Ηλεκτρονική συσκευή απώθησης σκύλων και μεγάλων ζώων.

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος ηλεκτρονική συσκευή απώθησης μεγάλων ζώων;
Ψάχνω για κάτι φορητό και όσο γίνεται μικρό που να είναι αποτελεσματικό για μεγάλα σκυλιά, αγριογούρουνα, λύκους, αρκούδες.
Βλέπω με ένα ψάξιμο ότι οι συσκευές που κυκλοφορούν είναι σε επίπεδο παιχνιδιού, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρχουν και σοβαρές.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ένα κοντόκανό ίσως..
Σορθ για το σπαμ αλλά ζητάς να απωθησεις μεγάλα ζώα πράγμα δύσκολο για μικρές συσκευες..
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Κατι τετοιο ίσως, τωρα για αρκούδες δεν νομίζω οτι θα το δοκίμαζα...
 

Kaper

Μέλος
Περιοχή
Τρίκαλα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tdm 900
Φίλε δεν υπάρχει του σοβαρό που κάνει δουλεια όλες αυτές οι συσκευές βγάζουν χαμηλής συχνότητας ήχους που μετά από λίγο τους συνιθιζουν και δεν κάνουν του...αν δεν είσαι σε αστικό περιβάλλον θα βρεις την υγεία σου με κανόνι υγραερίου....με μια αναζήτηση στο google θα το βρεις ότι δηποτε άλλο είναι πεταμένα λεφτά..είναι στον κλάδο και ξέρω τι λέω...

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Alpinestars tech 5 και απανω
Προσωπικα δοκιμασμενη λυση με 100% σιγουρα αποτελεσματα (για τα αγριοσκυλα φυσικα,για αρκουδες που ειπες δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι)
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Alpinestars tech 5 και απανω
Προσωπικα δοκιμασμενη λυση με 100% σιγουρα αποτελεσματα (για τα αγριοσκυλα φυσικα,για αρκουδες που ειπες δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι)
Τι, ειναι καλες στο σπριντ? :)
 

ektor

Μέλος
Όνομα
Έκτωρ
Μοτό
ΧΤ600Ε
Σπρευ πιπεριού.
Η πιστόλι κρότου
Αν σε ελέγξει η αστυνομία και σε βρει με πιστόλι κρότου, κλάψε μανούλα στην οπλοφοβικη Ελλάδα....
Αμφοτερα είναι όπλα για τον Νόμο και παραπέμπω όλους στον περί όπλων 2168/93 ως ισχύει.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κατεβαίνω και τα παίρνω με τις πέτρες...
Και ναι φεύγουν...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κατεβαίνω και τα παίρνω με τις πέτρες...
Και ναι φεύγουν...
Αν δεν σβηνεις τις Ακραπα κατι άλλο συμβαινει.
:ha
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αν δεν σβηνεις τις Ακραπα κατι άλλο συμβαινει.
:ha
Όχι ρε...
Δεν με έχεις δει όταν γυαλίζει το μάτι...
Ειδικά εάν έχουν δαγκώσει και το αυτοκίνητο πράγμα που γίνεται εαν τα αφήσεις έτσι...
Οπότε έχω συνηθίσει στην αντιμετώπιση τους... :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στα ΚΤΜ δεν επιτίθενται σκλια και άγρια ζώα γενικώς, γιατί ξέρουν πως οι ιδιοκτήτες είναι ήδη ταλαιπωρημένοι, σκέφτονται που να πάμε να την πέσουμε στους καψερούς, ίσως πριν από λίγο να παλεύανε με καμία τρόμπα ή κάνα tps...
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Κατεβαίνω και τα παίρνω με τις πέτρες...
Και ναι φεύγουν...
Δεν θα σε βρουν πάντα τα σκυλιά στην μηχανή που θα φοράς μπότες, μπουφάν, γάντια, κράνος, και σου δίνουν μια καλή προστασία.
Σε βόλτες με διανυκτέρευση κοιμάμαι σε σκηνή και τις πιό πολλές φορές είμαι μόνος μου.
Έχει τύχει να περικυκλώσουν τσοπανόσκυλα τη μικρή μου σκηνή τα ξημερώματα γιατί πέρναγε από εκεί που την είχα στήσει το κοπάδι με τα πρόβατα χωρίς βοσκό.
Κοιμόμουν στον υπνόσακο μόνο με τα εσώρουχα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Στα ΚΤΜ δεν επιτίθενται σκλια και άγρια ζώα γενικώς, γιατί ξέρουν πως οι ιδιοκτήτες είναι ήδη ταλαιπωρημένοι, σκέφτονται που να πάμε να την πέσουμε στους καψερούς, ίσως πριν από λίγο να παλεύανε με καμία τρόμπα ή κάνα tps...
Ετσι.
Βγαλε και τις Τριτες Τεταρτες απο "φυσικα αιτια" τι μενει?
:ha
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δεν θα σε βρουν πάντα τα σκυλιά στην μηχανή που θα φοράς μπότες, μπουφάν, γάντια, κράνος, και σου δίνουν μια καλή προστασία.
Σε βόλτες με διανυκτέρευση κοιμάμαι σε σκηνή και τις πιό πολλές φορές είμαι μόνος μου.
Έχει τύχει να περικυκλώσουν τσοπανόσκυλα τη μικρή μου σκηνή τα ξημερώματα γιατί πέρναγε από εκεί που την είχα στήσει το κοπάδι με τα πρόβατα χωρίς βοσκό.
Κοιμόμουν στον υπνόσακο μόνο με τα εσώρουχα.
Μα το έγραψα και παραπάνω...
Είναι τρόπος άμυνας και αντίδρασης όταν σου επιτεθούν άσχετα με τον μέσο που χρησιμοποιείς.
Το μυστικό είναι να μην φοβηθείς γιατί τα ζώα το καταλαβαίνουν αυτό...
 
Top Bottom