Ηλιακοί φορτιστές ...αξίζουν?

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Το ρεύμα πάντα είναι ένα θέμα όταν βρίσκομαι σε ερημιές ακόμη και για 2 -3 μέρες εξόρμηση,
σκέφτομαι να κοιτάξω για κανα μικρό ηλιακό πάνελ που να κουβαλιέτε άνετα στην μηχανή η και με τα πόδια σε σάκο.
αλλα να μπορεί να κανει απο μια απλή φόρτιση κινητού μέχρι κάμερες dslr ακόμη και για λαπτοπ.
Έχει χρησιμοποιήσει κανεις να μας πει εντυπώσεις η καποιος γνωστης επι του θεματος να μας πει αν αξίζει να δώσεις χρήματα για κατι τέτοιο
και αν τελικα μπορει να φορτίζει ασφαλές κινητά και αλλα χρήσημα γκάτζετ.

gsmaniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
R1200adv-NX 650-HRC Gandhi!!
Είχα πάρει πριν 2 χρόνια και έκανα δουλειά για φόρτιση κινητού.
Δεν γνωρίζω αν έχουν προχωρήσει τεχνολογικά και μπορείς να φορτίσεις πιο δυνατές μπαταρίες από dslr κλπ.

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Γκουγκλαρε goal zero δες και λιγο youtube...δεν τους εχω δουλεψει προσωπικα αλλα νομιζω οτι ειναι καλοι...τους προτεινουν πολλοι hikers, bushcrafters και λοιποι βουνισιοι!!!

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
STX1300 - XR250R
Ειχα εναν του 20αρικου αρκετα δυνατος θυμαμαι, αλλα μου τον εκλεψαν και δεν τον δοκιμασα.
Ελεγε 20 ωρες φορτιση στον ηλιο για 2 φορτισεις σε κινητο.
Φιλος μου ειπε οτι θα ηταν εως 70%.
Και 2 ωρες στον ηλιο ειναι 2 μερες!!
Δεν ξερω.

thenos

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πέτυχα χθες κάτι τέτοιους στο γνωστό γερμανικό market...
Είχε αρκετά κομμάτια οπότε υποθέτω θα είναι νέας εσοδείας...:happy:

zen rider

suzuki volusia
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
kostis
Μοτό
suzuki volusia 2002
Επειδη το εχω ψαξει πολυ θα σου πω οτι μια πολυ καλη λυση ειναι το anker solar charger 21w ή καποιο αντιστοιχο. Με ενα xiaomi power bank 16000 mAh εισαι καλυμμενος. Φορτιζεις το power bank για να μην εχεις εκτεθειμενο smartphone ή foto στον ηλιο και μετα φορτιζεις τις συσκευες.

Top Bottom