Ζητείται F800gs για τεστ ραϊντ Πατρα

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Άντε να χαθείτε.δεν λυπάστε τον σχεδόν καμμένο;;
Χαχαχα.Δεν πίνουμε καμία μπύρα λέω γω να τα πούμε;
Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καμμενε βαλε θεμα εδω και ολο και θα βρεθουμε...μπυριτσα κανα μεζε:brs: και συζητηση...τυχαια για 800αρια...:D:plqtr:
 

MikeG

Μέλος
Περιοχή
Southest Point of Europe
Όνομα
Mike
Μοτό
BMW F800GS , Haibike XDURO AllMtn 2.0
Αυτο το λες επειδη βρισκεται αγοραστης??? αχχαχαχαχ
Χαχαχα.

Νομίζω ότι έχω αρχίσει και το "βαριέμαι". Πλέον τα περισσότερα χιλιόμετρα τα γράφω σε πολυήμερα ταξίδια οπότε αισθάνομαι ότι χρειάζομαι κάτι να ταξιδεύει λίγο πιο άνετα με μεγαλύτερη μουαγιέ. Με το 800 δικάβαλος φορτωμένος μέχρι τα 140 είναι οκ, μετά το νοιώθεις ότι αρχίζει να κουράζει, ίσως και εγώ να φλώρεψα..

Βέβαια όντως το μηχανάκι είναι η χρυσή τομή και η συντήρηση του γελεία σε κόστος, αν λύσεις ένα δυο θεματάκια του. Και η κατανάλωση του με τέτοια συμπίεση είναι αρκετά χαμηλά δεδομένου του ανταγωνισμού.

Έτσι λοιπόν άρχισα να βλέπω το 1090r, δεν έχει παρθεί η απόφαση, απλά το καλοβλέπω. Γνωρίζω ότι θα έχω μεγαλύτερο κόστος χρήσης και με προβληματίζει ιδιαίτερα πως θα συμπεριφέρεται στο χώμα μιας και δε θα με πω χερά.

Όπως και να έχει νομίζω ότι σωστά προσανατολίζεσαι απλά μη περιμένεις "χουλιγκανισμό".

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Κωστα @Chester24 , για να παρεις το gs 800 μετα απο 5 χρονια συμβιωσης με το κτμ 990 πρεπει να εισαι

συνειδητοποιημενος μοτοσυκλετιστης ! καμια μοτοσυκλετα δεν ειναι κακια!

Στην δικη μου περιπτωση ηθελα να χρησιμοποιω μια μοτοσυκλετα για ολες τις δουλειες (οπως ο φιλος και φιλτατος και φωτογραφος και καλο παιδι
@mAthosalas )και αγορασα ενα gs 800.

Επειδη ομως η προηγουμενη μοτο μου ηταν gs 1200 ,το gs 800 μου φανηκε λιγο . ετσι αφου εζησα εναν χειμωνα μαζι της, αποφασισα

να παρω ενα κτμ 990 που ηταν στην ιδια φιλοσοφια (χωμα 21 τροχο κ.λ.) και ενα μικρο σκουτερ για να κυκλοφορω καθημερινα.

Αυτο εγινε γιατι επρεπε να ξυπναω και να πηγαινω στην δουλεια μου 4.00-5.00 το πρωι + ΟΤΙ αλλη δουλεια στην πολη ,
και τα χρηματα που εδωσα για το μικρο θα αποσβεσω συντομα.

Ετσι θα χαιρομαι το 990 σε χωμα και ταξιδακια.

Τεσ πα αυτο που θελω να πω ειναι, οτι ΟΛΑ εξαρτωνται απο την καθημερινοτητα του καθενα μας!

Επισης αν βελτιωσεις λιγο τις αναρτηση εμπρος σε ενα gs800 και για το γκαζι πεις ο.κ. θα σε καλυψει!
λιγοτερα χρηματα καθημερινα και ιδια φιλοσοφια μοτοσυκλετα!

Το κτμ 990 ειναι πολυδαπανη μοτοσυκλετα και δεν κανει για καθε μερα!
ομως επειδη εχω δαγκασει λαμαρινα μαζι της εγινα scooteras:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Για τον κάθε ένα μας ισχύουν και αλλά δεδομένα -ζητούμενα. Για σένα ας πούμε το 800 είναι τέλειο αυτή τη στιγμή , αν σαν μαθουσαλας ,ιδιος ανθρωπος ίδια θέλω ιδιες επιθυμειες ζούσες σε άλλο μέρος της Ελλάδας πχ ένα μικρό νησί μπορεί το 800 να μην ήθελες ούτε να το βλέπεις... λέμε, παράδειγμα.

Προσωπικά έδωσα το 990 και ξέμπλεξα από τα πορτοκαλί... το επόμενο κτμ θα είναι άλλο χρωμα, τέλεια και παύλα

ο chester ο λόγος που θέλει να αλλάξει είναι το οικονομικό,με βάση λοιπόν τα δεδομένα του θα τον βολέψει παρά πολύ, απλά η ηδονή θα είναι μικρότερη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι ξεστομισες ρε γκέουλα... μονο τα πορτοκαλι ειναι τα σωστα, τα γρηγορα....
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Τι ξεστομισες ρε γκέουλα... μονο τα πορτοκαλι ειναι τα σωστα, τα γρηγορα....
Δεν είμαι καλός στα σεντόνια ρε φίλε, είπα λίγα και χοντρικά :p
Να μαστε καλά να ναι ασπρόμαυρο, άντε και πορτοκαλί κάγκελο :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Δεν είμαι καλός στα σεντόνια ρε φίλε, είπα λίγα και χοντρικά :p
Να μαστε καλά να ναι ασπρόμαυρο, άντε και πορτοκαλί κάγκελο :p


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ετσι μπραβο...

Ready to tis_poutanas_to_kagelo

#skliros_kariolis aprooved. :ok:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Κωστα @Chester24 , για να παρεις το gs 800 μετα απο 5 χρονια συμβιωσης με το κτμ 990 πρεπει να εισαι

συνειδητοποιημενος μοτοσυκλετιστης ! καμια μοτοσυκλετα δεν ειναι κακια!

Στην δικη μου περιπτωση ηθελα να χρησιμοποιω μια μοτοσυκλετα για ολες τις δουλειες (οπως ο φιλος και φιλτατος και φωτογραφος και καλο παιδι
@mAthosalas )και αγορασα ενα gs 800.

Επειδη ομως η προηγουμενη μοτο μου ηταν gs 1200 ,το gs 800 μου φανηκε λιγο . ετσι αφου εζησα εναν χειμωνα μαζι της, αποφασισα

να παρω ενα κτμ 990 που ηταν στην ιδια φιλοσοφια (χωμα 21 τροχο κ.λ.) και ενα μικρο σκουτερ για να κυκλοφορω καθημερινα.

Αυτο εγινε γιατι επρεπε να ξυπναω και να πηγαινω στην δουλεια μου 4.00-5.00 το πρωι + ΟΤΙ αλλη δουλεια στην πολη ,
και τα χρηματα που εδωσα για το μικρο θα αποσβεσω συντομα.

Ετσι θα χαιρομαι το 990 σε χωμα και ταξιδακια.

Τεσ πα αυτο που θελω να πω ειναι, οτι ΟΛΑ εξαρτωνται απο την καθημερινοτητα του καθενα μας!

Επισης αν βελτιωσεις λιγο τις αναρτηση εμπρος σε ενα gs800 και για το γκαζι πεις ο.κ. θα σε καλυψει!
λιγοτερα χρηματα καθημερινα και ιδια φιλοσοφια μοτοσυκλετα!

Το κτμ 990 ειναι πολυδαπανη μοτοσυκλετα και δεν κανει για καθε μερα!
ομως επειδη εχω δαγκασει λαμαρινα μαζι της εγινα scooteras:)
Εγω να φανταστεις δεν το κυκλοφορω καθε μερα. Στην πολη θεωρω οτι καιγεται το μηχανακι και ζοριζεται αδικα, σταματα ξεκινα βεντιλατερ και μουτζες στα φαναρια :p. Εξαλλου στην Πατρα ειναι ευκολες οι αποστασεις. Ποδαρακια, ποδηλατακι και αυτοκινητακι.

Μονο σε βολτες, που πλεον ειναι λιγες. Δεν ειναι μονο ο παραγοντας καταλωση του ΚΤΜ, ωστε να το αλλαξω. Ειναι και αλλες συγκυριες οικονομικες που δεν μου επιτρεπουν να το χαρω οσο θελω. Η τεσπα να το χαρω χωρις να σκεφτω τα εξοδα. Γιαυτο και η αλλαγη..

Οσον αφορα το γκαζι του μπεμβεδακίου, θεωρω δεν θα εχω θεμα, γιατι ειμαι ενας νορμαλ οδηγος. Ουτε ΕΝΤΟ, ουτε σουζες, ουτε τερμα γκαζι κλπ κλπ.

Ο Βαγγελης @Vvag μου ειπε μια σοφη κουβεντα για τον εαυτο του τις προαλλες και νομιζω μου ταιριαζει πολυ...
"Δεν ειναι οτι το ΚΤΜ δεν ειναι για μενα... Εγω δεν ειμαι για το ΚΤΜ".

Και εχει δικιο, διοτι ενας οδηγος αγοραζει ενα 990 και θα του πιει το αιμα παντου! Εννοειται καλα κανει και ετσι πρεπει. Γιαυτο το πληρωσε εξαλλου.

Εγω λοιπον δεν ειμαι τετοιος οδηγος. Μου αρεσει η σβελτη βολτα στο επαρχιακο, οι λασπες, τα χωματα και οι βολτουλες γενικοτερα... Νομιζω οτι το BMW θα μου τα δωσει αυτα και γιατι οχι αλλωστε??


Οσον αφορα το συνειδητοποιημενος, νομιζω εγινα αυτες τις μερες. Απλα ειχα κάλο (ΜΕΓΑΛΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΘΕΡΑΠΕΥΤΟ) στον εγκεφαλο με το συγκεκριμενο μηχανακι και το ελεγα και στον @akis69, ο οποιος ειναι σχεδον σιγουρο οτι απο μεσα του ελεγε : Με τι μ........α εχω μπλεξει παναγια μου????
Ο καλος λοιπον που ειχα δεν μου επετρεπε, συμφωνα με τα τωρινα οικονομικα δεδομενα, να χαρω τις βολτες μου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Κερναμε καφε λουτρακι να τα πουμε απο κοντα!

Στάλθηκε από το BV6000S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κερναμε καφε λουτρακι να τα πουμε απο κοντα!
Oουουου Αντιχριστε...ουουου προσηλυτισμος!!!ΚΤΜ666....να συλληφΤειο κυριος...μπαν μπαν...:ha
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...ενας οδηγος αγοραζει ενα 990 και θα του πιει το αιμα παντου! Εννοειται καλα κανει και ετσι πρεπει. Γιαυτο το πληρωσε εξαλλου...
Τωρα βεβαια ανοιγεις μεγαλο θεμα...πόσα ματοσακα(οχι μονο 990) καταληγουν σε λαθος χερια αλλά και ποσα άλλα φαινομενικα "λιγα" ειναι πιωμενα ως τελευταιας ρανιδος του αιματος τους απο τούς οδηγους τους και τα χαιρονται...Πολεμος εκει εξω αφου γνωστο τοις πασι οτι "η μηχανη σερνει καραβι"...:cool::friendship:
 

caramello

Μέλος
Περιοχή
φλωρινα
Όνομα
Νικος
Μοτό
ΚΤΜ 950 advenτure
Τι ξεστομισες ρε γκέουλα... μονο τα πορτοκαλι ειναι τα σωστα, τα γρηγορα....
Τα πορτοκαλί δεν πάνε και καίνε περισσότερο από τα μαύρα

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Εγω να φανταστεις δεν το κυκλοφορω καθε μερα. Στην πολη θεωρω οτι καιγεται το μηχανακι και ζοριζεται αδικα, σταματα ξεκινα βεντιλατερ και μουτζες στα φαναρια :p. Εξαλλου στην Πατρα ειναι ευκολες οι αποστασεις. Ποδαρακια, ποδηλατακι και αυτοκινητακι.

Μονο σε βολτες, που πλεον ειναι λιγες. Δεν ειναι μονο ο παραγοντας καταλωση του ΚΤΜ, ωστε να το αλλαξω. Ειναι και αλλες συγκυριες οικονομικες που δεν μου επιτρεπουν να το χαρω οσο θελω. Η τεσπα να το χαρω χωρις να σκεφτω τα εξοδα. Γιαυτο και η αλλαγη..

Οσον αφορα το γκαζι του μπεμβεδακίου, θεωρω δεν θα εχω θεμα, γιατι ειμαι ενας νορμαλ οδηγος. Ουτε ΕΝΤΟ, ουτε σουζες, ουτε τερμα γκαζι κλπ κλπ.

Ο Βαγγελης @Vvag μου ειπε μια σοφη κουβεντα για τον εαυτο του τις προαλλες και νομιζω μου ταιριαζει πολυ...
"Δεν ειναι οτι το ΚΤΜ δεν ειναι για μενα... Εγω δεν ειμαι για το ΚΤΜ".

Και εχει δικιο, διοτι ενας οδηγος αγοραζει ενα 990 και θα του πιει το αιμα παντου! Εννοειται καλα κανει και ετσι πρεπει. Γιαυτο το πληρωσε εξαλλου.

Εγω λοιπον δεν ειμαι τετοιος οδηγος. Μου αρεσει η σβελτη βολτα στο επαρχιακο, οι λασπες, τα χωματα και οι βολτουλες γενικοτερα... Νομιζω οτι το BMW θα μου τα δωσει αυτα και γιατι οχι αλλωστε??


Οσον αφορα το συνειδητοποιημενος, νομιζω εγινα αυτες τις μερες. Απλα ειχα κάλο (ΜΕΓΑΛΟ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΑΘΕΡΑΠΕΥΤΟ) στον εγκεφαλο με το συγκεκριμενο μηχανακι και το ελεγα και στον @akis69, ο οποιος ειναι σχεδον σιγουρο οτι απο μεσα του ελεγε : Με τι μ........α εχω μπλεξει παναγια μου????
Ο καλος λοιπον που ειχα δεν μου επετρεπε, συμφωνα με τα τωρινα οικονομικα δεδομενα, να χαρω τις βολτες μου...
Απλά τα πράματα....

Αλλάζουμε μεχανακια (με φουλ εξοπλισμό το δικό μου) και σου χαρίζω τη διαφορά από μέρους σου...

Θα πάρεις ένα μηχανάκι ακριβώς για τα θέλω σου κι εγώ φαίνομαι μεγαλόψυχος!!!

Τι λες???
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρε θοδορ?ρε συ!!!Πωωωω...:eek::eek::eek:δεν σε ρωτησα ρε φιλε.Μπορω να τη δωσω test ride ή δεν θες?:inlove:
Κανονικά έπρεπε να σου κάνω μουτρακια, αλλά έχει χάρη....

Να παιδί μου να τη δώσεις. Έτσι κι αλλιώς το vstrom μου θα διαλέξει...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Απλά τα πράματα....

Αλλάζουμε μεχανακια (με φουλ εξοπλισμό το δικό μου) και σου χαρίζω τη διαφορά από μέρους σου...

Θα πάρεις ένα μηχανάκι ακριβώς για τα θέλω σου κι εγώ φαίνομαι μεγαλόψυχος!!!

Τι λες???
ΛΕπον... Επειδη το στρομ δεν ειναι τοσο κοντα στα θελω μου, θες να βρεις εναν που εχει Φ800 να το ανταλλαξεις με το στρομ? Αμα σου κατσει και παρεις το μπεμβε, ελα μετα να ανταλλαξουμε αχαχαχχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Τωρα βεβαια ανοιγεις μεγαλο θεμα...πόσα ματοσακα(οχι μονο 990) καταληγουν σε λαθος χερια αλλά και ποσα άλλα φαινομενικα "λιγα" ειναι πιωμενα ως τελευταιας ρανιδος του αιματος τους απο τούς οδηγους τους και τα χαιρονται...Πολεμος εκει εξω αφου γνωστο τοις πασι οτι "η μηχανη σερνει καραβι"...:cool::friendship:
Βασικα νομιζω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο καταληγει στα λαθος χερια... Αν κρινεις απο αυτα που βλεπεις καθημερινα στην πολη...
 

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Να γράψω και εγώ την άποψη μου από τη 15μηνη συμβίωση με το 800αρι.
Αγοράστηκε με 17.200 χλμ, μοντελο του 09. Φτάσαμε στα 36.200, με καθημερινή χρήση στην πόλη, ταξίδια Ελλάδα και εξωτερικό, επισκεψούλες σε χώμα...έμεινε κάτι άλλο; Όλα αυτά με κατανάλωση 5-5.2/100. Σημαντικό.
Με 6.000 έχεις ένα μηχανάκι υπερτίμιο, που θεωρώ ότι η ίδια η bmw το αδίκησε όλα αυτά τα χρόνια, σαν να μην ήθελε να κλέψει δόξα απο τον μεγάλο αδερφό.
Αν μου περίσσευαν θα είχα στο γκαράζ ένα s1000xr/1290/multi, ένα κατσίκι και ένα σκούτερ.
Στο μέλλον ίσως, μέχρι τότε παραμένω με μια μηχανή που δεν υστερεί δραματικά κάπου και που ανταγωνίζεται μηχανάκια που έχουν σχεδόν τα τριπλά λεφτά.
:biker2:
 
Top Bottom