Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο ειχα πει απο τη πρωτη βολτα....ενω αρπαζει χαμηλα ψηλα ηταν ατονο......εκανες καλη δουλεια.....κ παλι το....ασπρο μαλλι σου θα βλεπουν οι πονεμενοι...χαχαχα !!!!
Για αυτό σε άκουσα γέροντα... Πάντα ακούω και σέβομαι τους μεγαλύτερους!
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
λιγα μου φαινονται τα 38,5 στον τροχο. Εχω την αισθηση χωρις να εχω κανει κατι στο δικο μου -πλην καθαρισμου και ρυθμισης καρμπυρατερ και με τις εξατμισεις του εργοστασιου- οτι τουλαχιστον μεχρι τις 6500 σαλ δεν φαινεται να εχει κατω απο 40 αλογα. Σε ανοιγματα με Xt,KLR, εφευγα ελαχιστα. Με ενα F 650 που ανοιξαμε εκλαψε. Εχω χασει κατα κρατος μετα απο καποια μετρα απο KLE απο ΤΑ 700.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
λιγα μου φαινονται τα 38,5 στον τροχο. Εχω την αισθηση χωρις να εχω κανει κατι στο δικο μου -πλην καθαρισμου και ρυθμισης καρμπυρατερ και με τις εξατμισεις του εργοστασιου- οτι τουλαχιστον μεχρι τις 6500 σαλ δεν φαινεται να εχει κατω απο 40 αλογα. Σε ανοιγματα με Xt,KLR, εφευγα ελαχιστα. Με ενα F 650 που ανοιξαμε εκλαψε. Εχω χασει κατα κρατος μετα απο καποια μετρα απο KLE απο ΤΑ 700.
33.. Δινει η μαμά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο μπαμπάς;;;; :happy:
Το xt 660 έχει 33 kw
Το klr 650 έχει 35 kw

Για αυτό η μαμα του @RIGGER ..εφυγε μπροστά.
Και ο Γκάντι πιο μπροστά από το 640 του πτηνού!! :p:secret:
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το xt 660 έχει 33 kw
Το klr 650 έχει 35 kw

Για αυτό η μαμα του @RIGGER ..εφυγε μπροστά.
Και ο Γκάντι πιο μπροστά από το 640 του πτηνού!! :p:secret:
Γεροντα εχεις λαθος για το ΧΤ.....το 600αρι μπορει.....το 660 ειναι πολυ δυνατο.....οσο για το ΚΟΥΛΟΥΡΙ.....απο το 2004 κ μετα δυναμομετρημενα 3μηχανακια απο το ΜΟΤΟ....42-43μουλαρια....αυτα...!!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γεροντα εχεις λαθος για το ΧΤ.....το 600αρι μπορει.....το 660 ειναι πολυ δυνατο.....οσο για το ΚΟΥΛΟΥΡΙ.....απο το 2004 κ μετα δυναμομετρημενα 3μηχανακια απο το ΜΟΤΟ....42-43μουλαρια....αυτα...!!!!!
42 hp... Μιλάμε για τροχό kw
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Πάρε και το κουλούρι... Μετά το 2004 ψοφησε



Advphone....
Μην επιμενεις......ασε τα τυποποιημενα στοιχεια στο ιντερνετ......εχω το τευχος του 2004 στο μαγαζι η δυναμομετρηση εγινε στον Γεωργοπουλο.....το μοταρντ με την εξτρα εξατμιση εδειξε 43,5 !!!!!
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Που το θυμήθηκες αυτο; με γύρισες λίγα χρόνια πισω:p
Το είχαμε λιώσει και εμείς. Πλέον όταν ακούω την ατάκα "άσε τη λέει ο κατασκευαστής, το δυναμόμετρο λέει την αλήθεια" η απάντηση μου είναι "την αλήθεια την λέει το υπέρτατου"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
λιγα μου φαινονται τα 38,5 στον τροχο. Εχω την αισθηση χωρις να εχω κανει κατι στο δικο μου -πλην καθαρισμου και ρυθμισης καρμπυρατερ και με τις εξατμισεις του εργοστασιου- οτι τουλαχιστον μεχρι τις 6500 σαλ δεν φαινεται να εχει κατω απο 40 αλογα. Σε ανοιγματα με Xt,KLR, εφευγα ελαχιστα. Με ενα F 650 που ανοιξαμε εκλαψε. Εχω χασει κατα κρατος μετα απο καποια μετρα απο KLE απο ΤΑ 700.
το rd02 εβγαζε λιγοτερα απο το rd08
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
το rd02 εβγαζε λιγοτερα απο το rd08
O Λευκάδιος στην "γωνία" του domi... Έχει ποσταρει πίνακες με όλες τις διαφορές και δίνει ακριβώς την ίδια ιπποδύναμη σε όλα.
Εγώ νομίζω ότι τα πρώτα είναι πιο σβέλτα λόγω ρύπων... Μπορεί να κάνω και λάθος.
Η αλήθεια είναι ότι είναι ψοφιμια... Όλα!!

Domi's corner

Advphone....
 
Top Bottom