Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Αγαπητέ pumba μια χαρά τα λες!

Το κακό (καλό κατά τη γνώμη μου) με σένα είναι πως μεταδίδοντας τέτοιες πληροφορίες ίσως χαλάς δουλειές.Καλά κάνεις πάντως και μας τα λες, έτσι για να ανοίγουν τα ματάκια του κοσμάκη!

σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα αυτα που λεω δεν ειναι rocket science...η αληθεια ειναι πως εχω ασχοληθει αρκετα αλλα ειναι αρκετα απλα πραγματα και υπαρχει αυθονια υλικου στο ιντερνετ αυτη τη στιγμη οποτε ο καθενας αν θελει μπορει να μαθει για να μην παραμυθιαζεται απο τον καθε π@π@ρα με υφος 100 καρδυναλιων που το παιζει ιστορια μπας και ψαρωσει κοσμο....

φυσικα οποιος ενδιαφερεται μπορουμε να το συζητησουμε...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα αυτα που λεω δεν ειναι rocket science...η αληθεια ειναι πως εχω ασχοληθει αρκετα αλλα ειναι αρκετα απλα πραγματα και υπαρχει αυθονια υλικου στο ιντερνετ αυτη τη στιγμη οποτε ο καθενας αν θελει μπορει να μαθει για να μην παραμυθιαζεται απο τον καθε π@π@ρα με υφος 100 καρδυναλιων που το παιζει ιστορια μπας και ψαρωσει κοσμο....

φυσικα οποιος ενδιαφερεται μπορουμε να το συζητησουμε...
Δυστυχώς οι περισσότεροι έχουν μάθει στην έτοιμη τροφή και από μια άποψη ευτυχώς υπάρχουν τα forum που συχνά αυτή η μασημένη τροφή μοιράζεται.

Ταυτοχρόνως όμως... τα forum είναι και μια καλή πηγή για πελατάκια. Οπότε το μόνο που μπορεί να προστατεύσει είναι η γνώση, γενική και ειδική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δυστυχώς οι περισσότεροι έχουν μάθει στην έτοιμη τροφή και από μια άποψη ευτυχώς υπάρχουν τα forum που συχνά αυτή η μασημένη τροφή μοιράζεται.

Ταυτοχρόνως όμως... τα forum είναι και μια καλή πηγή για πελατάκια. Οπότε το μόνο που μπορεί να προστατεύσει είναι η γνώση, γενική και ειδική.

Τα αισθηματα μου ειναι αναμεικτα για αυτους τους ανθρωπους...γενικα ειμαι της αποψης οτι αν τα εχεις ολα στο χερι και εξακολουθεις να εισαι χαιβανι, ειναι δικαιωμα και των λοιπων αρπακτικων να στα φανε και να σε αρμεξουν μεχρι το μεδουλι

τωρα για τα πελατακια που λες η κατασταση ηταν παντα η ιδια, αλλαζει το μεσο απλα...παλιοτερα ηταν ενας ''γκουρου'' πολλα βαρυς μη του μιλατε που οταν εκανε μαλακια αμα εκανες και κιχ θα σε στολιζε με οτι υπηρχε, σημερα ειναι διαφοροι που ποσταρουν χαζοδουλειες με φωτογραφιες η απλα πετανε διαφορες ''ψαγμενες'' λεξεις για να τσιμπισουν τα ενδεχομενα θυματα...

οποτε γενικα στηριζω ακραδαντα οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και των επιλογων του...και το πορτοφολι ειναι κατι το οποιο ο καθενας ειναι υπευθυνος προσωπικα και δεν πρεπει οι υπολοιποι να σε προστατευουν...

τωρα στα του θεματος, η συζητηση ειναι ανοιχτη οπως ειπα πιο πριν αλλα αν καποιος ενδιαφερεται να μαθει λιγα πραγματα παραπανω και σωστα θα συμβουλευα το εξης βιβλιο...
νομιζω υπαρχει και σε pdf ονλαιν
Four-Stroke Performance Tuning: A Graham Bell

ειναι πολυ καλο και δεν απαιτει απο καποιον να εχει εξειδικευμενες γνωσεις, και βοηθαει πολυ στο να καταλαβεις τι ειναι σωστο και τι οχι...προφανως δεν απεθυνεται σε ατομα που δε ξερουν τι ειναι το πιστονι και η μπιελα αλλα νομιζω οι περισσοτεροι ειναι περα απο αυτο το επιπεδο
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα αισθηματα μου ειναι αναμεικτα για αυτους τους ανθρωπους...γενικα ειμαι της αποψης οτι αν τα εχεις ολα στο χερι και εξακολουθεις να εισαι χαιβανι, ειναι δικαιωμα και των λοιπων αρπακτικων να στα φανε και να σε αρμεξουν μεχρι το μεδουλι

τωρα για τα πελατακια που λες η κατασταση ηταν παντα η ιδια, αλλαζει το μεσο απλα...παλιοτερα ηταν ενας ''γκουρου'' πολλα βαρυς μη του μιλατε που οταν εκανε μαλακια αμα εκανες και κιχ θα σε στολιζε με οτι υπηρχε, σημερα ειναι διαφοροι που ποσταρουν χαζοδουλειες με φωτογραφιες η απλα πετανε διαφορες ''ψαγμενες'' λεξεις για να τσιμπισουν τα ενδεχομενα θυματα...

οποτε γενικα στηριζω ακραδαντα οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του και των επιλογων του...και το πορτοφολι ειναι κατι το οποιο ο καθενας ειναι υπευθυνος προσωπικα και δεν πρεπει οι υπολοιποι να σε προστατευουν...

τωρα στα του θεματος, η συζητηση ειναι ανοιχτη οπως ειπα πιο πριν αλλα αν καποιος ενδιαφερεται να μαθει λιγα πραγματα παραπανω και σωστα θα συμβουλευα το εξης βιβλιο...
νομιζω υπαρχει και σε pdf ονλαιν
Four-Stroke Performance Tuning: A Graham Bell

ειναι πολυ καλο και δεν απαιτει απο καποιον να εχει εξειδικευμενες γνωσεις, και βοηθαει πολυ στο να καταλαβεις τι ειναι σωστο και τι οχι...προφανως δεν απεθυνεται σε ατομα που δε ξερουν τι ειναι το πιστονι και η μπιελα αλλα νομιζω οι περισσοτεροι ειναι περα απο αυτο το επιπεδο
Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα τοποθετήθηκε το mikuni.
Το δυναμόμετρο έδειξε σχεδόν 1 άλογο περισσότερο και "γέμισε" λίγο παραπάνω στα ψηλά.
Η πρώτη δική μου αίσθηση ήταν η εντελώς διαφορετική απόκριση στο Γκάζι και αλλαγή λειτουργίας του κινητήρα.
Θα το δουλέψω λίγο περισσότερο και θα αναλυθεί.

Να ευχαριστησω τον Σπύρο spyg για την βοήθεια στην αγορά.
Όπως και τον XLGeorge και τον Λευκάδιος ....οι οποίοι βοήθησαν και αυτοί με τον τρόπο τους
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σήμερα τοποθετήθηκε το mikuni.
Το δυναμόμετρο έδειξε σχεδόν 1 άλογο περισσότερο και "γέμισε" λίγο παραπάνω στα ψηλά.
Η πρώτη δική μου αίσθηση ήταν η εντελώς διαφορετική απόκριση στο Γκάζι και αλλαγή λειτουργίας του κινητήρα.
Θα το δουλέψω λίγο περισσότερο και θα αναλυθεί.

Να ευχαριστησω τον Σπύρο spyg για την βοήθεια στην αγορά.
Όπως και τον XLGeorge και τον Λευκάδιος ....οι οποίοι βοήθησαν και αυτοί με τον τρόπο τους
φίλε Κώστα θα σε παρακαλέσω να γίνεις συγκεκριμένος!!!!!
είναι ολόκληρο το άλογο?
είναι σίγουρα άλογο και όχι μλαρ?
να φέρω σανό η Τριφυλί?
φίλε τρέμουν τα χέρια μου από την αμφιβολία ......
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
ησουν εκει στη δυναμομετρηση?αποσυνδεσατε την τρομπα επιταχυνσης?
 

Manouel650

Μέλος
Περιοχή
Ρέθεμνος τση Κρήτης
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Domi 650
Κώστα, είναι η 3η φορά που διαβάζω τις τελευταίες σελίδες των αναρτήσεων και δεν κατάφερα να βρω ποιό Mikuni έβαλες.
Πες μου σε παρακαλώ...:hlb:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το γράφω εδώ για να υπάρχει σαν αρχείο.
4500 χλμ αλλαγή το πισω tkc80, το οποίο έχει λίγο ψωμί ακόμη, με wild.
29000 μίλια αλυσίδα γραναζια.



Advphone....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το γράφω εδώ για να υπάρχει σαν αρχείο.
4500 χλμ αλλαγή το πισω tkc80, το οποίο έχει λίγο ψωμί ακόμη, με wild.
29000 μίλια αλυσίδα γραναζια.



Advphone....
ενα ριγος με διαπερασε...........
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το γράφω εδώ για να υπάρχει σαν αρχείο.
4500 χλμ αλλαγή το πισω tkc80, το οποίο έχει λίγο ψωμί ακόμη, με wild.
29000 μίλια αλυσίδα γραναζια.



Advphone....
Τοσα εβγαλαν τα προηγουμενα η ειναι ενδειξη του κοντερ ;;;
Πες εντυπωσεις του καρμπυρατερ !!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Τοσα εβγαλαν τα προηγουμενα η ειναι ενδειξη του κοντερ ;;;
Πες εντυπωσεις του καρμπυρατερ !!!
τι να πει !!!
πάρταλι και μικουνι πεταμένα εβρα....
μόνο με μυθοπλασίες του τύπου κατέβηκε ο Ηρακλής με το ρόπαλο και έδωσε μια και σκότωσε 49 ελέφαντες και 69 καμήλες
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τοσα εβγαλαν τα προηγουμενα η ειναι ενδειξη του κοντερ ;;;
Πες εντυπωσεις του καρμπυρατερ !!!
Δεν γνωρίζω πόσα χλμ είχαν τα προηγούμενα.
Τα άλλαξα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, στα ζόρια που θα φάνε προσεχώς.
Το μικουνι δουλεύει πολύ όμορφα.... Τρομερή απόκριση, εκκίνηση χωρίς τσοκ και πιο οικονομικό μέσα στην πόλη.
Μετα το ΣΚ που έρχεται θα δω πως θα δουλέψει σε όλες τις συνθήκες και κυρίως στο χώμα που με ενδιαφέρει.
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Το γράφω εδώ για να υπάρχει σαν αρχείο.
4500 χλμ αλλαγή το πισω tkc80, το οποίο έχει λίγο ψωμί ακόμη, με wild.
29000 μίλια αλυσίδα γραναζια.



Advphone....
Κωστα τι πιεσεις χρησιμοποιεις σε ασφαλτο και τι σε χωμα; Wild πισω TKC εμπρος εχεις;
 
Top Bottom