Η αλλη Ηπειρος 6-7-8 Σεπτεμβρη

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Εχει οριστικοποιηθει το προγραμμα του Σαββατου και της Κυριακης.Το δρομολογιο του Σαββατου εχει τροποποιηθει λιγακι ετσι ωστε να γινει λιγο πιο βολικο.

ΥΓ Εχει ενημερωθει το αρχικο ποστ και καλο θα ηταν να του ριξετε μια ματια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Τα κατάφερα παιδιά, θα έρθω τελικά! Θα προσπαθήσω από Παρασκευή, αν και είναι δύσκολο, αλλιώς Σάββατο πουρνό πουρνό θα είμαι εκεί...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Oι μερες πλησιαζουν και απ οτι φαινεται καιρος θα ειναι ιδανικος για βολτα.Ανεβαζω καποιες
πληροφοριες που ισως να φανουν χρησιμες σε καποιους.

Οι θερμοκρασιες θα ειναι ιδανικες την μερα αλλα η νυχτα ειναι αυτη που μπορει να απασχολει περισσοτερο.Στα χαμηλα,στην λιμνη του Ζηρου θα ειναι λιγο κατω απο 20 και πιθανοτατα το πρωι να εχει καποια υγρασια.Στο Γαναδιο ομως που ειναι αρκετα ψηλα και μεσα στο πρασσινο οι θερμοκρασια το βραδυ θα ειναι λογικα λιγο πανω,η λιγο κατω απο τους 10.Θα προτεινα βαρυ φθινοπωρινο εξοπλισμο και ας ειναι αχρειαστος.

Σχετικα με την διαδρομη της πρωτης μερας.Μπορει καποιος να παει σχεδον μεσα απο την Φιλιπαδα απο το Μνημειο που λενε και να κανει μονο 200 μετρα χωματοδρομο.Οποιος παει απο την πυλη της Παιδοπολης,κανα δυο χλμ μετα την Φιλιπιαδα προς τα Γιαννενα,θα κανει περιπου 1,5 χλμ βατο χωματοδρομο.Αν καποιοι πανε νωρις καλο ειναι να μην στησουνε αμεσως σκηνη,αλλα να περιμενουν να περασει λιγακι η ωρα.

Για το Σαββατο γραψτε καπου τα σημεια ανασυνταξης.Επειδη υπαρχουν περισσοτεροι απο ενας δρομοι που πανε στο ιδιο σημειο και να ψιλοχαθειτε θα ξερετε που θα βρειτε τους υπολοιπους.Πρωτο σπασιμο αμεσως μετα την Γλυκη δεξια για Σουλι.Αμεσως μετα την Τυρια και πριν περασουμε κατω απο την Εγνατια στριβουμε αριστερα για Σενικο.Πριν το Σενικο περνουμε τον δρομο αριστερα που εχει καλυτερη θεα.Οποιος μπερδευτει απλα θα περασει μεσα απο το χωριο.Περναμε πολυ κοντα στα συνορα και καλο θα ηταν να εχετε τα χαρτια σας,αδειες-ταυτοτητες-κλπ,μαζι σας.Μετα το Βασιλικο παμε για Μπουραζανι-Αετοπετρα αριστερα.Στην αντιθετη θα πεσετε στην παλια εθνικη και θα φτασετε κανα πενταλεπτο νωριτερα στην Κονιτσα,θα χασετε ομως μια ομορφη διαδρομη.

Την Κυριακη αμεσως μετα την γεφυρα του Βοιδοματη αριστερα για Αριστη.Δεν ξεκιναμε να ανεβουμε την ανηφορα.Στο χωριο Καλουτα,που προτεινω για καφε,αν σταματησουμε τελικα μπαινουμε μεσα στο χωριο απο το παλιο γκαλνεριμι το οποιο ειναι βατο.

Και τις δυο μερες υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες να βρουμε χαλασμενους δρομους ,σε λογικα παντα πλαισια και ζωα σταυλισμενα η αγρια.Πολυ προσοχη αυτοι που θα πηγαινουν μπροστα και μεγαλες αποστασεις αναμεσα μας για να εχουμε χρονο να αντιδρασουμε.

Καυσιμα επανω στην διαδρομη μας βρισκουμε σε αρκετα σημεια μεχρι και την Γλυκη και αμεσως μετα στην Κονιτσα.Ουσιαστικα δεν θα βρουμε βενζιναδικο για 200 χλμ.Σε περιπτωση αναγκης παρακαμψη πριν την Πωγωνιανη.Την Κυριακη μετα την Κονιτσα θα βρουμε στους Μηλιωταδες.Δεν ειναι πολλα τα χλμ αλλα καλο ειναι να φουλαρουμε στην Κονιτσα,ετσι ωστε οτι και να συμβει στην πορεια να μην κρεμαστουμε.
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Εγώ θα φύγω γύρω στις τέσσερις. Επειδή όμως αυτό είναι ρευστό δεν θέλω να δέσμευσω κανέναν.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Εάν όλα πάνε καλά σκέφτομαι να πάρω άδεια τη Παρασκευή και να ανέβω στο χαλαρό από κεντρική Ελλάδα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπάρχει κανείς ενδιαφερόμενος για αναχώρηση Παρασκευή μεσημεροαπόγευμα από Θεσσαλία...?:)
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Υπαρχει καποιος η καποιοι που θα ξεκινησουν απο Αθηνα την Παρασκευη και θελουν παρεουλα;
Παρόν, να μαστε καλά μέχρι την Παρασκευή. Μέχρι το μεσημέρι λέω να ξεκινήσω σιγούλια σιγούλια. Μπορούμε να συνεννοηθούμε
Σ' αυτή τη βόλτα θα δοκιμάσω την τύχη μου & τη σχέση μου με τη Βέφα :oops:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ragnarsson

Μέλος
Περιοχή
Άνω Πατήσια, Αθήνα
Όνομα
Thanos
Μοτό
Φρέσκος Έρωτας F 800 GS Anniversary
Υπαρχει καποιος η καποιοι που θα ξεκινησουν απο Αθηνα την Παρασκευη και θελουν παρεουλα;
Εάν τα καταφέρω τελικά θα ξεκινήσω και εγώ αλλά αργότερα, αφού σχολάσω (όχι πριν τις 6μιση), οπότε ευχαρίστως να συνταξιδέψουμε, αλλά δε θέλω να πάρω κάποιον στο λαιμό μου επειδή προφανώς θα ταξιδέψω και αρκετά βράδυ.
 

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Έκλεισε. Ανεβαίνω Παρασκευή. Θα φύγω πρωί και θα το κάνω βόλτα. Nα δώσουμε κινητά στο mail μην ψαχνόμαστε εκεί πάνω;
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Για οσους ειναι νωριτερα επανω,καφεδακι κατα τις 3:00-3:30με 5 παρα στην Ροδαυγη Αρτας στην πλατεια,που εχειαερακι και πολυ ομορφη θεα.

[IMG]


ΥΓ Για οποιον εχει οποιοδηποτε θεμα το τηλεφωνο μου ειναι στο προφιλ μου.Αν ειμαι στον δρομο και δεν απανταω στειλτε μηνυμα και θα επικοινωνησω.
 

Ragnarsson

Μέλος
Περιοχή
Άνω Πατήσια, Αθήνα
Όνομα
Thanos
Μοτό
Φρέσκος Έρωτας F 800 GS Anniversary
Για οσους ειναι νωριτερα επανω,καφεδακι κατα τις 3:00-3:30με 5 παρα στην Ροδαυγη Αρτας στην πλατεια,που εχειαερακι και πολυ ομορφη θεα.

[IMG]


ΥΓ Για οποιον εχει οποιοδηποτε θεμα το τηλεφωνο μου ειναι στο προφιλ μου.Αν ειμαι στον δρομο και δεν απανταω στειλτε μηνυμα και θα επικοινωνησω.
Παναγιώτη βλέπω δίνει βροχή το Μετέο, θα πάμε αδιάβροχοι ή ενδέχεται να ακυρωθεί; Ρωτάω γιατί ετοιμάζομαι για αύριο μην ανέβω άδικα!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Παναγιώτη βλέπω δίνει βροχή το Μετέο, θα πάμε αδιάβροχοι ή ενδέχεται να ακυρωθεί; Ρωτάω γιατί ετοιμάζομαι για αύριο μην ανέβω άδικα!
Καμμια ψιλη πιθανοτατα και ο κοσμος ολος.Δεν αξιζει να αναβληθει για κατι τετοιο.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Κρίμα που έτυχε γάμος του κολλητού ίδια ημερομηνία κ θα χάσω την ξενάγηση σου Πάνο.
Σίγουρα θα είναι όμορφη βόλτα κ θα ηταν ευκαιρία να γνωρίσω απο κοντά εσένα κ όσους συμμετέχοντες δεν ξέρω.
Στην επόμενη να είμαστε καλά!!!
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Κρίμα που έτυχε γάμος του κολλητού ίδια ημερομηνία κ θα χάσω την ξενάγηση σου Πάνο.
Σίγουρα θα είναι όμορφη βόλτα κ θα ηταν ευκαιρία να γνωρίσω απο κοντά εσένα κ όσους συμμετέχοντες δεν ξέρω.
Στην επόμενη να είμαστε καλά!!!
Παντα θα υπαρχει η επομενη.



Με οσους μπορεσουν θα τα πουμε επανω.
 
Top Bottom