Ηλιουπολη - Κορώπι μέσω Υμηττου

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ασε τα περι ποδηλατου κ ελα να μας κανεις μια σωστή εντουροξεναγηση με δυσκολα κομμάτια. Άλλωστε ψηλά έχει πολυ λίγο κόσμο ειδικά καθημερινές
ΟΚ άμα θέτε δύσκολα, θα σας πάω στα δύσκολα.

Εννοείς φαντάζομαι μονοπάτια?
 

warez

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Yamaha TENERE 700
Ένα update για τον δρόμο, τον κάναμε χθες. Τον έχουν καθαρίσει από πέτρες οπότε έχει γίνει αρκετά εύκολος.
Η λούμπα με τα νερά υπάρχει ακόμα, αλλά μπορείς να την αποφύγεις από ένα μονοπατάκι δίπλα.

Η διαδρομή είναι ιδανική για κάποιον ψιλό-αρχάριο με μεγάλο on-off που θέλει κάτι κοντά να πάει μια βόλτα.
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
ΠΣΣΣΣΣ!! Θεματάρα! Καθώς είμαι πάρα πολύ αρχάριος (περιμένω την μηχανή μου αύριο - μεθαύριο) και ξέρω και τα μονοπάτια του Υμηττού, καθώς τα περισσότερα τα έχω πάει με το τζιπ. :rolleyes:
Ένας από τους λόγους που πήρα την μηχανή, ήταν τα ανεξερεύνητα μονοπάτια, που δεν χωρούσα με το βιταρα:)

Εννοείται πως όποτε γουστάρετε οργανώνουμε βολτούλα!

Πάω να συστηθώ στα νέα μέλη!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΠΣΣΣΣΣ!! Θεματάρα! Καθώς είμαι πάρα πολύ αρχάριος (περιμένω την μηχανή μου αύριο - μεθαύριο) και ξέρω και τα μονοπάτια του Υμηττού, καθώς τα περισσότερα τα έχω πάει με το τζιπ. :rolleyes:
Ένας από τους λόγους που πήρα την μηχανή, ήταν τα ανεξερεύνητα μονοπάτια, που δεν χωρούσα με το βιταρα:)

Εννοείται πως όποτε γουστάρετε οργανώνουμε βολτούλα!

Πάω να συστηθώ στα νέα μέλη!
Τι μηχανή ψωνισες Νικόλα?
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
ΠΣΣΣΣΣ!! Θεματάρα! Καθώς είμαι πάρα πολύ αρχάριος (περιμένω την μηχανή μου αύριο - μεθαύριο) και ξέρω και τα μονοπάτια του Υμηττού, καθώς τα περισσότερα τα έχω πάει με το τζιπ. :rolleyes:
Ένας από τους λόγους που πήρα την μηχανή, ήταν τα ανεξερεύνητα μονοπάτια, που δεν χωρούσα με το βιταρα:)

Εννοείται πως όποτε γουστάρετε οργανώνουμε βολτούλα!

Πάω να συστηθώ στα νέα μέλη!
και αρχάριος και με το Versys χώμα ?

Δεν το λυπάσαι ?
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Είχα κάνει αυτή τη διαδρομή περπατητός Νοέμβρη του 2020. Από τα πιστάκια εντούρο του Κορωπίου μέχρι τη ράχη που βλέπει Ηλιούπολη. Το θυμάμαι σαν χτες γτ οι καραντίνες μας είχαν βγάλει στη παρανομία και πάνω στο καταφύγιο των κυνηγών γινόταν κανονικό κορονογλέντι με ψησταριές κλαρίνα χορούς κτλ κτλ.

Θυμάμαι όμως ότι σε κάποια σημεία απότομα είχε πολύ βαθιά λούκια με πολύ κοτρώνα. Τα έχουν στρώσει τώρα δλδ αυτά? Να πάρω το φου800 και να το βολτάρω προς τα εκεί?
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
ΠΣΣΣΣΣ!! Θεματάρα! Καθώς είμαι πάρα πολύ αρχάριος (περιμένω την μηχανή μου αύριο - μεθαύριο) και ξέρω και τα μονοπάτια του Υμηττού, καθώς τα περισσότερα τα έχω πάει με το τζιπ. :rolleyes:
Ένας από τους λόγους που πήρα την μηχανή, ήταν τα ανεξερεύνητα μονοπάτια, που δεν χωρούσα με το βιταρα:)

Εννοείται πως όποτε γουστάρετε οργανώνουμε βολτούλα!

Πάω να συστηθώ στα νέα μέλη!
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα για αρχη ξεκινα απο οπου χωραγε και το vitara
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
οπότε θέλετε πάμε μια βόλτα, εγώ μέσα
Βλέπω να ξεκινάνε όλοι από Ηλιούπολη και εγώ μόνος μου από Κορωπί και να συναντιόμαστε για 10΄ στη μέση. χαχαχα

Το ψήνω φουλ για βόλτα αν όντως δεν παίζουν αυτές οι χαρντκορίλες που έγραψα παραπάνω.

Για το επόμενο 10ήμερο το βλέπω δύσκολο με γιορτές, τραπέζια ταξίδια κτλ κτλ, αλλά θα κοιτάξω να το οργανώσουμε στη πρώτη ευκαιρία.
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Ωραία, γίναμε 2 για εκκίνηση από Κορώπα
Μεσα κ εγω αν κανονιστει μετα τις 6 Ιανουαρίου. Να παμε κ στο πιστακι που ελεγε ο Χελιωτης. Απο Καισαριανη κ εγω!
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Να μπορώ να πηγαίνω και εγώ, ε!!
Μην αγοράζω χωράφια!! :roflmao:
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Άρα να ψάχνω και για μπότες, σαν να λέμε, μια ώρα αρχύτερα...
 
Top Bottom