Ζητείται xtz660 tenere

George Siap

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Xt700
Καλησπέρα και από εμένα στην παρέα . Θέλω να μπω στον χώρο του onn /off adventure και από όσο έχω ψάξει και έχω φάει τα forums με τις ώρες κατέληξα ότι θέλω ένα σκυλί τενερακι να με πηγαίνει παντού . Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι οοοσα έχω δει στο car.gr ή από κοντά έχουν Α) πολλά χιλιόμετρα ή τουλάχιστον περισσότερα από όσα θα ήθελα για πρώτη "μεγάλη " μηχανή , αν και ξέρω ότι δεν παθαίνει ούτε γρατσουνια το μονοκύλινδρο. Β) δίνουν μηχανάκια μαμά με 80.000 χλμ στα 5000€ . Δίνω το κάτι παραπάνω από όσο πάνε στο car για ένα φορτωμένο βεβαίως βεβαίως.

Αν έχετε κάτι στο νου σας ευπρόσδεκτοι είστε να μου τα ανεβάσετε εδώ. Σας ευχαριστώ πολύ όλους.
 

ouzakias

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
R 1200GS ADV 2010
Είναι το τηλέφωνό μου στο προφίλ μου αν θες επικοινώνησε μαζί μου δεν είναι σίγουρο όμως ότι θα το πουλήσω.
 

George Siap

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Xt700
ενα που θα κοιτπυσα εγω ειναι αυτο

Μίλησα με τον άνθρωπο , αλλά δεν έχει βιβλίο σέρβις είναι δεύτερο χέρι και δεν ξέρω μήπως μου βγάλει προβλήματα αργότερα . Τι λέτε είναι προϋπόθεση το βιβλίο σέρβις για την αγορά μεταχειρισμένου;
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Νταξει καλό είναι να έχει.
Αλλά προτιστως παίζει ρόλο η γενική εικόνα της μηχανής.
Βιβλίο σέρβις φτιάχνεις άμα θες και λίγο πριν το πουλήσεις.
Δεν είναι τπτ.
Τα χμ που είναι το σημαντικότερο πλέον τα ελέγχεις από το ΚΤΕΟ.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Το βιβλίο σέρβις είναι έτσι όπως τα λέει ο Μητσάρας, είχα δει Τενερέ σε μαγαζί στην Μιχαλακοπούλου που ήξερα ότι είχε 75.000χλμ και το πούλαγε το μαγαζί με 32.000χλμ, όταν τον ρώτησα για το βιβλίο σέρβις μου το έδειξε λίγο μετά, ήταν φρέσκο φρέσκο και το μηχανάκι φυσικά δεν έμοιαζε να έχει αυτά τα χλμ από την τόση ταλαιπωρία που φαινόταν πάνω του.
Φυσικά είχε βάλει και γερό καπέλο στην τιμή.
Ελάχιστα βιβλία σέρβις θα εμπιστευόμουν.

Θα το κοίταζα και εγώ αυτό το μπλέ σίγουρα, έχει ωραία έξτρα πάνω του.
 

George Siap

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
Xt700
Το βιβλίο σέρβις είναι έτσι όπως τα λέει ο Μητσάρας, είχα δει Τενερέ σε μαγαζί στην Μιχαλακοπούλου που ήξερα ότι είχε 75.000χλμ και το πούλαγε το μαγαζί με 32.000χλμ, όταν τον ρώτησα για το βιβλίο σέρβις μου το έδειξε λίγο μετά, ήταν φρέσκο φρέσκο και το μηχανάκι φυσικά δεν έμοιαζε να έχει αυτά τα χλμ από την τόση ταλαιπωρία που φαινόταν πάνω του.
Φυσικά είχε βάλει και γερό καπέλο στην τιμή.
Ελάχιστα βιβλία σέρβις θα εμπιστευόμουν.

Θα το κοίταζα και εγώ αυτό το μπλέ σίγουρα, έχει ωραία έξτρα πάνω του.

Κατάλαβα κατάλαβα. Άρα βιβλίο σέρβις μόνο αν ταυτίζεται με της αντιπροσωπείας. Πάντως το μηχανάκι δεν είναι όπως είναι στις φωτό . Μαμά το δίνει με μια βαλίτσα πίσω για αυτό είμαι διστακτικός.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η αγορά μεταχειρισμένου θέλει υπομονή. Είναι μεγάλο χάρισμα και ανταποδοτικό!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
τωρα που το ξαναβλεπω το μπλιε,μαλλον η φωτο ειναι απο ιντερνε

οπως και να χει,οπως ειπαν παραπανω υπομονη και οχι βιασυνες.
κατι θα παιξει σιγουρα.
το κακο ειναι οτι οσο παει οι τιμες βλεπω ανεβαινουν
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
το κακο ειναι οτι οσο παει οι τιμες βλεπω ανεβαινουν
Ναι πραγματικά, κουμπαράς έχει γίνει και στα εξωτερικά βλέπεις κάτι τιμές λίγο λιγότερο απ'όσο όταν είχε καινούργιο..
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
τωρα που το ξαναβλεπω το μπλιε,μαλλον η φωτο ειναι απο ιντερνε

οπως και να χει,οπως ειπαν παραπανω υπομονη και οχι βιασυνες.
κατι θα παιξει σιγουρα.
το κακο ειναι οτι οσο παει οι τιμες βλεπω ανεβαινουν
Οπως λένε και οι υπόλοιποι μην βιάζεσαι. Τον χειμώνα οι τιμές έχουν καθοδική τάση γενικά.
Επίσης επειδή η αγορά εχει μια τάση να καθορίζει τιμές ασύμβατες με την αξία ισως θα ήταν σκόπιμο να κοιτάξεις και αλλου. πχ sertao 'η f650gs dakar
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Αν θες σοβαρο τενεκε, κοιτας μονο του ουζακια στην αρχη.
Μπροστινο απο 690 enduro, πισω ohlins, και διαφορα αλλα καλα. Παει καλα και απο δυναμη.

Οδηγα αυτο και μετα ολα τα υπολοιπα θα σου φαινονται.... τενεκεδες.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Όσοι εδώ μέσα ξέρουν τον Νίκο ouzakias ότι κ αν αποφασίσει να δώσει είναι εγγυημένο .
Ένα από τα καλύτερα τενερε στην Ελλάδα αν όχι το καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν θες σοβαρο τενεκε, κοιτας μονο του ουζακια στην αρχη.
Μπροστινο απο 690 enduro, πισω ohlins, και διαφορα αλλα καλα. Παει καλα και απο δυναμη.

Οδηγα αυτο και μετα ολα τα υπολοιπα θα σου φαινονται.... τενεκεδες.
Φιλαράκι, το 80% των μελών του forum έχει πρεσβυωπία, να μεγεθύνεις πρέπει όχι να σμικρύνεις.
 
Top Bottom