Ζητείται bmw gs 2007

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το δικό μου είναι 07 χωρίς προβολακια (ντροπή ξέρω) οχι αντβε, με tcs. Αλλά επειδή το ποστ σου με έβαλε σε σκέψεις παλι χθες, δεν το δίνω δεν μου κάνει κλικ κάτι για να αλλάξω κ αυτό είναι ένα θέμα. Πρέπει να δω γιατρό επειγόντως
Μια χαρα εισαι ιατρε μου!!! ;)
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το δικό μου είναι 07 χωρίς προβολακια (ντροπή ξέρω) οχι αντβε, με tcs. Αλλά επειδή το ποστ σου με έβαλε σε σκέψεις παλι χθες, δεν το δίνω δεν μου κάνει κλικ κάτι για να αλλάξω κ αυτό είναι ένα θέμα. Πρέπει να δω γιατρό επειγόντως
Μπορείς να πάρεις τενερε700

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Εγώ για αυτό το πουλάω το 1200 για να ξαναγυρίσω σε μεσσαίο ονογφ - Τενερε 700! :yew:

Είχα F800GS του 2013 και το σκυλομετανιωσα που το πούλησα . Η κατηγορία μου ταιριάζει περισσότερο!!!!!!!!!

Αν τα μεταχειρισισμένα F800GS του 2013 και μετά είχαν λογική τιμή πώλησης θα το ξαναπαιρνα. Αλλά με 2-3χιλ παραπάνω παίρνω καινούριο Τενερέ
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το δικό μου είναι 07 χωρίς προβολακια (ντροπή ξέρω) οχι αντβε, με tcs. Αλλά επειδή το ποστ σου με έβαλε σε σκέψεις παλι χθες, δεν το δίνω δεν μου κάνει κλικ κάτι για να αλλάξω κ αυτό είναι ένα θέμα. Πρέπει να δω γιατρό επειγόντως
Δεν είναι τίποτα, κάθε φλεβάρη μάρτη γίνεται το μυαλό μου πουρές στο CAR. Έχει μεσολαβήσει συνήθως διάστημα ανυδρίας απο εκδρομές και χιλιόμετρα και μου φταίει το μηχανακι, δεν κάνει αυτά που θέλω.. Όχι ο κώλος μου που έχει βουλιάξει τον καναπέ.. :roflmao:

Χιλιόμετρα χρειαζόμαστε.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ για αυτό το πουλάω το 1200 για να ξαναγυρίσω σε μεσσαίο ονογφ - Τενερε 700! :yew:

Είχα F800GS του 2013 και το σκυλομετανιωσα που το πούλησα . Η κατηγορία μου ταιριάζει περισσότερο!!!!!!!!!

Αν τα μεταχειρισισμένα F800GS του 2013 και μετά είχαν λογική τιμή πώλησης θα το ξαναπαιρνα. Αλλά με 2-3χιλ παραπάνω παίρνω καινούριο Τενερέ
Έτσι απο περιέργεια γιατί απο το 2013 και μετά? Για το φανάρι και τα πηνία?
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Ποιο σύγχρονο/καινούριο απο άποψη έτων λειτουργίας .Λυμένα διαφορά θεματάκια σε σχέση με το παλιό 2008-2012 .

Επίσης λίγο καλύτερες αναρτήσεις , ίσως και απόκριση γκαζιού .

Οι ηλεκρονικές αναρτήσεις κτλ δεν με ενδιαφέρουν , είχα και δεν μου ΄΄αλλαξαν την ζωή''

Το look μαρέσει περισότερο .
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ποιο σύγχρονο/καινούριο απο άποψη έτων λειτουργίας .Λυμένα διαφορά θεματάκια σε σχέση με το παλιό 2008-2012 .

Επίσης λίγο καλύτερες αναρτήσεις , ίσως και απόκριση γκαζιού .

Οι ηλεκρονικές αναρτήσεις κτλ δεν με ενδιαφέρουν , είχα και δεν μου ΄΄αλλαξαν την ζωή''

Το look μαρέσει περισότερο .
Κοίτα να σου πω εγώ που έχω του 2011. Προσωπικά στο θέμα εμφάνισης ίδια μου φαίνονται..:D

Μπροστά το 2008-2012 είχε 45mm Marzocchi ενώ το 2013+ είχε WP. Το Marzocchi ρυθμίσεις δεν είχε δουλέυει όμως ωραία και στο μάτι μου αρέσει καλύτερα. Δεν ξέρω αν έχει ρυθμίσεις το Wp

Απο θέματα το φανάρι έτσι κι αλλιώς το άλλαξα το μαμά που καίγεται (αν και δεν είχε τίποτα) με ένα Full Led και στο θέμα πηνία είναι αλήθεια πώς αλλαξαν τον σχεδιασμό και είναι λιγότερο ευπαθή. Αλλά κατα τα αλλα ίδια είναι και μοτέρ το ίδιο ακριβώς. Στο δικό μου πάντως ο ψεκασμός είναι ο καλύτερος που είχα ποτέ σε μοτοσυκλέτα, ούτε λόξυγγες, ούτε κομπιάσματα. τελειος. φαντάζομαι ίδια γεύση θα είναι και τα επόμενα.

Πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου η κατηγορία αυτή είναι φοβερή τα κάνεις όλα και καλά. Αντικειμενικά το 800 είναι η καλύτερη πιο ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα που είχα ποτέ! Δεν κάνει κάτι τέλεια αλλά τα κάνει όλα καλά. Και καίει και ελάχιστη βενζίνη μέρες που είναι.
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Θα συμφωνήσω σε ότι λες για το 800 δεν κάνει κάτι τέλεια αλλά τα κάνει όλα καλά. . Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Με πήγε εξαιρετικά σε εκδρομικό εντουρο ,σε trail ride, σε εκδρομές .

Εμένα με χαλάει η τιμή που πουλάνε τα μεχειρισμένα. Το τενερε το χω οδηγήσει αρκετά σε μικτές συνθήκες και είναι άξιος αντικαταστάτης του 800.

Γιατί να μην δώσω 11.000 για κανούριο και να δώσω 9.000 για μηχανάκι δεκαετίας. Ακόμα και για τα 800αρια του 2008-2012 θεωρώ ακριβή πολύ την τιμή τους δεδομένου ότι έχουν χλμ. και θα χρειαστούν μαζέματα .
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Μπορείς να πάρεις τενερε700

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι δεν παιζει να αλλαζα το 1200 για τενερε. Ίσως να έπαιρνα και τενερε για να γεμισει το κενό ανάμεσα στο 350 και το 1200,αλλα καλώς η κακώς ασφαλτο κάνω αρκετή κ εκει δεν υπάρχει ουδεμία συγκριση ανάμεσα στα δυο μηχανάκια.ισως ένα f800 να το έπαιρνα αλλά για μένα είναι υπερτιμημενα σαν μεταχειρισμένα οπότε δεν.
Εχω ρίξει πολυ μελέτη και σκέψη και οδήγηση, ίσως απλά δεν έχω προλαβει να βαρεθώ το 1200 σε τρία χρόνια που το έχω, και σκεφτομαι και τι ψάξιμο είχα ρίξει για να το βρω να είναι όπως θέλω και στην κατάσταση που θέλω. Συν το κόπο να το φέρω στα μέτρα μου. Πάντως θα σου προτεινα το 07 από το 08/09 εκτός μετά και πας σε διπλό εκκεντροφορο
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Και εγώ τα ίδια με εσένα σκέφτομαι 07 αλλιώς θα πάω σε 10αρι

Βάλε μια φωτό να δω το δικό σου

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Θα συμφωνήσω σε ότι λες για το 800 δεν κάνει κάτι τέλεια αλλά τα κάνει όλα καλά. . Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Με πήγε εξαιρετικά σε εκδρομικό εντουρο ,σε trail ride, σε εκδρομές .

Εμένα με χαλάει η τιμή που πουλάνε τα μεχειρισμένα. Το τενερε το χω οδηγήσει αρκετά σε μικτές συνθήκες και είναι άξιος αντικαταστάτης του 800.

Γιατί να μην δώσω 11.000 για κανούριο και να δώσω 9.000 για μηχανάκι δεκαετίας. Ακόμα και για τα 800αρια του 2008-2012 θεωρώ ακριβή πολύ την τιμή τους δεδομένου ότι έχουν χλμ. και θα χρειαστούν μαζέματα .
Καλά τα λες απλά να συμπληρώσω πως σε καινούργιο μηχανάκι μαμά ένα εναμισυ χιλιάρικακι θα φύγει σε αξεσουάρ. Πιθανώς ένα μεταχειρισμένο να είναι φορτωμένο με. Ότι χρειαζεται
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Και εγώ τα ίδια με εσένα σκέφτομαι 07 αλλιώς θα πάω σε 10αρι

Βάλε μια φωτό να δω το δικό σου

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να ανεβάσω φωτό εδώ πρεπει να κανω μεταπτυχιακό και αρνουμαι να διαβάσω έστω και οδηγίες χρήσεως για τηλεόραση πλεον. Αν θες βρες με στο φβ ntouzos dimitrios να δεις όσες θες
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
O μόνος Ντούζος που θα δω , είναι ο πρωταγωνιστής στο ρόδα τσάντα και κοπάνα .

Δεν έχω φουμπου καρδιά μου.

Αλλά από την άλλη δεν πειράζει ,αν αποφασισεις να το πουλήσεις στείλε μου ένα μνμ να έρθω να το δω .

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Καλά τα λες απλά να συμπληρώσω πως σε καινούργιο μηχανάκι μαμά ένα εναμισυ χιλιάρικακι θα φύγει σε αξεσουάρ. Πιθανώς ένα μεταχειρισμένο να είναι φορτωμένο με. Ότι χρειαζεται
Για την χρήση που το θέλω το μονο που θα αγοραζα είναι μια σχαρα. Δεν νομιζω να έβαζα κατι αλλο απο aftermarket . Αν καποια στιγμη παρεδιδε η ποδια θα εβαζα μια αλλη. Καγκελα ,εξατμήσεις ,ελατηρια κτλ κτλ οσα διαβάζω απο διάφορους δεν κρίνονται αναγκαία (άποψη μου )....ακόμα και για χωμάτινη χρήση .............

Ίσως να σκεφτόμουν να βάλω κάγκελα προστασίας του ρεζερβουάρ
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Για να ανεβάσω φωτό εδώ πρεπει να κανω μεταπτυχιακό και αρνουμαι να διαβάσω έστω και οδηγίες χρήσεως για τηλεόραση πλεον. Αν θες βρες με στο φβ ntouzos dimitrios να δεις όσες θες
πόσο boomer μπορεί να είσαι..:rolleyes:

για κάνα ψάρεμα με τραγιάσκα και ξύλινο καρεκλάκι είσαι μέχρι εκεί..:roflmao:
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
πόσο boomer μπορεί να είσαι..:rolleyes:

για κάνα ψάρεμα με τραγιάσκα και ξύλινο καρεκλάκι είσαι μέχρι εκεί..:roflmao:
Ακριβώς μέχρι εκεί είμαι αλλά όχι ξύλινο καρεκλάκι, θέλω τις ανέσεις μου
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ακριβώς μέχρι εκεί είμαι αλλά όχι ξύλινο καρεκλάκι, θέλω τις ανέσεις μου
Και boomer και gay δηλαδή. Ευτυχώς έχουμε και άνετα καρεκλάκια δε μασάμε κάπως θα σε βολέψουμε.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εγώ για αυτό το πουλάω το 1200 για να ξαναγυρίσω σε μεσσαίο ονογφ - Τενερε 700! :yew:

Είχα F800GS του 2013 και το σκυλομετανιωσα που το πούλησα . Η κατηγορία μου ταιριάζει περισσότερο!!!!!!!!!

Αν τα μεταχειρισισμένα F800GS του 2013 και μετά είχαν λογική τιμή πώλησης θα το ξαναπαιρνα. Αλλά με 2-3χιλ παραπάνω παίρνω καινούριο Τενερέ
Είχες κάνει κάτι καλά χωματινα χλμ, σε θυμάμαι από παλαιότερο forum ;)
Και εγώ από gs 1200 προέρχομαι!
Με το καλό το 21/18:ok:
 

elrodeo

Μέλος
Περιοχή
Βύρωνας
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Tuareg 660 & Husqvarna TE 610
Είχες κάνει κάτι καλά χωματινα χλμ, σε θυμάμαι από παλαιότερο forum ;)
Και εγώ από gs 1200 προέρχομαι!
Με το καλό το 21/18:ok:
Πολλά χωμάτινα. Εκδρομικά πολυήμερα και μη. Πλέον για χώμα εδώ και 4 χρόνια είμαι με το Husqvarna TE 610 . ...... το 1200 δεν κάνει για αυτά που κάνω
 

Αγγελος

Lego 790
Περιοχή
Xαιδαρι
Όνομα
Αγγελος
Μοτό
KTM 790 ADV R
Καλησπέρα Πωλείται ένα GS ADV του 07 καλό συντηρημένο με λίγα χιλιόμετρα είναι φίλου αν θες να το δεις από κοντά είναι στο μαγαζί dynamic moto house Πέτρου Ράλλη 110.
Θα μιλήσεις με την κυρία Στέλλα.
 
Top Bottom