Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Ευχαριστω φιλε μου.....αλλα εχω τετοια μπαγκαζια απο την χοντρη!
Εχω και φιλους μηχανικους που ερχονται στις βολτες μας και ακομα περισσοτερους φιλους με ΚΤΜ που αναγκαστικα εχουν γινει μηχανικοι και κουβαλανε κινητο συνεργειο με οτι εργαλειο θελεις!!!!:p
Α να χαθείς σατιρε
Και ήθελα να σου το πάρω δώρο για του Αγίου βαλεντινου


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ευχαριστω φιλε μου.....αλλα εχω τετοια μπαγκαζια απο την χοντρη!
Εχω και φιλους μηχανικους που ερχονται στις βολτες μας και ακομα περισσοτερους φιλους με ΚΤΜ που αναγκαστικα εχουν γινει μηχανικοι και κουβαλανε κινητο συνεργειο με οτι εργαλειο θελεις!!!!:p
Με τους ποδηλαταδες ? Πως τα πας ?

:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από πλευρας κραδασμών σε εθνική οδό πώς είναι ο Κυρίαρχος;
Η πρώτη μου επαφή ήταν οταν τον κατέβασα από Χαλκιδική.
600 χλμ με 3 στάσεις... Βαδίζει καλά στην άσφαλτο και μάλλον φταίει ο 17 πίσω τροχός, πέρα από την φιλοσοφία της Honda.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Σε ευχαριστώ @gsmaniac Σε μονοκύλινδρο δεν είχα ποτέ ιαπωνικό...η αλήθεια είναι ούτε σε δικυλινδρο ή παραπάνω αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...σε μονοκύλινδρο είχα ένα 650 bmw...από τα 110 και πάνω γινόταν λίγο κομπρεσέρ...μετά από ώρα αισθανοσουν μουδιασμα...είναι καλύτεροι οι Ιάπωνες σε αυτόν τον τομέα;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε ευχαριστώ @gsmaniac Σε μονοκύλινδρο δεν είχα ποτέ ιαπωνικό...η αλήθεια είναι ούτε σε δικυλινδρο ή παραπάνω αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...σε μονοκύλινδρο είχα ένα 650 bmw...από τα 110 και πάνω γινόταν λίγο κομπρεσέρ...μετά από ώρα αισθανοσουν μουδιασμα...είναι καλύτεροι οι Ιάπωνες σε αυτόν τον τομέα;
Δεν ειχα ποτε μονοκυλινδρο bmw, αλλα σε 2 βολτες που εχω δανειστει απο ενα φιλο, ηταν πολυ καλο στην ασφαλτο!
Δεν μπορω να κανω συγκριση φυσικα, γιατι αυτη η κουβεντα ειναι εντελως υποκειμενικη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Περιμένω εναγωνίως review.
Α, ακόμα δεν αξιώθηκα να σου στείλω το γρανάζι!! :'(


Σεντ φρομ Dakarete-φον
Να βγαλω απο την αγωνια τον γιατρο, για το αμορτισερ!
Η πραγματικοτητα ειναι οτι δεν περιμενα να γινει τοσο καλο, λογω της παλαιοτητας του, αλλα εγινε οπως ακριβως μου υποσχεθηκε ο μαστορας!
Διαβαζε πολυ καλα ολα τα τερεν και μονο οταν το πιεσα αρκετα, εχανε ο τροχος την επαφη του με το χωμα!
Θελει λιγο μαλακωμα η προφορτιση!
Αν και η βολτα μας ηταν αρκετα μεγαλη και πατησαμε σχεδον ολα τα τερεν, θα χρειαστω λιγο χρονο και ρυθμισεις ακομα, αλλα ο Ρεμουνδος με γλυτωσε απο πολλα εξοδα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από πλευρας κραδασμών σε εθνική οδό πώς είναι ο Κυρίαρχος;
250 χλμ απο Φολοη στην Αθηνα εχθες και με χωματινα ελαστικα, δεν με ενοχλησε καθολου ο κραδασμος, αλλα η ανεμοκαλυψη!
Μου ελειψε η χοντρουλα μου στην επιστροφη!:sorry:
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Για την ανεμοκαλυψη υπάρχει φτηνή και ακριβή λύση.
Στο θέμα των κραδασμών θα πάω να τα τεσταρω αν το επιτρέψουν οι πωλητές...η μάχη στον ένα κύλινδρο θα είναι ανάμεσα στο Dominator και το Dakar...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για την ανεμοκαλυψη υπάρχει φτηνή και ακριβή λύση.
Στο θέμα των κραδασμών θα πάω να τα τεσταρω αν το επιτρέψουν οι πωλητές...η μάχη στον ένα κύλινδρο θα είναι ανάμεσα στο Dominator και το Dakar...
Στο χώμα δεν μπορείς να έχεις μεγάλο ανεμοθωρακα και δεν μπορείς γενικά να περιμένεις και πολλά από τα μονοκυλινδρα.
Αν το δουλεύεις μόνο άσφαλτο, σίγουρα θα βρεις λύση.
Αν εννοείς το dakar 650 της BMW... Θεωρώ ότι εχουν τεράστιες διάφορες σαν μηχανάκια.
Βάρος, όγκο, νεύρο, άνεση... Γενικά είναι πιο σύγχρονο το bmw.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε βαρος το Dominator ειναι πιο ελαφρυ καμια 15αρια κιλά νομιζω...
Νομίζω παραπάνω... Αλλα επειδή τα έχω οδηγήσει και τα 2 πια σε χώμα για ολόκληρη ημέρα, δεν συγκρίνονται εκεί.
Το Domi είναι ποδήλατο σε αίσθηση και πολύ δυνατό σε αίσθηση τουλάχιστον.
 
Reactions: yns

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γενικά, από προστασία στον αέρα και στα νερά της βροχής ή του δρόμου, είναι τραγικά. Αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα! Δεν έχουν φτιαχτεί για αυτούς τους λόγους....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γενικά, από προστασία στον αέρα και στα νερά της βροχής ή του δρόμου, είναι τραγικά. Αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα! Δεν έχουν φτιαχτεί για αυτούς τους λόγους....
Σωστό.... Αλλα είχα καλομάθει τόσα χρόνια μετά από όλοημερες και κοπιαστικες χωματαδες, η επιστροφή να είναι ξεκούραστη και χαλαρωτική!
Θα ξεμαθω ή τουλάχιστον θα προσπαθήσω.
 
Top Bottom