Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σωστό, φωτό του domi για 5ημερες στην Αλβανία με κατασκηνωτικό εξοπλισμό + καρέκλα + φαγητό κτλ (πλην της σκηνής, που είναι στην άλλη μηχανή αλλά θα χωρούσε κ στη δική μου). Όπως επίσης σωστό είναι να αναφέρω ότι μετά την Αλβανία αγόρασα μια Africa 750 κ το domi είναι προς αποχώρηση...
φιλε το δικο σου δεν ειναι αμερκλανικο..........
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σωστό, φωτό του domi για 5ημερες στην Αλβανία με κατασκηνωτικό εξοπλισμό + καρέκλα + φαγητό κτλ (πλην της σκηνής, που είναι στην άλλη μηχανή αλλά θα χωρούσε κ στη δική μου). Όπως επίσης σωστό είναι να αναφέρω ότι μετά την Αλβανία αγόρασα μια Africa 750 κ το domi είναι προς αποχώρηση...
Φιλαράκι μου.... Εισαι πολυ τυχερός που δεν το έφερες σε 2 κομματια!
Το έχει γράψει ο Λευκάδιος και έχει συμβεί σε πολλά domi.
Δεν είναι για φόρτωμα.



Advphone....
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Έπρεπε να ήσουν στο φετινό, που στηναμε και ξεστηναμε κάθε βράδυ, χωρίς να υπάρχει καταφύγιο όπως σε άλλες περιπτώσεις.
Τα λυπήθηκε η ψυχή μου.... Είχαν τα μισά πράγματα από τις μαουνες και αναγκαστικά οδηγούσαν σκαρφαλωμενοι στα τιμόνια... Άσε που δεν είχαν τιμόνι με τόσο φόρτωμα.
Να μην πω για ποσα πράγματα φόρτωσαν στη μαούνα τη δική μου και όχι μόνο... ...
Μην λέμε τα ίδια... Για μονοήμερο και πολύ δύσκολο χώμα είναι τα ελαφριά μονοκυλινδρα, για τριήμερα τύπου troffy... Μονόδρομος.
Υπερβολές...Μια χαρά πήγαμε και ήρθαμε με τα thumpers και εγώ και ο Ηλίας @ilias.ali ...Το μόνο λάθος που κάναμε ήταν που βάλαμε όλο το βάρος σε έναν σάκο πίσω στην ουρά και δεν είχαμε από ένα σετ σαμάρια (πράγμα που έγινε αμέσως μετά στα πλαίσια προετοιμασίας του επόμενου τροφυ)...Αν είχαμε μοιρασει το βάρος με τα σαμάρια πιο ομοιόμορφα θα ειχαμε καλύτερο "τιμόνι" απλά...Τώρα το ότι δεν φέραμε σαλονοτραπεζαριες και τραπεζοκαθίσματα μαζί ήταν από επιλογή καθότι είμαστε παλικάρια και δεν έχουμε ανάγκη από τέτοιες πολυτέλειες και προτιμησαμε σπαρτιατική διαμονή....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Υπερβολές...Μια χαρά πήγαμε και ήρθαμε με τα thumpers και εγώ και ο Ηλίας @ilias.ali ...Το μόνο λάθος που κάναμε ήταν που βάλαμε όλο το βάρος σε έναν σάκο πίσω στην ουρά και δεν είχαμε από ένα σετ σαμάρια (πράγμα που έγινε αμέσως μετά στα πλαίσια προετοιμασίας του επόμενου τροφυ)...Αν είχαμε μοιρασει το βάρος με τα σαμάρια πιο ομοιόμορφα θα ειχαμε καλύτερο "τιμόνι" απλά...Τώρα το ότι δεν φέραμε σαλονοτραπεζαριες και τραπεζοκαθίσματα μαζί ήταν από επιλογή καθότι είμαστε παλικάρια και δεν έχουμε ανάγκη από τέτοιες πολυτέλειες και προτιμησαμε σπαρτιατική διαμονή....
Αντρίκια απάντηση
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Υπερβολές...Μια χαρά πήγαμε και ήρθαμε με τα thumpers και εγώ και ο Ηλίας @ilias.ali ...Το μόνο λάθος που κάναμε ήταν που βάλαμε όλο το βάρος σε έναν σάκο πίσω στην ουρά και δεν είχαμε από ένα σετ σαμάρια (πράγμα που έγινε αμέσως μετά στα πλαίσια προετοιμασίας του επόμενου τροφυ)...Αν είχαμε μοιρασει το βάρος με τα σαμάρια πιο ομοιόμορφα θα ειχαμε καλύτερο "τιμόνι" απλά...Τώρα το ότι δεν φέραμε σαλονοτραπεζαριες και τραπεζοκαθίσματα μαζί ήταν από επιλογή καθότι είμαστε παλικάρια και δεν έχουμε ανάγκη από τέτοιες πολυτέλειες και προτιμησαμε σπαρτιατική διαμονή....
Μια χαρά καθοσουν σε ξένες καρέκλες.Σπαρτιατη της συμφοράς


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@ilias.ali :roflmao:

Τα μπυρόνια τουλάιστο ητονε παγωμένα?
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
@ilias.ali

Τα μπυρόνια τουλάιστο ητονε παγωμένα?
Ναι εννοείται . Ρώτα όμως τον Τάκη ποσά τις πλήρωσε ?? Χαχαχαχαχαχα αυτήν την συζήτηση θα την θυμάμαι μια ζωή . Τάκης : Λιάκο θα πάρουμε δυο μπυριτσες να της βαρεσουμε κατω τώρα που οι άλλοι ακόμα τρώνε και θα έχουμε καρέκλες κάτω στο camp ?? Εγώ : ναι ρε Τάκη πάρε 2. Τακης πηγαίνει βαρύς βαρύς τσιμπάει 2 μπυρονια και λεει στην νεαρά (70 ετών ) τι χρωστάω ?? Νεαρά : 6 ευρώ ? Τάκης : Σιγά κυρία μου που είμαστε στο ντα κάπο ?? Παρτε 5 ευρώ και είμαστε εντάξει . Νεαρά : εντάξει

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
:roflmao::roflmao::roflmao:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Φιλαράκι μου.... Εισαι πολυ τυχερός που δεν το έφερες σε 2 κομματια!
Το έχει γράψει ο Λευκάδιος και έχει συμβεί σε πολλά domi.
Δεν είναι για φόρτωμα.



Advphone....
Υπερβάλλεις Κώστα όχι και σε δύο κομμάτια.
Το φόρτωμα μιας μοτοσυκλέτας δεν γίνεται σώνει και καλά μόνο στην σχάρα. Το ότι μπορεί να σπάσουν ένα δύο σπειρώματα στο πίσω (αφαιρούμενο) κομμάτι της ουράς που κρατάει την σχάρα δεν είναι και μεγάλο θέμα και ούτε δείχνει ότι το μηχανάκι δεν αντέχει το φόρτωμα.Το κυρίως υποπλαίσιο είναι αρκούντως στιβαρό για φόρτωμα.

Στο δικό μου έσπασαν 2 απ'τα 4 αυτάκια που φιλοξενούν τα σπείρωματα το 2016 (ή '17),δηλαδή όταν το μηχανάκι ήταν ήδη 20+χρονών και με περιπου 80.000χλμ στα χέρια μου που έφαγε πολύ κοπάνημα+φόρτωμα.
Αν θες να το παραφορτώνεις και θες να έχεις 100% ήσυχο το κεφάλι σου βάλε τσόντες ανάμεσα στα σπειρώματα όπως στην άλλη φωτογραφία που έχω βάλει στο νήμα απ'όπου και η παραπάνω φωτό.

Οσο για τα πολυήμερα ταξίδια εχει να κάνει καθαρά με το τι ζητάει ο κάθε αναβάτης.Προσωπικά αυτο που θελω εγώ ειναι να ειμαι άνετος και να παίζω στο χώμα (και στα κλειστα ασφάλτινα) και ας κανω και 2-3 ωρες παραπάνω στην ασφάλτινη επιστροφή.Εξάλλου τις περισσότερες φορές η επιστροφή γίνεται με όλη την παρέα είτε έχει 250,400,600+ κυβικά (ενός ή δύο κυλίνδρων).

Η φωτογραφία από το τελευταίο ταξίδι που έκανα με το ντομί και όχι δεν είχε γίνει έξτρα ενίσχυση στο κομμάτι της ουράς.Σκηνή,υπόστρωμα,αρκετά εργαλεία,δύο σώβρακα και τσίπουρο ειναι αρκετά για να περάσω καλά.Άμα ήταν να πάρω καρέκλες,τραπέζια κλπ θα πήγαινα με αυτοκίνητο.
Πέντε χωμάτινες μέρες στην Πίνδο μέχρι τον Γράμμο,επιστροφή από άσφαλτο και Δευτέρα φρέσκος φρέσκος για δουλειά και λοιπές υποχρεώσεις (με το μηχανάκι φυσικά).


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Προφανως και υπερβαλω και σιγουρα θα παω και με τον Γκαντι 3μερο χωματινο, φορτωμενος με την καρεκλα μου κλπ αξεσουαρ, γιατι η πραγματικοτητα ειναι οτι ολα πανε παντου!
Αλλα με την χοντρη μου παω καλυτερα...:p

Ειχες δικιο στο θεμα με το ρουμπινετο του acerbis......υπηρχε μεσα στην συσκευασια, οπως και ολες οι βασεις λαμακια που χρειαζονται!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Να πηγαίνεις με το Domi παντού να είμαι ο μόνος που θα θαυμάζουν με τη μαούνα στα βουνά ....
Ο γατούλης φαίνεται ότι κάνει εξαιρετική δουλειά ....
Το μεράκι του φτάνει κ μέχρι BMW μεριά γιατί έχω κάτι μερεμετια....???
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Να πηγαίνεις με το Domi παντού να είμαι ο μόνος που θα θαυμάζουν με τη μαούνα στα βουνά ....
Ο γατούλης φαίνεται ότι κάνει εξαιρετική δουλειά ....
Το μεράκι του φτάνει κ μέχρι BMW μεριά γιατί έχω κάτι μερεμετια....???
Τις μαούνες σας στο καρνάγιο παρακαλώ ...:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να πηγαίνεις με το Domi παντού να είμαι ο μόνος που θα θαυμάζουν με τη μαούνα στα βουνά ....
Ο γατούλης φαίνεται ότι κάνει εξαιρετική δουλειά ....
Το μεράκι του φτάνει κ μέχρι BMW μεριά γιατί έχω κάτι μερεμετια....???
3 θα μεινουμε, αμα δεν υλοποιησει τις απειλες του ο Νορθ Λευτερης ;)
Αλλα εχουμε κι αλλα ευτραφη...
Αφρικανες, F800, 9950/990.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Happy Halloween


Follow me, I'm lost too
Ξεκίνησε καλά ο μήνας.... Με πήρε ο μηχανικός - γκουρού πριν λίγο και ναι... Ο Γκάντι πήρε μπροστά!!!!!!!
Μου είπε να σας πω...... Κρυφτεί τε!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ξεκίνησε καλά ο μήνας.... Με πήρε ο μηχανικός - γκουρού πριν λίγο και ναι... Ο Γκάντι πήρε μπροστά!!!!!!!
Μου είπε να σας πω...... Κρυφτεί τε!!
Γιατιιι ;;;......φοβαται μην γινει.....εκρηξη κ εχουμε θυματα !!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιατιιι ;;;......φοβαται μην γινει.....εκρηξη κ εχουμε θυματα !!!!!
Δεν ξερω.... Εγώ μεταφέρω αυτά που λέει, μέχρι να εμφανιστεί ο ίδιος.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:brv:στους βοηθους του @el-Gatto
Τωρα καταλαβα και τη φραση του @gsmaniac ......"σας θελω πλυμενους, γατάκια"!! :ll:




:ha:ha
 
Top Bottom