Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Για την ανεμοκαλυψη υπάρχει φτηνή και ακριβή λύση.
Στο θέμα των κραδασμών θα πάω να τα τεσταρω αν το επιτρέψουν οι πωλητές...η μάχη στον ένα κύλινδρο θα είναι ανάμεσα στο Dominator και το Dakar...
Αν η τιμη αγορας δεν ειναι προβλημα ,dakar . Οχι τοσο επειδη ειναι καλητερο,αλλα υπαρχει πληθωρα ανταλλακτικων. Πουλησε καλα (ιδιο κ με το απλο gs) και βρισκεις πιο ευκολα πλαστικα,καγκελα,μπαρες,ζελατινες. Δεν θα το σκεφτεσαι αν πεσει κ σπασει.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομίζω παραπάνω... Αλλα επειδή τα έχω οδηγήσει και τα 2 πια σε χώμα για ολόκληρη ημέρα, δεν συγκρίνονται εκεί.
Το Domi είναι ποδήλατο σε αίσθηση και πολύ δυνατό σε αίσθηση τουλάχιστον.
Οταν γράφεις πολύ δυνατό σε αίσθηση εννοείς ότι στο χώμα σου έδινε καλύτερη πληροφόρηση;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για μένα, το ιδανικό μηχανάκι είναι ακριβώς όπως το έχει φτιάξει ο Στέφανος stf.
Πάει παντού, έχει αυτονομία, το φορτώνεις και βγάζεις τρέλα γούστα ανάλογα τα κέφια σου!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οταν γράφεις πολύ δυνατό σε αίσθηση εννοείς ότι στο χώμα σου έδινε καλύτερη πληροφόρηση;
Πιο καλή απόκριση στο Γκάζι, πιο ανάλαφρη αίσθηση οδήγησης και καλύτερη πληροφόρηση στα δύσκολα.
Η διαφορά με το 650 της BMW που έχω οδηγήσει 3 ολοήμερα χωμάτινα είναι ότι δεν ήταν τόσο στημένο όσο ο Γκάντι.
Η ανάρτηση είναι σεταρισμενη στα κιλά μου.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σωστό.... Αλλα είχα καλομάθει τόσα χρόνια μετά από όλοημερες και κοπιαστικες χωματαδες, η επιστροφή να είναι ξεκούραστη και χαλαρωτική!
Αυτό ξαναπες το!!!! Στο πήγαινε και στο έλα σε ξεπληρώσουν οι ρουφιάνες........
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ΟΚ... Αυτό δεν είναι domi:eek::secret:
Γιατί ρε φίλε ;
Ένα μούτρο ραλύ έχει (κι ότι συνεπάγεται από κάτω για να στηριχτεί). Από το τιμόνι και πίσω είναι ολόιδιο μ αυτό που έχεις (τωρα και με το ντεπόζιτο, μόνο το μούτρο σου λείπει ;) ).
Για μένα αυτό είναι το καλύτερο μηχανάκι (αυτό το στυλ εννοώ) για 2ο. Χώματα , μικτά ταξίδια μονοκάβαλος κλπ (όχι εντούρο, απ αυτό δεν κάνω εγώ, δε μου φταίει κανένα μηχανάκι).
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι εννοείς; νομίζω είναι η RD02 εκδοση...απλά εχει acerbis τεπόζιτο...και μια μικρή ανεμοκάλυψη...
Ναι... Και μια ανάρτηση 3000 ευρώ και αυτό το φερινγκ θα έχει σίγουρα μια 500ρα
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτό ξαναπες το!!!! Στο πήγαινε και στο έλα σε ξεπληρώσουν οι ρουφιάνες........
Καλά, εμένα και στο χώμα δε με χαλάνε... ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ναι... Και μια ανάρτηση 3000 ευρώ και αυτό το φερινγκ θα έχει σίγουρα μια 500ρα
Από ανάρτηση είσαι ΟΚ ρε. Μη μασάς. Το φέρινγκ όμως με το υποπλαίσιο-πύργο, δε φτάνουν 500 ;) (όσα όλο το μεκανάκι σου και κάτι....)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από ανάρτηση είσαι ΟΚ ρε. Μη μασάς. Το φέρινγκ όμως με το υποπλαίσιο-πύργο, δε φτάνουν 500 ;) (όσα όλο το μεκανάκι σου και κάτι....)
Με 500 χωρίς πύργους κλπ... Το φτιάχνεις το φερινγκ.
Έκανα έρευνα... Έχω μπλέξει Γκαμοτο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι το φέρινγκ μαζί με το κιτ για τα οργανα βγαινει λιγο παραπάνω. αλλά μπαίνει έτοιμο και με τη στοκ ανάρτηση και χωρίς το τεπόζιτο. δηλαδή μπαίνει και σε μαμα τεπόζιτο.
Εχεις λινκ από τον Ιταλό?
Γιατί σίγουρα Ιταλός το φτιάχνει
 
Top Bottom