Ζητείται εθελοντής για έλεγχο moto.

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Μόλις μίλησα με τον πωλητή.
Επειδή θα ανέβω Γέρακα σήμερα ,του είπα να δώσουμε ραντεβού ,για να το τσεκάρω.
Του εξήγησα οτι θέλω να το δώ για έναν φίλο από Βόλο.(για σένα δηλ)
Ομως μου είπε οτι ,
  1. Εχει τελειωμένη μπαταρία ,οπότε δεν μπορεί να πάρει μπρός κ να δουλέψει ,ωστε να το "ακούσω" ,
  2. Εχει καταθέσει πινακίδες ,οπότε κ να'παιρνε μπρός ,δεν μπορεί να κυκλοφορήσει ώστε να έρθει σε ένα σημείο ραντεβού που του υπέδειξα.
Αμα θελω να φορτίσει 1-2 μέρες την μπαταρία -λέει- κ να βρεθούμε Δευτέρα για να παίρνει μπρός ,να τ'ακούσω τουλάχιστον.

Αυτά ,ενημερωτικά ,δεν ξέρω πως σου φαίνεται το στόρυ.
Δεν ξέρω επίσης αν θα έχω τον χρόνο να πάω πάλι προς τα κεί ,από Δευτέρα-Τρίτη.

Του είπα πάντως οτι ,αν θα μπορώ να πάω ,θα τον ενημερώσω.
Είσαι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌΣ!!!! ευχαριστώ πάρα πολύ και οπωσδήποτε χρωστάω κέρασμα (τουλάχιστον τσίπουρα)!!!!!
Η μπαταρία δεν είναι πρόβλημα, γιατί αν (ή όταν) το ακούσεις και δεν βρεις κάτι, έρχομαι με μια μπαταρία και την αλλάζω!!
Αυτό με τις πινακίδες σε επίπεδο μεταβίβασης, τι παίζει????
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Για τις πινακίδες πρεπει να κανει ασφαλεια και να παει στη ΔΟΥ να τις παρει πισω ωστε να πατε για μεταβίβαση.

Παντως καρμπυρατερ που κάθονται σε ακινησια θελουν δουλίτσα μετα...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Αχμ... Σα να πιάνω μια αρνητική προδιάθεση...κι από σένα κι από τον Κώστα
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Κάποιος που θέλει να πουλήσει, πρέπει να ασχοληθεί. Τώρα αν δεν μπορεί να κουνηθεί, δεν παίρνει εμπρός κλπ κλπ νομίζω θα χάσεις τον χρόνο σου. Και επειδή έμπλεξα κ εγώ με έναν τέτοιον πωλητή, έχασα τον χρόνο μου και κούρασα και τους φίλους μου (ήταν Θεσσ). Πάρτον τηλ, πέστου να βάλει μπαταρία, πινακίδες κ να σε πάρει τηλ να το δεις. Γνώμη μου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
el-Gatto εγώ προτείνω να του το τυλίξεις και να του το πας και σπίτι...τι άλλο θα κάνει ο κόσμος για να αλλάξεις μηχανή ρε todor ;
Άσε που μετά θα ρωτάει...
Και μετά το ΚΤΜ τι...? :thumbsdown:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάποιος που θέλει να πουλήσει, πρέπει να ασχοληθεί. Τώρα αν δεν μπορεί να κουνηθεί, δεν παίρνει εμπρός κλπ κλπ νομίζω θα χάσεις τον χρόνο σου. Και επειδή έμπλεξα κ εγώ με έναν τέτοιον πωλητή, έχασα τον χρόνο μου και κούρασα και τους φίλους μου (ήταν Θεσσ). Πάρτον τηλ, πέστου να βάλει μπαταρία, πινακίδες κ να σε πάρει τηλ να το δεις. Γνώμη μου.
Όπως τα πες ακριβώς...

Τέτοιου είδους αμέλεια όταν θες να το πουλήσεις σημαίνει χασομερης και εξίσου αμελης πιθανόν και στο μηχανάκι. Χάσιμο χρόνου τίποτα παραπάνω..
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
el-Gatto εγώ προτείνω να του το τυλίξεις και να του το πας και σπίτι...τι άλλο θα κάνει ο κόσμος για να αλλάξεις μηχανή ρε todor ;
Πόσα άλλα μηνύματα θα μου στείλει το σύμπαν για να καταλάβω ότι θα μείνω με το στρώμα???

Και φυσικά πριν το στείλει σπίτι ο γάτος, σε του κάνει κι ένα γενικό σερβισακι
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Καλησπέρα Θοδωρη άποψη μου μην μπλέξεις με τέτοιο μηχανάκι...Είναι ήδη παλιό και τα έχει τα χλμ του...Στα 80.000 να είσαι σίγουρος θα χρειαστεί να ανοίξεις κινητήρα Γιατί εκεί περίπου χαλάει η φλατζα καύσης του πίσω κυλίνδρου απο την θερμοκρασια και για να αλλαχτεί πρέπει να κατέβει μοτέρ...Μιλάμε για διαδικασία που θέλει αρκετό χρήμα καθώς σίγουρα θα χρειαστεί μετά να γίνουν εργασίες...Αν την ειχε κανει την διαδικασια ο ιδιοκτητης θα το ειχε αναφερει σγρ...Μιλαμε για βαρελι χωρις πατο...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Κοιτα, θα του κανω κι εγω μια κρουση αυριο. Εχω jump-start φορητο, τυπου λιθιου, οποτε θα του πω το βαζουμε μπρος επιτοπου και το παω μια βολτα σε μια αλανα, γιατι το να "το ακουσω" εμενα δε μου φτανει. Αν αρνηθει, κοιτας αλλου. Απλα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλησπέρα Θοδωρη άποψη μου μην μπλέξεις με τέτοιο μηχανάκι...Είναι ήδη παλιό και τα έχει τα χλμ του...Στα 80.000 να είσαι σίγουρος θα χρειαστεί να ανοίξεις κινητήρα Γιατί εκεί περίπου χαλάει η φλατζα καύσης του πίσω κυλίνδρου απο την θερμοκρασια και για να αλλαχτεί πρέπει να κατέβει μοτέρ...Μιλάμε για διαδικασία που θέλει αρκετό χρήμα καθώς σίγουρα θα χρειαστεί μετά να γίνουν εργασίες...Αν την ειχε κανει την διαδικασια ο ιδιοκτητης θα το ειχε αναφερει σγρ...Μιλαμε για βαρελι χωρις πατο...
Φλάντζα καύσης??? Άλλο πάλι και τούτο!!! Τόσο χάλια είναι αυτά τα μηχανάκια βρε παιδιά??
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Φλάντζα καύσης??? Άλλο πάλι και τούτο!!! Τόσο χάλια είναι αυτά τα μηχανάκια βρε παιδιά??
Είναι η φλατζα στο κάτω μέρος του πισω κυλίνδρου...Εκει ανεβαινουν τρελες θερμοκρασιες καθως οπως βγαινει ο λαιμος δεν τον χτυπαει αερας και δεν ψυχεται...Δεν ειναι ότι τυχαινει κάποιες φορές...Συμβαίνει πάντα μεταξύ 60 με 80.000χλμ...Το μηχανάκι το είχα...Μιλαμε για παιχνιδομηχανη..Το playstation των ενηλίκων...Αλλά από εκεί και πέρα θα πρεπει να εχεις φιλο με συνεργειο η μεγαλη οικονομικη ανεση και υπομονη....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Είναι η φλατζα στο κάτω μέρος του πισω κυλίνδρου...Εκει ανεβαινουν τρελες θερμοκρασιες καθως οπως βγαινει ο λαιμος δεν τον χτυπαει αερας και δεν ψυχεται...Δεν ειναι ότι τυχαινει κάποιες φορές...Συμβαίνει πάντα μεταξύ 60 με 80.000χλμ...Το μηχανάκι το είχα...Μιλαμε για παιχνιδομηχανη..Το playstation των ενηλίκων...Αλλά από εκεί και πέρα θα πρεπει να εχεις φιλο με συνεργειο η μεγαλη οικονομικη ανεση και υπομονη....
αυτο δεν ισχυει για ολα....ειναι υπερβολικο να πουμε οτι ειναι ο κανονας
 

lamogio0

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Bilakos
Μοτό
Ktm 990 Adventure 2009
Suzuki RM450Ζ 2009
Το ότι έτυχε σε ορισμένα μηχανάκια ασχέτως την κατάσταση και το πώς το μεταχειρίζεται ο καθένας στην Ελλάδα πάει να πει ότι ΟΛΑ τα μηχανάκια σαν και αυτό (μάρκα ,μοντέλο)θα βγάλουν τα ίδια. Τελος
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Άποψή μου...εάν έχεις και 2ο μεταφορικό μέσο, π.χ. αυτοκίνητο τότε πάρε το μηχανάκι που έχεις μεγαλύτερο απωθημένο...αυτό που σου κάνει κλικ...ή κλακ...Αν δεν έχεις τότε άποψή μου είναι δώσε κάτι παραπάνω με ενα διακανονισμό και πάρε κάτι καινούριο μεν αλλά εγγυημένο δε...που σημαίνει μηχανάκι που κυκλοφορει 1-2 χρόνια στην αγορά...
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Άποψή μου...εάν έχεις και 2ο μεταφορικό μέσο, π.χ. αυτοκίνητο τότε πάρε το μηχανάκι που έχεις μεγαλύτερο απωθημένο...αυτό που σου κάνει κλικ...ή κλακ...Αν δεν έχεις τότε άποψή μου είναι δώσε κάτι παραπάνω με ενα διακανονισμό και πάρε κάτι καινούριο μεν αλλά εγγυημένο δε...που σημαίνει μηχανάκι που κυκλοφορει 1-2 χρόνια στην αγορά...
ΧΑ!!! Χιμαλάιαν
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Καλησπέρα Θοδωρη άποψη μου μην μπλέξεις με τέτοιο μηχανάκι...Είναι ήδη παλιό και τα έχει τα χλμ του...Στα 80.000 να είσαι σίγουρος θα χρειαστεί να ανοίξεις κινητήρα Γιατί εκεί περίπου χαλάει η φλατζα καύσης του πίσω κυλίνδρου απο την θερμοκρασια και για να αλλαχτεί πρέπει να κατέβει μοτέρ...Μιλάμε για διαδικασία που θέλει αρκετό χρήμα καθώς σίγουρα θα χρειαστεί μετά να γίνουν εργασίες...Αν την ειχε κανει την διαδικασια ο ιδιοκτητης θα το ειχε αναφερει σγρ...Μιλαμε για βαρελι χωρις πατο...
todor αμα σου αρεσει παρτο, και ερχομαι ενα ΣΚ και στα αλλαζω εγω ολα! Φαγητο να εχεις να κερνας και στα κανω εγω ολα!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
todor αμα σου αρεσει παρτο, και ερχομαι ενα ΣΚ και στα αλλαζω εγω ολα! Φαγητο να εχεις να κερνας και στα κανω εγω ολα!
Φαγητό?? Ότι θες!!! Θα σε μπουκώσω στα βολιώτικα πεινιρλι, θα σε πνίξω στα τσίπουρα και για γλυκάκι καταπληκτικό χειροποίητο χαλβά!!! Σβήσιμο με παραλιακό καφεδάκι μπροστά στην πασαρέλα...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Θοδωρή, μέχρι πόσα χρήματα είναι το μπατζετ σου αν επιτρέπεται;; Αν θέλεις μου στέλνεις πμ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Λέω γω τώρα....



Αφού πας χαμηλά σε τιμή κοίτα και αυτά...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom