Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Παντελή ,σήμερα ξεκίνησε η μετατροπή.
Προς το παρόν ,απλά τα έβαλα όλα επάνω για να δώ αν κουμπώνουν όλα σωστά μεταξύ τους ,κ να κάνω κάποιες μετρήσεις.
Από αύριο θ'αρχίσει η "κοπτο-ραπτική" κ οι μόντες.

Πίσω ,κανονικά ,θα έπρεπε να φτιαχτουν δύο ελαφρώς κοντύτερα λινκς στο μοχλικό ,ώστε να πάρει λίγο ύψος η ουρά ,κ να ισορροπήσει η γεωμετρία της μοτοσυκλέτας με το μπροστινό.
Με αυτό τον τρόπο ,θα παιρνε λίγο "πάνω" της κ η πίσω ανάρτηση ,αφού το αποτέλεσμα θα ήταν σα να έμπαινε ένα στάδιο σκληρότερο ελατήριο.
(λόγω ελαφρώς μικρότερου μοχλού των λίνκς)
Αλλά θα αυξηθεί κ το ύψος σέλας ,κάτι μη επιθυμητό ,οπότε θα προσπαθήσουμε να το αποφύγουμε ,προφανώς με πιό χαμηλή θέση έδρασης για τις τιμονόπλακες.

Αυτές είναι οι σκέψεις προς το παρόν.
Θα δούμε πως θα μας βγούν στην πράξη...
Τι είπες τώρα !!!!!!!
Όλα αυτά για το κειμήλιο του κολλητού της Ζωζώ Σαπουντζάκη !!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
...Αλλά θα αυξηθεί κ το ύψος σέλας ,κάτι μη επιθυμητό......
Γιατί μη επιθυμητό;;; Αφού έχουμε πει σε άλλο θέμα ότι το.... μπόι δεν παίζει ρολο:muted:!!!
Αλλιώς, να αναβαθμίστει και ο οδηγός...... γοβάκια ψηλοτάκουνα η λύση :p!!!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Εγω ,μετα απο ολα αυτα , θα εβαζα εναν 850 boxer κινητηρα στον Γκαντι και γινοταν χαμος στα σοσιαλ μιντια και στα βουνα σε 2ερη φαση. Βαρυ,αλλα χαμηλοβαρο :Ρ.



Το πως κτλ ,δεν μας αφορουν. Ολα τα καλα μπαινουν ,φαντασια ,ορεξη,τροχος και πενσα-συρμα του παππου να υπαρχουν και ολα γινονται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω ,μετα απο ολα αυτα , θα εβαζα εναν 850 boxer κινητηρα στον Γκαντι και γινοταν χαμος στα σοσιαλ μιντια και στα βουνα σε 2ερη φαση. Βαρυ,αλλα χαμηλοβαρο :Ρ.



Το πως κτλ ,δεν μας αφορουν. Ολα τα καλα μπαινουν ,φαντασια ,ορεξη,τροχος και πενσα-συρμα του παππου να υπαρχουν και ολα γινονται.
Και να χάσουμε την αιχμή τεχνολογίας 40 χρόνων του rfvc
Όχι αγάπη μου
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγω ,μετα απο ολα αυτα , θα εβαζα εναν 850 boxer κινητηρα στον Γκαντι και γινοταν χαμος στα σοσιαλ μιντια και στα βουνα σε 2ερη φαση. Βαρυ,αλλα χαμηλοβαρο :Ρ.



Το πως κτλ ,δεν μας αφορουν. Ολα τα καλα μπαινουν ,φαντασια ,ορεξη,τροχος και πενσα-συρμα του παππου να υπαρχουν και ολα γινονται.
:ha
Τον after market κινητηρα boxer :wacky: για το T700, δεν εχω πει οτι περιμενω να βγαλουν, για να το παρω;;;
Ολοι στα λογια μου θα ερθετε :friend:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και να χάσουμε την αιχμή τεχνολογίας 40 χρόνων του rfvc
Όχι αγάπη μου
Αγάπη μου.. Πάλι gay εξελίχθηκε το τοπικ, είναι που είναι το θέμα για Honda το κάνουμε λοατκι τελείως..
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΠαπαΣτρουμφ... Μπλέξαμε... Δεν βγαίνουν τα νούμερα... Θέλει αρκετή μελέτη κ μοντες... Έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι από τις μετρήσεις... Μάλλον θα το στρώσει ο Μήτσος το R πριν τσουλησει ο Γκάντι...



Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Πουλησε το για σκραπ και με τα λεφτα παρε ενα ΚΤΜ , βαψτο μαυρο και κολησε ασπρα HONDA αυτοκολητα...

Μολις ερθει να παραλαβει - μην του πεις τιποτα. Πετα του τα κλειδια και φυγε.
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
ΠαπαΣτρουμφ... Μπλέξαμε... Δεν βγαίνουν τα νούμερα... Θέλει αρκετή μελέτη κ μοντες... Έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι από τις μετρήσεις... Μάλλον θα το στρώσει ο Μήτσος το R πριν τσουλησει ο Γκάντι...



Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
Σα καινούργιο μοντέλο ΚΤΜ είναι τωρα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πουλησε το για σκραπ και με τα λεφτα παρε ενα ΚΤΜ , βαψτο μαυρο και κολησε ασπρα HONDA αυτοκολητα...

Μολις ερθει να παραλαβει - μην του πεις τιποτα. Πετα του τα κλειδια και φυγε.
Μιλά του βρώμικα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ΠαπαΣτρουμφ... Μπλέξαμε... Δεν βγαίνουν τα νούμερα... Θέλει αρκετή μελέτη κ μοντες... Έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι από τις μετρήσεις... Μάλλον θα το στρώσει ο Μήτσος το R πριν τσουλησει ο Γκάντι...



Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
Άστο όπως είναι με την μία ρόδα πίσω
Μπροστά βάλε το Π με τις ροδες προσθέτωντας τιμόνι φορτηγού
Κατά αυτόν τον τρόπο θα μπορέσουμε να το εκθεσουμε σε σουρεαλ έκθεση με κεντρική ιδέα γκειζμος και προσδοκίες
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
ΠαπαΣτρουμφ... Μπλέξαμε... Δεν βγαίνουν τα νούμερα... Θέλει αρκετή μελέτη κ μοντες... Έχει γίνει το κεφάλι μου καζάνι από τις μετρήσεις... Μάλλον θα το στρώσει ο Μήτσος το R πριν τσουλησει ο Γκάντι...



Sent from Gatto's-phone, using Gatto's-talk
εγώ έχω κάνει 600 km ... κανόνισε την πορεία σου, δεν έχεις πολύ χρόνο ...:ha
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
αμανε ητουνα έτσι οι "κυριαρχοι", Κωστή αδερφέ μου, θα είχανε κυριαρχήσει ... να είσαι σίγουρος ... :ha
 
Top Bottom