Ζητείται F800gs για τεστ ραϊντ Πατρα

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αλλο ενα παιδι νομίζω είχε κανει την μετάβαση και μπορεί να σου πει.
@Vvag
Ηδη τα εχω πει με τον @Vvag και με βοηθησε πααααααρα πολυ,γιατι ηταν ο ποιο προσφατος κατοχος 990, που πηγε σε αλλαγη f800 συμφωνα με τωρινα δεδομενα.
Για τον Κωστα @mAthosalas, δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου οτι ειχε 990.
Αν το ηξερα, θα τον ειχα βαλει να μου κανει πληρες Briefing και αυτος χαχαχαχαχα

Οσον αφορα τα χούγια (που λεμε και στη Σαμο) του f800, θα τα δω και θα μπορω να εκφερω αποψη ωστε να συγκρινω με το ΚαΤεΜ.

Απο την αλλη δεν ειμαι και o Fabrizio Meoni να το ψαχνω σε αναρτησεις και διαφορα setup. Στο 990 ειχα παντα το βασικο setup. Μια φορα το ρυθμισα και δεν ασχοληθηκα αλλο, γιατι ειναι σιγουρο πως αν αρχιζα το ψαξιμο θα εκανα βλακειες...

120- 130 Εθνικουλα, στριψιματακια σβελτα σε επαρχιακο δικτυο και χωματακι. Α! Και ανετη σελα για την παντοφλα μου χαχαχαχααχ

Μπορει να το κανω βολτα και να μου αρεσει... Γιου νεβερ νοου.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Καλησπέρα φίλε. Και γω από Πάτρα είμαι . Αν με χρειαστείς κ γω εδώ είμαι. Βέβαια κ το δικό μου δεν είναι ακριβώς μαμά. Έχω φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση . Μόνο ελατήρια έχω τα δικά του . Τώρα για το τι εστί 800 με κάλυψαν οι προλαλησαντες .
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
@yns ετσι ειναι Ντοκ...Καθε μοτοσυκλετα ειναι διαφορετικη.Καπου δινει καπου χανει.Δεν υπαρχει η ιδανικη μοτο που θα τα κανει ολα αριστα κ θα αφηνει μονιμα ενα χαμογελο...αν υπηρχε θα την ειχαμε ολοι κ θα ειχε τελειωσει καθε σκεψη συγκρισης κ αλλαγων...Μα θα ημασταν θαρρεις κι ευτυχισμενοι ετσι?...Ευτυχως καθενας μας ζητα διαφορετικα πραγματα απο μια μοτο ενω ακομα κι εμεις οι ιδιοι ζηταμε την αλλαγη αλλα κ εχουμε αλλα ζητουμενα αναλογα το timing...Γι αυτο κ καθε μοτοσυκλετα δινει χαμογελο.
Οχι το F800GS δεν ειναι ξενερωμα.Ισα ισα που καποιοι λενε οτι ισως κ να ειναι για την Ελλαδα κ η ιδανικη μοτοσυκλετα για χρηση ολα σε ενα. Προσωπικα οσο την οδηγω τοσο την απολαμβανω κ μαλιστα εχοντας την βελτιωσει στα σημεια βγαζω κ γουστα πολλα.Και εξαλλου ειναι φιλε κι αυτο το ...I love my GS ...ξερεις...που απλα καθεσαι κ την κοιτας κ την γουσταρεις...
Σαφως κ το 990 οπως κ πολλες αλλες μοτο εχουν τα θετικα οπως κ τα αρνητικα τους...Διαλεγουμε ζυγιζουμε κ χαμογελαμε ενιοτε...κι ολη η μαγεια στη μοτοσυκλετα βρισκεται εκει...στο οδηγειν κ στον πλουραλισμο επιλογων κ διαφορετικοτητας...keep riding!
Για τον κάθε ένα μας ισχύουν και αλλά δεδομένα -ζητούμενα. Για σένα ας πούμε το 800 είναι τέλειο αυτή τη στιγμή , αν σαν μαθουσαλας ,ιδιος ανθρωπος ίδια θέλω ιδιες επιθυμειες ζούσες σε άλλο μέρος της Ελλάδας πχ ένα μικρό νησί μπορεί το 800 να μην ήθελες ούτε να το βλέπεις... λέμε, παράδειγμα.

Προσωπικά έδωσα το 990 και ξέμπλεξα από τα πορτοκαλί... το επόμενο κτμ θα είναι άλλο χρωμα, τέλεια και παύλα

ο chester ο λόγος που θέλει να αλλάξει είναι το οικονομικό,με βάση λοιπόν τα δεδομένα του θα τον βολέψει παρά πολύ, απλά η ηδονή θα είναι μικρότερη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλημέρα. Ότι κ να κάνεις εύχομαι να το ευχαριστηθείς. BMW για βόλτα δεν έχω. Ξέρω όμως ένα gs 800 που πωλείται και δεν είναι στο car και η τιμή του είναι πολύ εντάξει και πολύ καθαρό μηχανάκι. Το 800 πονάει σε μερικά σημεία και θες κάποια χρήματα για να το φέρεις. Περισσότερες πληροφορίες για το 800 που πωλείται και για το τι μπορείς να βελτιώσεις στον γνωστό μάστορα. Καλημέρα
Ευχαριστω Γιωργη να σαι καλα! Αν ειναι θα σου στειλω μυνημα να το δουμε απο κοντα.. Αν και βεβαια δεν ειναι ωρα ακομα.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλησπέρα φίλε. Και γω από Πάτρα είμαι . Αν με χρειαστείς κ γω εδώ είμαι. Βέβαια κ το δικό μου δεν είναι ακριβώς μαμά. Έχω φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση . Μόνο ελατήρια έχω τα δικά του . Τώρα για το τι εστί 800 με κάλυψαν οι προλαλησαντες .
Δημητρη σε ευχαριστω! Τελεια! Θα ηθελα να δω και το δικο σου που εχει εργοστασιακες αναρτησεις ωστε να ξερω τι να περιμενω.....


Λοιπον.. Το αποφασισα... Δεν θα αγορασω Φ800. Θα παιρνω τα δικα σας βολτα αχχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχ :biker2:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Για τον κάθε ένα μας ισχύουν και αλλά δεδομένα -ζητούμενα. Για σένα ας πούμε το 800 είναι τέλειο αυτή τη στιγμή , αν σαν μαθουσαλας ,ιδιος ανθρωπος ίδια θέλω ιδιες επιθυμειες ζούσες σε άλλο μέρος της Ελλάδας πχ ένα μικρό νησί μπορεί το 800 να μην ήθελες ούτε να το βλέπεις... λέμε, παράδειγμα.

Προσωπικά έδωσα το 990 και ξέμπλεξα από τα πορτοκαλί... το επόμενο κτμ θα είναι άλλο χρωμα, τέλεια και παύλα

ο chester ο λόγος που θέλει να αλλάξει είναι το οικονομικό,με βάση λοιπόν τα δεδομένα του θα τον βολέψει παρά πολύ, απλά η ηδονή θα είναι μικρότερη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τι να κανουμε.. Ειχε πονεσει ηηηηηη..... Τσεπη μου απο τις πολλες ηδονες αχαχαχ
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
@Chester24 μας εμουρλανες φιλε..παρε βε στρωμ να γουσταρεις λεμε!χαχαχαχαχαχα.:ha
εφοσον υπαρχει πατρινο,πηγαινε κανε μια τσαρκα με το παλικαρι να το δεις για να ξερεις πως ειναι.ωστε αν σαρεσει να πας στοχευμενα σε αυτο..
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
@Chester24 μας εμουρλανες φιλε..παρε βε στρωμ να γουσταρεις λεμε!χαχαχαχαχαχα.:ha
εφοσον υπαρχει πατρινο,πηγαινε κανε μια τσαρκα με το παλικαρι να το δεις για να ξερεις πως ειναι.ωστε αν σαρεσει να πας στοχευμενα σε αυτο..
Δεν παιρνω στρομ γιατι θα πεσουνε ζηλειες.. αχχαχαχαχα

Ειδες οι αποφασεις ποσο γρηγορα εΠΑρθήσανε?? Την περασμενη εβδομαδα ισα που το σκεφτομουν αχχαχαχαχαχαχαχαα
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Δεν παιρνω στρομ γιατι θα πεσουνε ζηλειες.. αχχαχαχαχα

Ειδες οι αποφασεις ποσο γρηγορα εΠΑρθήσανε?? Την περασμενη εβδομαδα ισα που το σκεφτομουν αχχαχαχαχαχαχαχαα
στην βραση κολλαει το σιδερο..τα ειπαμε κι απο κοντα..
κι εγω μονο για στρωμ δεν πηγαινα τοτε.αλλα το καβαλησα και με βολεψε πολυ γιαυτα που εκανα και ηθελα.
βολταρε το και θα καταλαβεις αν κουμπωσεις πανω του ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
@Nick_990 Νικολα η ενδεχομενη αλλαγη για εναν μοτοσυκλετιστη ειναι παντα μια ενδιαφερουσα νοτα στην ζωη.Οσο μα οσο κι αν μας αρεσει μια μοτοσυκλετα παντα θα υπαρχει η αλλη,η ανησυχη πλευρα μας που επιζητα μια επομενη μοτοσυκλετα.Ειμαστε αχορταγοι και θελουμε πολλες...κι αυτο σε καποιον που αγαπα την μοτοσυκλετα δεν θ αλλαξει ποτε!Ναι ειμαστε και ρεαλιστες κ σαφως η οικονομικη δυσκολια μάς αναγκαζει σημερα να ειμαστε πολυ πιο κουμπωμενοι σε σχεση με καποτε...ισως εκτιμαμε πλεον παραπανω σημερα μια μοτοσυκλετα,μενουμε πιο πολυ μαζι της λογω "κρισης"...Παντα ομως στο μυαλο παιζει η πιθανοτητα της...επομενης.Ειτε αλλης στην ιδια κατηγορια ειτε αλλαγη κατηγοριας ειτε κ παραπανω απο μια να μας βγαζουν γουστα...
Το αγαπω το 800.Εχει ποοοολλα θετικα ακομα κ συγκρινονενο με το 990...περναω αψογα μαζι της...ποσες φορες ομως δε σκεφτηκα να εχω ενα Κ1300GT κ ενα 690adv να κανω κι αλλα γουστα?Ποσες φορες εχω θαυμασει ενα Multistrada 1200S ή ενα ΚΤΜ 1290S?...Και δεν ειναι μονο αυτες που ...ξενοκοιταζω αλλα...εκ του ασφαλους αφου με τη Γερμανιδα μου τα εχουμε βρει κ δεν με στεναχωρει που ειμαι με αυτη...ισα ισα που ειμαστε κ ερωτευμενοι ακονα κ οταν καυγαδιζουμε ή...σκοτωνοναστε οπως προσφατα στο βουνο κ μου κραταει μουτρα η πτανιτσα...εκει ομως οταν την δω μού σκαει ενα ναζιαρικο χαμογελο και...παλι απο την αρχη ...
Αυτοι ειμαστε κ γουσταρουμε ρε φιλε...τα ξες!
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Εγώ πάλι αρχίζω να σκέφτομαι να δώσω το 800 μετά από 7 χρόνια για το 1090 adv... Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το 800 δεν είναι ένα vfm μοτόρι.
Αυτο το λες επειδη βρισκεται αγοραστης??? αχχαχαχαχ
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
στην βραση κολλαει το σιδερο..
κι εγω μονο για στρωμ δεν πηγαινα τοτε...βολταρε το και θα καταλαβεις αν κουμπωσεις πανω του ;)
Ακη...ελα...οδηγησε κι εσυ ενα 800αρι κ που ξερεις...μπορει να ψαχνουμε μετα 2 800αρια να παρουμε το 1 για τον @Chester24 το αλλο......?:D:secret:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ηδη τα εχω πει με τον @Vvag και με βοηθησε πααααααρα πολυ,γιατι ηταν ο ποιο προσφατος κατοχος 990, που πηγε σε αλλαγη f800 συμφωνα με τωρινα δεδομενα.
Για τον Κωστα @mAthosalas, δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου οτι ειχε 990.
Αν το ηξερα, θα τον ειχα βαλει να μου κανει πληρες Briefing και αυτος χαχαχαχαχα Γιου νεβερ νοου.
Ενα θα σου πω...πριν παρει 800αρι κ καψουρευτει ο Βαγγελης @Vvag μαντεψε με ποιον μιλουσε...:happy::thinking:
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ακη...ελα...οδηγησε κι εσυ ενα 800αρι κ που ξερεις...μπορει να ψαχνουμε μετα 2 800αρια να παρουμε το 1 για τον @Chester24 το αλλο......?:D:secret:
ειναι πολυ πιθανο!γιαυτο δεν θελω να το καβαλησω.
ειμαι σε μια φαση που θελω κατι πιο χωματινο αλλα τεινω στο να μαζεψω κανα φραγκο να παρω καποιο παλιο φθηνο εντουρο μηχανακι.
το στρωμ με καλυπτει στο 99% της χρησης που κανω και εχει μπολικα χρηματα πανω του και το εχω φερει 100% στα μετρα μου.
αν δεν ταξιδευα δικαβαλος συχνα πυκνα θα επαιρνα αλλο μηχανακι και θα ειχα 1.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Άντε να χαθείτε.δεν λυπάστε τον σχεδόν καμμένο;;
Χαχαχα.
Δεν πίνουμε καμία μπύρα λέω γω να τα πούμε;

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ότι χρειαζεσαι στείλε μου πμ να βρεθούμε αν είναι . Η πάμε όλοι μαζί όταν το βγάλει και ο Μαθο το δικό του για να έχεις άμεση σύγκριση.
 
Top Bottom