας έρχεται η όρεξη και όσο περισσότερα κανείς τόσες περισσότερες απαιτήσεις έχεις για να πας σε μια με παραπάνω σπεξ. Υπάρχει στο μυαλό μου η σκέψη για μια 7 συνδυαστικά με την άλλη. Παντως, επειδή έχω γυρίσει και πλάνα σε μεγαλύτερες ταχύτητες από ότι στο βίντεο της Ναξου, με τεραιν αρκετά πιο πέτρινο όποτε περισσότερο κούνημα, το αποτέλεσμα παρέμενε πολύ καλό.
Ενδεικτικά, ενα τελευταίο βίντεο που έβγαλα μετά από χωμάτινη βόλτα με τον @toufast : http://instagr.am/p/ByFyzzznAHk/
Δεν έχω κοιτάξει τιμές αλλά νομίζω πως μόνο με μια διαφορά λιγότερη των 150 θα πηγαινα στην 7 από την σεσιον αν δεν είχα.. ελπίζω να βοήθησα.
Υγ: τσεκάρετε και τις κάμερες της garmin και dji


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
γκουχ γκουχ

e-infin.com

δε σε ξέρω δε με ξέρεις
υποφέρω κι υποφέρεις

-τσεκαρισμένο-
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Από πού και σε τι τιμή;
Γύρω στα 370€ από Αθήνα αλλά υπολόγισε ότι θέλεις και άλλα πράγματα όπως μπαταριες, διπλό φορτιστή, κάρτα μνήμης, στηρίγματα κλπ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Με γειες μου!
Με 'γειές σου καλορίζικη!
Όλο λέω να ασχοληθώ λίγο με προγράμματα βίντεο και όλο το αναβάλλω. Έχω κατεβάσει το VSDC Video Editor και το 'χω εκεί και κάθεται..
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
go pro hero 7 sillver, είναι η πιο τίμια λύση νομίζω
 
Top Bottom