Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο Σοϊχιρο γελαει, γιατι μπορει ο αεροψυκτος (με σκονη της ερημου) Γκαντι να εχει 203,470 χλμ ( (99999 + 26458) μιλια * 1,609 )

:muted: :thinking:
Ειμαι σε μια ομάδα με καμμια 20ρια χιλιάδες κυρίαρχους και δεν έχω δει τέτοιο νούμερο σε κοντέρ.
Όλοι γύρω στα 50000 και κάτω...πανω από εκεί εξαυλωνονται :fun
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ειμαι σε μια ομάδα με καμμια 20ρια χιλιάδες κυρίαρχους και δεν έχω δει τέτοιο νούμερο σε κοντέρ.
Όλοι γύρω στα 50000 και κάτω...πανω από εκεί εξαυλωνονται :fun
Το νημα ειναι....ταμαμ για τον Ερωτικο !!!
Κριμα που δεν μπαινει συχνα....θα γινοταν χαμουλης....χαχα !!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το νημα ειναι....ταμαμ για τον Ερωτικο !!!
Κριμα που δεν μπαινει συχνα....θα γινοταν χαμουλης....χαχα !!!!
Θα ανοίξουμε ένα για σουτζουκια.... Να δεις τι έχει να γίνει!!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Θα ανοίξουμε ένα για σουτζουκια.... Να δεις τι έχει να γίνει!!
Τι τον περασες...κοιλιοδουλο ;;
Αν μπορεις ανοιξε θεμα.....που να δινει αξια κ να δικαιολογει το παρατσουκλι του.......χαχαχα !!!!!
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
τα περισσοτερα μηχανακια πλεον ειναι τρομερα αξιοπιστα σε θεμα κινητηρα...πλεον ειναι τρομερα σπανιο να ακους για αστοχιες σε κινητηρε, οι πιο καινουριες μοτοσυκλετες πλεον πασχουν απο τα τριγυρω πραγματα, ελεω μειωσης κοστους παραγωγης...οι κινητηρες ομως λογω της προοδου στις διαδικασιες κατεργασιας και μηχανουργιας πλεον δεν καταλαβαινουν χριστο...

δεν εινια τυχαιο πως τα περισσοτερα μηχανακια ειδικα ελλαδα που βαζουν και χιλιομετρα εχουν γυρισμενα τα κοντερ 2-3 φορες...το πλαφον στα ελληνικα μοτο ηταν για πολλα χρονια τα 45,000 χλμ, δεν υπηρχε μηχανακι πανω απο αυτα τα χιλιομετρα, και ας ειχαν παει μεχρι το φεγγαρι και πισω δυο τρεις φορες :fun

τωρα στο θεμα του ντομι, μιλαμε για ενα σχεδιο κινητηρα 1983 (???) και μαλιστα οχι ιδιαιτερα πετυχημενο (rfvc, δηλαδη οχι και το πιο αξιοπιστο συνολο)...χωρις κανενα πλεονεκτημα λογω της ιδιαιτερης διαταξης των βαλβιδων, αφαιρεσαν μονο απο αξιοπιστια, ενω την ιδια ωρα το μοτερ του χτ ηταν αλεξισφαιρο (αυτα και αν εχουν γυρισμενα κοντερ)

οπως ειπωθηκε παραπανω, εξωτερικο που δεν θεωρουνται ταμπου τα χιλιομετρα, υπαρχουν παραδειγματα απο πολλα μηχανακια με πανω απο 200κ χλμ
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
τα περισσοτερα μηχανακια πλεον ειναι τρομερα αξιοπιστα σε θεμα κινητηρα...πλεον ειναι τρομερα σπανιο να ακους για αστοχιες σε κινητηρε, οι πιο καινουριες μοτοσυκλετες πλεον πασχουν απο τα τριγυρω πραγματα, ελεω μειωσης κοστους παραγωγης...οι κινητηρες ομως λογω της προοδου στις διαδικασιες κατεργασιας και μηχανουργιας πλεον δεν καταλαβαινουν χριστο...

δεν εινια τυχαιο πως τα περισσοτερα μηχανακια ειδικα ελλαδα που βαζουν και χιλιομετρα εχουν γυρισμενα τα κοντερ 2-3 φορες...το πλαφον στα ελληνικα μοτο ηταν για πολλα χρονια τα 45,000 χλμ, δεν υπηρχε μηχανακι πανω απο αυτα τα χιλιομετρα, και ας ειχαν παει μεχρι το φεγγαρι και πισω δυο τρεις φορες :fun

τωρα στο θεμα του ντομι, μιλαμε για ενα σχεδιο κινητηρα 1983 (???) και μαλιστα οχι ιδιαιτερα πετυχημενο (rfvc, δηλαδη οχι και το πιο αξιοπιστο συνολο)...χωρις κανενα πλεονεκτημα λογω της ιδιαιτερης διαταξης των βαλβιδων, αφαιρεσαν μονο απο αξιοπιστια, ενω την ιδια ωρα το μοτερ του χτ ηταν αλεξισφαιρο (αυτα και αν εχουν γυρισμενα κοντερ)

οπως ειπωθηκε παραπανω, εξωτερικο που δεν θεωρουνται ταμπου τα χιλιομετρα, υπαρχουν παραδειγματα απο πολλα μηχανακια με πανω απο 200κ χλμ
Αμ...αυτο λεμε του γεροντα.....αλλα δεν το καταλαβαινει....( σιγουρα φταιει κ η ηλικια ).....νομιζε οτι ψωνισε κυριαρχο....ενω ηταν "απομαχος"...!!!!!
Εχω το τευχος του ΜΟΤΟ...γυρω στο '96....με το αφιερωμα "φακελος χοντα".....με μικρα γραμματα λεει οτι τον μηχανικο που σχεδιασε το RFVC.....τον εβαλε ο Σοιχιρο....να κανει χαρακιρι μπροστα του......χαχαχα !!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αμ...αυτο λεμε του γεροντα.....αλλα δεν το καταλαβαινει....( σιγουρα φταιει κ η ηλικια ).....νομιζε οτι ψωνισε κυριαρχο....ενω ηταν "απομαχος"...!!!!!
Εχω το τευχος του ΜΟΤΟ...γυρω στο '96....με το αφιερωμα "φακελος χοντα".....με μικρα γραμματα λεει οτι τον μηχανικο που σχεδιασε το RFVC.....τον εβαλε ο Σοιχιρο....να κανει χαρακιρι μπροστα του......χαχαχα !!!!!
ΟΚ... Τότε να λέμε αξιόπιστα τα χόντα τελευταιας γενιάς.
Την αξιοπιστία την έχτισε η Honda την 10ετια του 80 και 90....αν θυμάμαι καλά.
Τότε με κορόιδευαν οι φίλοι μου που έτρεχα στο συνεργείο το kawasaki μου.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
ΟΚ... Τότε να λέμε αξιόπιστα τα χόντα τελευταιας γενιάς.
Την αξιοπιστία την έχτισε η Honda την 10ετια του 80 και 90....αν θυμάμαι καλά.
Τότε με κορόιδευαν οι φίλοι μου που έτρεχα στο συνεργείο το kawasaki μου.

δεν ειναι ακριβως ετσι, το πως καθιερωνεται μια εταιρεια εχει να κανει με πολλα πραγματα οχι ενα μοντελο...η χοντα ειχε αρκετα προβληματικα μηχανακια, αλλα εβγαλε και πολλα που ηταν τελεια σε επιπεδο βαρεμαρας, και πολλα που η αξιοπιστια τους αυτη ενος βραχου :fun

οποτε ναι, αν αποφυγεις τα ''κακα'' χοντα, που πλεον τα περισσοτερα απο αυτα ειναι και αρκετα παλια, δεν εχεις θεμα....αλλα ειναι γνωστο οτι το συνολο του ντομινειτορ στο μοτερ δεν ειναι και οτι καλυτερο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ μετά την ανάγνωση του παρόντος θέματος έχω αρχίσει και βλέπω με άλλο μάτι τη BMW του Κώστα gsmaniac , την θέλω και τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που μας άνοιξε τα μάτια!

Το αφιερώνω λοιπόν! :)


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
δεν ειναι ακριβως ετσι, το πως καθιερωνεται μια εταιρεια εχει να κανει με πολλα πραγματα οχι ενα μοντελο...η χοντα ειχε αρκετα προβληματικα μηχανακια, αλλα εβγαλε και πολλα που ηταν τελεια σε επιπεδο βαρεμαρας, και πολλα που η αξιοπιστια τους αυτη ενος βραχου :fun

οποτε ναι, αν αποφυγεις τα ''κακα'' χοντα, που πλεον τα περισσοτερα απο αυτα ειναι και αρκετα παλια, δεν εχεις θεμα....αλλα ειναι γνωστο οτι το συνολο του ντομινειτορ στο μοτερ δεν ειναι και οτι καλυτερο
Ποιο μοτέρ dominator??
Σε 38 μοντέλα το έχει βάλει ο σοιχιρο.... Μιλάμε για μεγάλο λαμογιο.
Τις εξατμίσεις άλλαζε...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ μετά την ανάγνωση του παρόντος θέματος έχω αρχίσει και βλέπω με άλλο μάτι τη BMW του Κώστα gsmaniac , την θέλω και τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που μας άνοιξε τα μάτια!

Το αφιερώνω λοιπόν! :)


Το δικο μου παρτάλι θα το πάρει η μαμά... Πίσω.
Είμαστε στα παζάρια.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ποιο μοτέρ dominator??
Σε 38 μοντέλα το έχει βάλει ο σοιχιρο.... Μιλάμε για μεγάλο λαμογιο.
Τις εξατμίσεις άλλαζε...

ε, το ειπα μοτερ ντομι μιας και για αυτο μιλαμε σε αυτη την περιπτωση...αλλα στην ουσια το μοτερ ξεκινησε απο τα χρ/χλ του 84 αν θυμαμαι καλα και οντως το χρησιμοποιησε μεχρι και το φμξ που εβγαινε μεχρι προσφατα...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
ΟΚ... Τότε να λέμε αξιόπιστα τα χόντα τελευταιας γενιάς.
Την αξιοπιστία την έχτισε η Honda την 10ετια του 80 και 90....αν θυμάμαι καλά.
Τότε με κορόιδευαν οι φίλοι μου που έτρεχα στο συνεργείο το kawasaki μου.
Λαθος σου.....επρεπε να παρεις....Lavreda....να ξεχασεις τα συνεργεια....χαχα !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένα ρετρό βίντεο για τους απανταχού λάτρεις των Domi...!!! ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποδήλατο ο Κυρίαρχος... Σε κάποιο camel troffy είχε πάρει και ένας παικταράς ποδοσφαιριστης.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιτέλους βρήκα μαρσπιε που ταίριαξαν....
alekni rules.
Πετσακιας ισιωσε λίγο το μαρσπιε... Με παραδοσιακό τρόπο.
Όλα σίδερο πάνω στον Γκάντι... Ο σοιχιρο δεν ήξερε από αλουμίνιο.



Advphone....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Επιτέλους βρήκα μαρσπιε που ταίριαξαν....
alekni rules.
Πετσακιας ισιωσε λίγο το μαρσπιε... Με παραδοσιακό τρόπο.
Όλα σίδερο πάνω στον Γκάντι... Ο σοιχιρο δεν ήξερε από αλουμίνιο.



Advphone....
ρε βάλτου μπουρλότο να σωθείς
 
Top Bottom