Η αναγέννηση ενός "Κυριαρχου"... Αμερικλανικου Dominator

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ειπα κ εγω.....που βρεθηκε Ντομινατορας....στο '07 κ λιγα χλμ....!!!
Αυτος ο χοντας....ειναι μεγάλος μαγκας.
Τσιμπαει ένα μοτέρ από το 1988 που έχει στο ράφι, το πετάει πάνω σε έναν σκελετό με ένα upsidedown μπροστινό και πουλάει ένα σουπερμοταρντ και τους παίρνει τα φράγκα.
Και μπράβο του.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αυτος ο χοντας....ειναι μεγάλος μαγκας.
Τσιμπαει ένα μοτέρ από το 1988 που έχει στο ράφι, το πετάει πάνω σε έναν σκελετό με ένα upsidedown μπροστινό και πουλάει ένα σουπερμοταρντ και τους παίρνει τα φράγκα.
Και μπράβο του.
Έτσι. Φωναζοντας σε άπταιστα Ιαπωνεζικα ο μηχανικός ΤΑΙ-ΡΙΑ-ΖΕΙ. :cns:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
τους παίρνει τα φράγκα.
εννοείται, για αυτό ξεσκίστηκε να πουλάει το fmx #νοτ
εντάξει σε εσένα καλά έκατσε αυτό, με το καλό να βγει πάλι στο δρόμο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Kαλυτερα να βρεις ένα wp μπροστινό κομπλέ ( με τροχό + τρομπα-δαγκανα φρένου) για να εχει τις πολύτιμες ρυθμίσεις απόσβεσης επαναφοράς και συμπίεσης. Και φυσικά θα πρέπει να αλλάξεις και αμορτισέρ με κάποιο επώνυμο.

Το μπροστινό του fmx δεν ρυθμίζεται και έχει πολύ μαλακά ελατήρια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Kαλυτερα να βρεις ένα wp μπροστινό κομπλέ ( με τροχό + τρομπα-δαγκανα φρένου) για να εχει τις πολύτιμες ρυθμίσεις απόσβεσης επαναφοράς και συμπίεσης. Και φυσικά θα πρέπει να αλλάξεις και αμορτισέρ με κάποιο επώνυμο.

Το μπροστινό του fmx δεν ρυθμίζεται και έχει πολύ μαλακά ελατήρια.
Κομπλέ είναι και αυτό Κωστή... Δαγκάνα δίσκος κλπ.
Σιγουρα του ΚΤΜ είναι καλύτερο, αλλά αφού βρέθηκε αυτό στα χέρια μας τώρα, δεν δίνω αλλά ευρώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κομπλέ είναι και αυτό Κωστή... Δαγκάνα δίσκος κλπ.
Σιγουρα του ΚΤΜ είναι καλύτερο, αλλά αφού βρέθηκε αυτό στα χέρια μας τώρα, δεν δίνω αλλά ευρώ.
Μονο στον γατουλη που θα το σενιαρει.

Οκ με λίγο πιο χοντρό λάδι και ίσως πιο σκληρά ελατήρια αν βρεθούν φτηνά ή 1 δακτύλιο από τεφλόν πάχους max 1mm να αυξήσεις λίγο τη προφορτιση.

Όχι πιο πολύ γιατί μεταξύ άλλων, θα επαναφέρει απότομα και αφού δεν ρυθμίζεται, θα θέλει revalving μετά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οκ με λίγο πιο χοντρό λάδι και ίσως πιο σκληρά ελατήρια αν βρεθούν φτηνά ή 1 δακτύλιο από τεφλόν πάχους max 1mm να αυξήσεις λίγο τη προφορτιση.

Όχι πιο πολύ γιατί μεταξύ άλλων, θα επαναφέρει απότομα και αφού δεν ρυθμίζεται, θα θέλει revalving μετά.
Ξέρει ο γάτος λεμεεεε... Εγώ είμαι καλός να τα χαλάω.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Το WP το ξερουμε , πετυχαινει. Στηριζω και γω μπροστινο απο fmx ,να δουμε τι λεει , να υπαρχει και καμια εναλλακτικη.
Καλη συνεχεια στο προτζεκτ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το WP το ξερουμε , πετυχαινει. Στηριζω και γω μπροστινο απο fmx ,να δουμε τι λεει , να υπαρχει και καμια εναλλακτικη.
Καλη συνεχεια στο προτζεκτ
Έχει και το πλεονέκτημα του βγάζεις το μαμά και βάζεις από το fmx χωρίς πατέντες.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Έχει και το πλεονέκτημα του βγάζεις το μαμά και βάζεις από το fmx χωρίς πατέντες.

Καλο ακουγεται! Μενει να το δουμε ,δλδ να το δεις εσυ στη πραξη και να μας πεις αν αξιζει και τι κερδιζεις-χανεις
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλο ακουγεται! Μενει να το δουμε ,δλδ να το δεις εσυ στη πραξη και να μας πεις αν αξιζει και τι κερδιζεις-χανεις
Σε σχέση με το μαμά.... Δεν νομίζω να χάνεις πολλά, αν και ο γάτος το έχει κάνει σούπερ ντουπερ.
Αλλά αυτό μόνο που είναι upsidedown... Κερδίζει.
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Αλλά αυτό μόνο που είναι upsidedown... Κερδίζει.
Δεν είναι όλα τα upside down καλυτερα Κώστα. Στον Πήγασο πχ που είχε και τα δύο, το συμβατικό κατά κοινή ομολογία δούλευε καλύτερα.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Σε σχέση με το μαμά.... Δεν νομίζω να χάνεις πολλά, αν και ο γάτος το έχει κάνει σούπερ ντουπερ.
Αλλά αυτό μόνο που είναι upsidedown... Κερδίζει.
Θεωρητικά το upsidedown απαιτεί και ισχυρότερο πλαίσιο στην περιοχή του λαιμού λόγω της αυξημένης ακαμψίας του.... ;)
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Θεωρητικά το upsidedown απαιτεί και ισχυρότερο πλαίσιο στην περιοχή του λαιμού λόγω της αυξημένης ακαμψίας του.... ;)
Μην ακουει τετοια !!!!
Ο γεροντας ειναι ικανος.....μετα τον κινητηρα.....να καταστρεψει κ το πλαισιο.....χαχα !!!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν είναι όλα τα upside down καλυτερα Κώστα. Στον Πήγασο πχ που είχε και τα δύο, το συμβατικό κατά κοινή ομολογία δούλευε καλύτερα.
Επειδή είχα 3 Πήγασους ,2 carb με το USD ,κι έναν ie με το συμβατικό ,έχω ακριβώς την αντίθετη άποψη.

Αυτό βέβαια ,δεν σημαίνει ότι έχω κ άποψη για το μπροστινό του FMX ,αφού δεν το έχω "δουλέψει" ποτέ.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Από ότι έχω καταλάβει.... Ο σοιχιρο παίζει να έχει ίδια σκελετα απο το Domi μέχρι το africa το 2019
Ο σοιχιρο κ εσύ ξέρετε καλά από σκελετούς !

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

pako1150

Μέλος
Όνομα
Παντελης κοττης
Μοτό
bmw r1150gs
ΕΜΕΙΣ Η ΟΜΆΔΑ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΆΓΚΗ ΝΑ ΤΙΜΉΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΈΝΟ ΜΑΣ ΓΚΑΙΝΤΗ ΘΑ ΤΕΛΕΣΟΥΜΕ ΤΡΙΣΑΓΙΟ ΣΤΗΝ ΜΝΉΜΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΉ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΌΛΑΒΕ ΝΑ ΚΆΝΕΙ. ΜΕΤΆ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΗΣ ΤΕΛΕΤΗΣ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΊ ΌΤΙ ΛΆΔΙ ΑΠΈΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΚΛΉΡΩΣΗ ΓΙΑ ΔΈΚΑ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ. Η ΠΑΡΟΥΣΊΑ ΣΑΣ ΕΊΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ.


Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom