Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Αυτά είναι!
Μέρα με τη νύχτα ο Γκάντης...
Άντε και με μια πίσω ανάρτηση ανάλογη του συνόλου και να το χαρείς όπως γουστάρεις! (χωρίς κοκορίσματα)

υ.γ. θα σε πμ για τον πύργο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά είναι!
Μέρα με τη νύχτα ο Γκάντης...
Άντε και με μια πίσω ανάρτηση ανάλογη του συνόλου και να το χαρείς όπως γουστάρεις! (χωρίς κοκορίσματα)

υ.γ. θα σε πμ για τον πύργο
Καλά... Για τα Africa έχει βγάλει πολύ πράμα.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλά... Για τα Africa έχει βγάλει πολύ πράμα.
Θέλω να βάλω αλουμινένιο πλαίσιο με led φώτα και να καταργήσω τα πάντα από εκεί πάνω αλλά... με τα μαμά πλαστικά... Οπότε πάμε για σχεδίαση όλο απο την αρχή
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θέλω να βάλω αλουμινένιο πλαίσιο με led φώτα και να καταργήσω τα πάντα από εκεί πάνω αλλά... με τα μαμά πλαστικά... Οπότε πάμε για σχεδίαση όλο απο την αρχή
Eχει πολύ πράγμα

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βρε τα πλαστικά τα έχω... το πλαίσιο μου λείπει! Έχω μιλήσει με το Δημήτρη και πάει για σχεδίαση όλο από την αρχή
ΟΚ... Για μιλα ξανά, γιατί μου έλεγε ότι αυτός ο πύργος μάλλον θα μπαίνει στα αφρικα.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
ΟΚ... Για μιλα ξανά, γιατί μου έλεγε ότι αυτός ο πύργος μάλλον θα μπαίνει στα αφρικα.
Πολλοί πύργοι μπαίνουν και από perfect και Boano κλπ, το θέμα στην περιπτωσάρα μου είναι να πιάνουν οι βάσεις τα μαμά πλαστικά / μούτρο με τα συγκεκριμένα led που θέλω, με τις ανάλογες αποστάσεις κλπ κλπ...

Αυτά τα LED με τροποποιημένες βάσεις από την αρχή σε αλουμινένιο πλαίσιο.




Στην πράξη θα προσπαθήσω να το κάνω λίιιιγο πιο όμορφο.... :p



Spam off
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Διάσημο το εργαλειο...

http://instagr.am/p/CQaWR6aIU1d/
Είναι σημαντικό να δείξουμε ότι και στην Ελλάδα γίνονται ωραία πράγματα.
Ειμαστε τυχεροί που υπάρχουν τέτοιες εταιρείες και φυσικά καλά παιδιά πισω από τις ταμπέλες.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Κώστα όχι μόνο πολύ ωραίο το εργαλείο όπως έγινε, αλλά μιλάμε για πραγματικό upgrade!

Μια ερώτηση... για τα φώτα, σε συνέχεια όσων έθεσε ο mxersraz παραπάνω.
Οι δύο προτζέκτορες πως λειτουργούν; Ο ένας για μεσαία και ο άλλος για τη μεγάλη σκάλα; Μπορεί κάποιος να τα προμηθευτεί ξεχωριστά και με τι κόστος περίπου;

Ο προφανής λόγος που ρωτάω είναι η αντικατάσταση των φώτων του 640Adv, κάτι ανάλογο με αυτό που θέλει ο mxersraz πιο πάνω αλλά χωρίς τον πύργο.
Αντίστοιχες θέσεις υπάρχουν στην "τρίαινα" κάτω από το μούτρο του 640, που με κάποιο φτιαχτό λαμάκι-πατούρα υποθέτω, μπορούν να φιλοξενήσουν δύο ελαφριούς και αποδοτικούς προτζέκτορες σε αντικατάσταση των εντελώς ανεπαρκών φώτων που έχει από κατασκευής.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κώστα όχι μόνο πολύ ωραίο το εργαλείο όπως έγινε, αλλά μιλάμε για πραγματικό upgrade!

Μια ερώτηση... για τα φώτα, σε συνέχεια όσων έθεσε ο mxersraz παραπάνω.
Οι δύο προτζέκτορες πως λειτουργούν; Ο ένας για μεσαία και ο άλλος για τη μεγάλη σκάλα; Μπορεί κάποιος να τα προμηθευτεί ξεχωριστά και με τι κόστος περίπου;

Ο προφανής λόγος που ρωτάω είναι η αντικατάσταση των φώτων του 640Adv, κάτι ανάλογο με αυτό που θέλει ο mxersraz πιο πάνω αλλά χωρίς τον πύργο.
Αντίστοιχες θέσεις υπάρχουν στην "τρίαινα" κάτω από το μούτρο του 640, που με κάποιο φτιαχτό λαμάκι-πατούρα υποθέτω, μπορούν να φιλοξενήσουν δύο ελαφριούς και αποδοτικούς προτζέκτορες σε αντικατάσταση των εντελώς ανεπαρκών φώτων που έχει από κατασκευής.
Ναι φίλε.... Στην μεγάλη σκάλα ανάβουν και οι 2.
Τα φώτα τα τοποθέτησε ο Δημήτρης στην perfect fairings και δεν ασχολήθηκα με αγορά κλπ.
Προφανώς θα υπάρχει τρόπος να μπουν και στο ΚΤΜ.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Χμμμ



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ενδιαφέρον! Σίγουρα οχιά! Η οχιά είναι ένα μεσαίου μεγέθους ερπετό, το οποίο φτάνει σπάνια έως ένα μέτρο μήκος. Το σώμα της οχιάς έχει σχήμα κυλίνδρου, τα αρσενικά φίδια έχουν χρώμα σταχτί, ενώ τα θηλυκά είναι πιο ανοιχτόχρωμα μπεζ. Καλύπτεται από φολίδες, όπως και το κεφάλι. Επίσης, στη ράχη το φίδι έχει σκούρα σχέδια σε σχήμα τεθλασμένης γραμμής, ενώ στο κεφάλι τα σχήματα που έχει σχηματίζουν το γράμμα M ή L. :roflmao:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ενδιαφέρον! Σίγουρα οχιά! Η οχιά είναι ένα μεσαίου μεγέθους ερπετό, το οποίο φτάνει σπάνια έως ένα μέτρο μήκος. Το σώμα της οχιάς έχει σχήμα κυλίνδρου, τα αρσενικά φίδια έχουν χρώμα σταχτί, ενώ τα θηλυκά είναι πιο ανοιχτόχρωμα μπεζ. Καλύπτεται από φολίδες, όπως και το κεφάλι. Επίσης, στη ράχη το φίδι έχει σκούρα σχέδια σε σχήμα τεθλασμένης γραμμής, ενώ στο κεφάλι τα σχήματα που έχει σχηματίζουν το γράμμα M ή L. :roflmao:
:secret:... η γυναικα μου λεει οτι ειναι συκωταριά.
:roflmao::roflmao:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Χμμμ



Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κωστή άμα δεν στο φτιάξουν βαφτο Camel... :ha
Πληρουνουν μπακουι..λεει
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εμένα μου κάνει σε λαμπακια χριστουγεννιάτικου δέντρου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εμένα μου κάνει σε λαμπακια χριστουγεννιάτικου δέντρου.
Αυτό γίνεται μετά την τοποθέτηση νομίζω... :roflmao:
 
Top Bottom