Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καμια ιδεα για καγκελα προστασιας σε RD08 υπαρχει; Τα 300-350 που ζητανε δεν τα δινω.

οχι και 300!

Honda NX650 Dominator RD Moto Crash Bars Protectors New CF02KD | eBay

Εσυ μαλλον εχεις δει αυτα (νομιζω λιγο αχαρα)

Motorcycle Engine guard, crash bars for Honda NX650 Dominator RD02 + GIFT | eBay

καπου ειχα δει καποια που μπαινουν ακομα πιο χαμηλα(κατ'εμε τα πιο ομορφα,ισως οχι αποτελεσματικα) αλλα δν τα βρισκω τωρα

Αυτα:

 
Τελευταία επεξεργασία:

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Φαίνεται αρκετά ταλαιπωρημενο, όχι βέβαια ότι διακιολογειται το κρακ, αλλά δεν νομίζω ότι συμβαίνει συχνά!
Για πες χλμ κλπ
Χλμετρα δεν γνωρίζω τα φόραγε επάνω από το καλοκαίρι που έχω το μότο.
Τώρα θα δοκιμάσω αυτά..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
οχι και 300!

Honda NX650 Dominator RD Moto Crash Bars Protectors New CF02KD | eBay

Εσυ μαλλον εχεις δει αυτα (νομιζω λιγο αχαρα)

Motorcycle Engine guard, crash bars for Honda NX650 Dominator RD02 + GIFT | eBay

καπου ειχα δει καποια που μπαινουν ακομα πιο χαμηλα(κατ'εμε τα πιο ομορφα,ισως οχι αποτελεσματικα) αλλα δν τα βρισκω τωρα

Αυτα:

Εχω ρίξει και εγώ μια ματιά για κάγκελα, αλλά πέρα από την ασχήμια, προσθέτεις και βάρος.
Εγώ προσπαθώ να βρω τρόπο να το κάνω ακόμα πιο ελαφρυ.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Αν και καλοβλεπω ένα rd07 στην περιοχή μου ένας τίτλος ταιριάζει στην περίσταση...δυστυχώς δεν το βρήκα με μοτό...
Ωραια ταινια......αξεπεραστος Νικολαιδης.......αξεχαστες εποχες !!!!!!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα έκατσα και άλλαξα την ηλεκτρονική, αν και μετά την πρώτη χωμάτινη βόλτα που είχαμε προβλήματα δεν παρουσίασε ξανά κάτι.
Να ευχαριστησω τον Αποστόλη @Carooly για την αγορά από το εξωτερικό... Χρωστάω τσίπουρα.



Advphone....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σήμερα έκατσα και άλλαξα την ηλεκτρονική, αν και μετά την πρώτη χωμάτινη βόλτα που είχαμε προβλήματα δεν παρουσίασε ξανά κάτι.
Να ευχαριστησω τον Αποστόλη @Carooly για την αγορά από το εξωτερικό... Χρωστάω τσίπουρα.



Advphone....
Όλο τσίπουρα τάζεις τώρα τελευταία...:p
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Όλο τσίπουρα τάζεις τώρα τελευταία...:p
Γερος άνθρωπος!
Τι να ταξει ?
Μαραθώνιο στο σεκσ ?????
Τσιπούρες.......και πολύ του είναι
Θέλει να αγοράσει και γρουνα!!!!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γερος άνθρωπος!
Τι να ταξει ?
Μαραθώνιο στο σεκσ ?????
Τσιπούρες.......και πολύ του είναι
Θέλει να αγοράσει και γρουνα!!!!!!!!
Παλι ανακατεύεσαι σε θέματα με μοτορια που δουλεύουν και καβαλάρηδες....????
Δώσε καμμια ενημέρωση με το σβαρνα... Αν έχεις κοχωνια!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μετά την γενική που έκανε ο @el-Gatto.... Ειπαμε να μην πειράξουμε το καρμπυρατέρ σε ρυθμίσεις κλπ, αφού δούλευε καλά και δεν είχε προβλήματα λειτουργικα.
Εγώ όμως είμαι λίγο μανιακός με τα παιχνίδια μου και η αλήθεια είναι ότι ψηλά έχανε λίγο τη δύναμη του ο Γκάντι.... Οποτε επίσκεψη σε γκουρού τζαπαν επιστήμονα με δυναμόμετρο κλπ. Αξονικες τομογραφιες... Χρήστος Μόνος!!
Η πρώτη μέτρηση έδειξε την φτώχεια στις ψηλές στροφές και η δεύτερη είναι μετά από αλλαγή ζιγκλέρ βελόνας, Βγάλσιμο 2 φλογερων από τις hrc εξατμίσεις και ρύθμιση καθάρισμα του καρμπυρατέρ!
Η διαφορά στην πρώτη βολτα πολύ αισθητή.... Έως πάρα πολύ.
Κοστος όλης αυτής της δουλειάς 120 ευρα.








 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μετά την γενική που έκανε ο @el-Gatto.... Ειπαμε να μην πειράξουμε το καρμπυρατέρ σε ρυθμίσεις κλπ, αφού δούλευε καλά και δεν είχε προβλήματα λειτουργικα.
Εγώ όμως είμαι λίγο μανιακός με τα παιχνίδια μου και η αλήθεια είναι ότι ψηλά έχανε λίγο τη δύναμη του ο Γκάντι.... Οποτε επίσκεψη σε γκουρού τζαπαν επιστήμονα με δυναμόμετρο κλπ. Αξονικες τομογραφιες... Χρήστος Μόνος!!
Η πρώτη μέτρηση έδειξε την φτώχεια στις ψηλές στροφές και η δεύτερη είναι μετά από αλλαγή ζιγκλέρ βελόνας, Βγάλσιμο 2 φλογερων από τις hrc εξατμίσεις και ρύθμιση καθάρισμα του καρμπυρατέρ!
Η διαφορά στην πρώτη βολτα πολύ αισθητή.... Έως πάρα πολύ.
Κοστος όλης αυτής της δουλειάς 120 ευρα.



Advphone....
Πάλι τα ίδια.....
Ερε φουστη μου δεν θα ξεμπλεξουμε ποτέ!!!!!!!
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μετά την γενική που έκανε ο @el-Gatto.... Ειπαμε να μην πειράξουμε το καρμπυρατέρ σε ρυθμίσεις κλπ, αφού δούλευε καλά και δεν είχε προβλήματα λειτουργικα.
Εγώ όμως είμαι λίγο μανιακός με τα παιχνίδια μου και η αλήθεια είναι ότι ψηλά έχανε λίγο τη δύναμη του ο Γκάντι.... Οποτε επίσκεψη σε γκουρού τζαπαν επιστήμονα με δυναμόμετρο κλπ. Αξονικες τομογραφιες... Χρήστος Μόνος!!
Η πρώτη μέτρηση έδειξε την φτώχεια στις ψηλές στροφές και η δεύτερη είναι μετά από αλλαγή ζιγκλέρ βελόνας, Βγάλσιμο 2 φλογερων από τις hrc εξατμίσεις και ρύθμιση καθάρισμα του καρμπυρατέρ!
Η διαφορά στην πρώτη βολτα πολύ αισθητή.... Έως πάρα πολύ.
Κοστος όλης αυτής της δουλειάς 120 ευρα.



Advphone....
Αν τραβαει θα το δουμε μεσα στα χιονια το ΣΚ !! Ασε τι λενε τα χαρτια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν τραβαει θα το δουμε μεσα στα χιονια το ΣΚ !! Ασε τι λενε τα χαρτια
Εκεί θα δούμε αν τραβάω εγώ... Δεν θα τα ρίξουμε στον Γκάντι όλα.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στο ειχα πει απο τη πρωτη βολτα....ενω αρπαζει χαμηλα ψηλα ηταν ατονο......εκανες καλη δουλεια.....κ παλι το....ασπρο μαλλι σου θα βλεπουν οι πονεμενοι...χαχαχα !!!!
 
Top Bottom