Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
τι να πει !!!
πάρταλι και μικουνι πεταμένα εβρα....
μόνο με μυθοπλασίες του τύπου κατέβηκε ο Ηρακλής με το ρόπαλο και έδωσε μια και σκότωσε 49 ελέφαντες και 69 καμήλες
Κλαιω......Η Ατακα της χρονιας !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
πισω η διασταση ειναι 120/90/17; Γιατι ναι 2 bar ειναι οι μαμα πιεσεις αλλα σε μεγαλυτερη διασταση και τακουνια δεν διαφοροποιείται;
130 είναι το πισω.
Με αυτές τις πιέσεις πάντως είμαι καλά παντού.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ωραια! Αν δεν σου κανει κοπο γραψε για το Wild αλλα και τα TKC την αποψη σου στο συγκεκριμενο μηχανακι.
Το TKC είναι καταπληκτικό λαστιχο και κινείται αξιοπρεπώς και στην στεγνή άσφαλτο.
Καλη ποιότητα κύλισης για τακούνια και μια χαρά και στο χώμα.
Το wild στο gs ήταν και αυτό πολύ καλό, αλλά μετά τις 2000 χλμ ήταν για πέταμα.
Θα το δούμε και στο domi τώρα.
Μετα το τροφυ θα έχει γύρω στα 5000 μεικτά χλμ, οπότε θα έχουμε καλή εικόνα.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Το TKC είναι καταπληκτικό λαστιχο και κινείται αξιοπρεπώς και στην στεγνή άσφαλτο.
Καλη ποιότητα κύλισης για τακούνια και μια χαρά και στο χώμα.
Το wild στο gs ήταν και αυτό πολύ καλό, αλλά μετά τις 2000 χλμ ήταν για πέταμα.
Θα το δούμε και στο domi τώρα.
Μετα το τροφυ θα έχει γύρω στα 5000 μεικτά χλμ, οπότε θα έχουμε καλή εικόνα.
Κώστα μετά από 3 ζευγάρια tkc αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και παρήγγειλα και εγώ τα wild...Την άλλη βδομάδα τα βάζω...Με προβλημάτισε όμως με αυτό που λες για 2.000 χλμ καθώς η michelin γράφει ότι τα wild βγάζουν εγγυημένα 30 με 50% περισσότερα χλμ από τα υπόλοιπα της κατηγορίας...Να πω επίσης ότι τα tkc που έχω πάνω τα φοράω εδώ και 13.000 και το πίσω έχει ακόμα τακούνι...Τα είδανε και τα παιδιά στην βόλτα της Κυριακής όπου σε στεγνό βέβαια χώμα δεν μου δημιούργησαν κανενα πρόβλημα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κώστα μετά από 3 ζευγάρια tkc αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και παρήγγειλα και εγώ τα wild...Την άλλη βδομάδα τα βάζω...Με προβλημάτισε όμως με αυτό που λες για 2.000 χλμ καθώς η pirelli γράφει ότι τα wild βγάζουν εγγυημένα 30 με 50% περισσότερα χλμ από τα υπόλοιπα της κατηγορίας...Να πω επίσης ότι τα tkc που έχω πάνω τα φοράω εδώ και 13.000 και το πίσω έχει ακόμα τακούνι...Τα είδανε και τα παιδιά στην βόλτα της Κυριακής όπου σε στεγνό βέβαια χώμα δεν μου δημιούργησαν κανενα πρόβλημα..
Η χοντρή έχει βάρος
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Πάλι καλά το ακυρωσες μόνος σου . Ετοιμος ήμουν να σου κάνω αναφορά για μπουλινγκ . Άκου εκεί χοντρή?????

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πάλι καλά το ακυρωσες μόνος σου . Ετοιμος ήμουν να σου κάνω αναφορά για μπουλινγκ . Άκου εκεί χοντρή?????

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
φίλε ταχύτητα φωτός όχι σαν κάτι άλλους.......με μούσι άσπρο
με σοι από την Αυστρία
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα μετά από 3 ζευγάρια tkc αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και παρήγγειλα και εγώ τα wild...Την άλλη βδομάδα τα βάζω...Με προβλημάτισε όμως με αυτό που λες για 2.000 χλμ καθώς η michelin γράφει ότι τα wild βγάζουν εγγυημένα 30 με 50% περισσότερα χλμ από τα υπόλοιπα της κατηγορίας...Να πω επίσης ότι τα tkc που έχω πάνω τα φοράω εδώ και 13.000 και το πίσω έχει ακόμα τακούνι...Τα είδανε και τα παιδιά στην βόλτα της Κυριακής όπου σε στεγνό βέβαια χώμα δεν μου δημιούργησαν κανενα πρόβλημα...
Ίσως αυτή η αντοχή τους βγαίνει στα χαρτιά... Εμένα δεν άντεξαν.
Θα δούμε και στο ελαφρύ τώρα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
φίλε ταχύτητα φωτός όχι σαν κάτι άλλους.......με μούσι άσπρο
με σοι από την Αυστρία
Μέχρι και η κονσιτα αντιγράφει το look.... Ζηλιαρη
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Κώστα μετά από 3 ζευγάρια tkc αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και παρήγγειλα και εγώ τα wild...Την άλλη βδομάδα τα βάζω...Με προβλημάτισε όμως με αυτό που λες για 2.000 χλμ καθώς η michelin γράφει ότι τα wild βγάζουν εγγυημένα 30 με 50% περισσότερα χλμ από τα υπόλοιπα της κατηγορίας...Να πω επίσης ότι τα tkc που έχω πάνω τα φοράω εδώ και 13.000 και το πίσω έχει ακόμα τακούνι...Τα είδανε και τα παιδιά στην βόλτα της Κυριακής όπου σε στεγνό βέβαια χώμα δεν μου δημιούργησαν κανενα πρόβλημα...
Τάκη, έχω γράψει 8500+ στα wild (τα περισσότερα με χαλαρές ταχύτητες σε άσφαλτο 100-110km/h) και το πίσω έχει ακόμη αρκετό τακούνι...υπολογίζω ότι θα ξεπεράσει τα 10k...

Hint: Αποφεύγω τις παρατεταμένες ευθείες σε άσφαλτο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βάλτε μιτας 9αρι να σωθειτε λεμενεεεεε
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κώστα μετά από 3 ζευγάρια tkc αποφάσισα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό και παρήγγειλα και εγώ τα wild...Την άλλη βδομάδα τα βάζω...Με προβλημάτισε όμως με αυτό που λες για 2.000 χλμ καθώς η michelin γράφει ότι τα wild βγάζουν εγγυημένα 30 με 50% περισσότερα χλμ από τα υπόλοιπα της κατηγορίας...Να πω επίσης ότι τα tkc που έχω πάνω τα φοράω εδώ και 13.000 και το πίσω έχει ακόμα τακούνι...Τα είδανε και τα παιδιά στην βόλτα της Κυριακής όπου σε στεγνό βέβαια χώμα δεν μου δημιούργησαν κανενα πρόβλημα...
Τάκη τι διαστάσεις φοράς στο xchallenge, από ότι θυμάμαι πίσω φοράει λίγο περίεργο νούμερο.
 
Top Bottom