Ηλεκτρονική συσκευή απώθησης σκύλων και μεγάλων ζώων.

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Είσαι εμπαθής, εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος !!! :p :roflmao:

Πάντως εγώ εφαρμόζω ένα τρικ, που όσον αφορά τα σκυλιά πιάνει (εξαιρούνται τα τσπμπανόσκυλα της Πίνδου).
Επειδή το ζωντανό υπολογίζει τι είναι αυτό στο οποίο επιτεθεί, βλέπει έναν Χ όγκο. Αν εσύ μεταβάλεις αυτόν τον όγκο απότομα
του δημιουργείς κατάσταση που είναι απρόβλεπτη. Οπότε στην επίθεση, εγώ σηκώνομαι στα μασπιέ και ουσιαστικά διπλασιάζω τον όγκο.
Έτσι δεν μπορεί να συνεχίσει την επίθεση λόγω μεταβολής δεδομένων.
Πιάνει και το εφαρμόζω...
Γι αυτο δεν οδηγεις ορθιος.
Περιμενεις να δεις σκυλια πρωτα.
:muted::roflmao:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Είσαι εμπαθής, εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος !!! :p :roflmao:

Πάντως εγώ εφαρμόζω ένα τρικ, που όσον αφορά τα σκυλιά πιάνει (εξαιρούνται τα τσπμπανόσκυλα της Πίνδου).
Επειδή το ζωντανό υπολογίζει τι είναι αυτό στο οποίο επιτεθεί, βλέπει έναν Χ όγκο. Αν εσύ μεταβάλεις αυτόν τον όγκο απότομα
του δημιουργείς κατάσταση που είναι απρόβλεπτη. Οπότε στην επίθεση, εγώ σηκώνομαι στα μασπιέ και ουσιαστικά διπλασιάζω τον όγκο.
Έτσι δεν μπορεί να συνεχίσει την επίθεση λόγω μεταβολής δεδομένων.
Πιάνει και το εφαρμόζω...
Εσύ φίλε έτσι και ξεδιπλωθεις ,όχι σκύλος ,ούτε αρκούδα δε θα κάτσει να τα βάλει μαζί σου :ha
 

tasosdr

Μέλος
Περιοχή
νεα μακρη
Όνομα
tasos
Μοτό
Husqvarna te630
Honda forza 350
Honda vision 110
Ο σκύλος του κτηνοτρόφου κάνει την δουλειά του ,όταν μας βλέπει γύρω από το μαντρί .
Τα τσοπανόσκυλα είναι επικίνδυνα από την φύση τους,αλλά όχι τόσο όσο άλλες ράτσες.
Σου προτείνω κάτι που θα δουλέψει 100%


Στάλθηκε από το Redmi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Ο σκύλος του κτηνοτρόφου κάνει την δουλειά του ,όταν μας βλέπει γύρω από το μαντρί .
Τα τσοπανόσκυλα είναι επικίνδυνα από την φύση τους,αλλά όχι τόσο όσο άλλες ράτσες.
Σου προτείνω κάτι που θα δουλέψει 100%


Στάλθηκε από το Redmi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δωροδοκία ακόμα και στα σκυλιά;;;;;;:D:D:D:pointu:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ο σκύλος του κτηνοτρόφου κάνει την δουλειά του ,όταν μας βλέπει γύρω από το μαντρί .
Τα τσοπανόσκυλα είναι επικίνδυνα από την φύση τους,αλλά όχι τόσο όσο άλλες ράτσες.
Σου προτείνω κάτι που θα δουλέψει 100%


Στάλθηκε από το Redmi 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν πιάνει το φαγητό σε όλα τα σκυλιά. Θα του δώσεις, θα το φάει και μόλις καβαλήσεις θα σε ξανακυνηγησει. Επίσης υπάρχουν σκυλιά που σε φερμάρουν, τα ταιΐζεις, τρώνε το φαγητο και μετά σε φερμάρουν ξανα. Γενικά το φαγητό δεν είναι λύση.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν πιάνει το φαγητό σε όλα τα σκυλιά. Θα του δώσεις, θα το φάει και μόλις καβαλήσεις θα σε ξανακυνηγησει. Επίσης υπάρχουν σκυλιά που σε φερμάρουν, τα ταιΐζεις, τρώνε το φαγητο και μετά σε φερμάρουν ξανα. Γενικά το φαγητό δεν είναι λύση.
Σωστά! Τρώνε και σε ξαναφερμάρουν....
Επίσης, δεν κουβαλάμε φαγητό για εμάς (υπάρχουν ευτυχώς ταβέρνες για αυτό), θα κουβαλάμε για τα σκυλιά;;;; :laugh:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Είσαι εμπαθής, εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος !!! :p :roflmao:

Πάντως εγώ εφαρμόζω ένα τρικ, που όσον αφορά τα σκυλιά πιάνει (εξαιρούνται τα τσπμπανόσκυλα της Πίνδου).
Επειδή το ζωντανό υπολογίζει τι είναι αυτό στο οποίο επιτεθεί, βλέπει έναν Χ όγκο. Αν εσύ μεταβάλεις αυτόν τον όγκο απότομα
του δημιουργείς κατάσταση που είναι απρόβλεπτη. Οπότε στην επίθεση, εγώ σηκώνομαι στα μασπιέ και ουσιαστικά διπλασιάζω τον όγκο.
Έτσι δεν μπορεί να συνεχίσει την επίθεση λόγω μεταβολής δεδομένων.
Πιάνει και το εφαρμόζω...
Εμένα δεν πιάνει...
Είμαι το ίδιο καθιστός και όρθιος...
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Σε επίθεση που είχα δεχθεί από 7 σκυλιά στην Αθήνα πεζός
Στην αρχή κλοτσαγα και χτυπούσα με μία μπανάνα τσαντάκι πού είχα
Κάποια στιγμή γλίστρησα και έπεσα νόμισα θά με φάνε... αλλά ευτυχώς έφυγαν... μόλις σηκώθηκα μου ξανά επιτέθηκαν... γονάτισα μόνος μου και έφυγαν.
Νομίζω ότι στα τσοπανόσκυλα δεν θα πιάνει...
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Εμάς με τα gs μας κυνηγάνε ταύροι γιατί τα περνάνε για γελαδια.
...μόλις σηκώθηκα μου ξανά επιτέθηκαν... γονάτισα μόνος μου και έφυγαν.
Κοιμόμουν στον υπνόσακο μόνο με τα εσώρουχα.

Καλα παει το θεματακι...γεματο εικονες, kinky λεπτομερειες και αυτοσχεδιασμους... :ok:
 

Defsta

Ο ιπτάμενος...
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000
950 Adventure
Με μοτοσικλέτα δεν είχα άσχημη εμπειρία με ζωντανά, αλλά πεζός που έχω κάνει σχεδόν όλα τα βουνά έχω να πω το εξής:
Το μοναδικό ζωντανό από το οποίο κινδυνεύεις στο βουνό είναι το τσοπανόσκυλο και αυτό υπό προϋποθέσεις. Να είσαι μικρή ομάδα και κοντά στο κοπάδι.
Κατεβαίνοντας από την κορυφή της Γκιώνας προς την Συκιά, 2 μόνο άτομο, μετά την βαθιά λάκκα για όσους ξέρουν, πέσαμε στη μέση στο κοπάδι (μεγάλο) που μαζευόταν εκεί σε μια σπηλιά.
Η ώρα απογευματινή και ο καιρός άρχισε να κλείνει. Φάγαμε τρελό μπουλινγκ και πολύ ώρα μέχρι να ξεμπλέξουμε. Μιλάμε για πάνω από 8 σκύλους χωρίς τον τσοπάνη
Την γλιτώσαμε όταν με κάποιο τρόπο καταφέραμε να βγούμε από την μέση στο κοπάδι, εκεί ξαφνικά τα σκυλιά εχασάν το ενδιαφέρον τους. Κατά την διάρκεια της αναμέτρησης δεν φωνάξαμε, δεν τρέξαμε, όχι απότομες αντιδράσεις.
Προσπαθήσαμε να βρούμε δρόμο να φύγουμε από το κοπάδι χωρίς να δείξουμε ότι είμαστε απειλή.
Άσχημες εμπειρίες επίσης και από τα σκυλιά της Τύμφης!
Κατά τα άλλα διανυκτερεύσεις στο βουνό με αντίσκηνα, με bivouac, χύμα κάτω, χιονιοτρυπες, τα πάντα, κανένα θέμα ποτέ με άλλα ζώα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμ βέβαια!!! Εσύ γελάς, γιατί που να ξέρεις από τσοπανόσκυλα, με το στριτάδικο WR που έχεις!!! :friend:
Εσύ... το νου σου στους τράγους. Προτιμώ να μου λείψει κανά κομμάτι από τη γάμπα... παρά να.... ξέρεις..

:ha
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Με μοτοσικλέτα δεν είχα άσχημη εμπειρία με ζωντανά, αλλά πεζός που έχω κάνει σχεδόν όλα τα βουνά έχω να πω το εξής:
Το μοναδικό ζωντανό από το οποίο κινδυνεύεις στο βουνό είναι το τσοπανόσκυλο και αυτό υπό προϋποθέσεις. Να είσαι μικρή ομάδα και κοντά στο κοπάδι.
Κατεβαίνοντας από την κορυφή της Γκιώνας προς την Συκιά, 2 μόνο άτομο, μετά την βαθιά λάκκα για όσους ξέρουν, πέσαμε στη μέση στο κοπάδι (μεγάλο) που μαζευόταν εκεί σε μια σπηλιά.
Η ώρα απογευματινή και ο καιρός άρχισε να κλείνει. Φάγαμε τρελό μπουλινγκ και πολύ ώρα μέχρι να ξεμπλέξουμε. Μιλάμε για πάνω από 8 σκύλους χωρίς τον τσοπάνη
Την γλιτώσαμε όταν με κάποιο τρόπο καταφέραμε να βγούμε από την μέση στο κοπάδι, εκεί ξαφνικά τα σκυλιά εχασάν το ενδιαφέρον τους. Κατά την διάρκεια της αναμέτρησης δεν φωνάξαμε, δεν τρέξαμε, όχι απότομες αντιδράσεις.
Προσπαθήσαμε να βρούμε δρόμο να φύγουμε από το κοπάδι χωρίς να δείξουμε ότι είμαστε απειλή.
Άσχημες εμπειρίες επίσης και από τα σκυλιά της Τύμφης!
Κατά τα άλλα διανυκτερεύσεις στο βουνό με αντίσκηνα, με bivouac, χύμα κάτω, χιονιοτρυπες, τα πάντα, κανένα θέμα ποτέ με άλλα ζώα.
Όταν είμαι πεζός στο βουνό έχω πάντοτε μπαστούνια πεζοπορίας. Όχι μόνο για να με βοηθάνε στο περπάτημα, αλλά και για να κρατήσω σε απόσταση κάποιο ζώο αν χρειαστεί. Η μύτη τους καρφώνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ομαδική στον Μανιακ
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Έχω αντιμετωπίσει πανω απο 15 αδέσποτα σε πλατεία και βγήκα αλωβητος εννοείται....

[url=https://imgbb.com/] upload images[/URL]
Πλάκα πλάκα, δεν με έχει δαγκώσει κανένα σκυλί σε βουνό.
Το μοναδικό σκυλί που με έχει δαγκώσει, ήταν στο.... "ειδυλλιακό" Πέραμα :UH:. Έξω απ'το ναυπηγείο.....:mad:
 
Top Bottom