Η γέφυρα του Άρνεμ. Airborn museum

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Οι σταυροί αυτοί στο μουσείο είναι αληθινοί.
Πόσες όμως πραγματικά ήταν οι απώλειες στην επιχείρηση αυτή?
15000 με 17000 στρατιώτες και πολίτες. Οι πιο πολλοί νεότατοι.
Ξαναδιαβάστε το νούμερο.
Έγινε κατανοητό?
Μια πόλη νέοι.
https://flic.kr/p/2pgqo6z
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Επίλογος δικού μου.
Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλοί γελοίοι άνθρωποι στην Ελλάδα και αλλού έγιναν νοσταλγοί του τέρατος του φασισμού να τους πληροφορήσω ότι κανένας δημοκρατικός πολίτης δεν είναι διατεθειμένος να τα ξαναζήσει όλα αυτά. Τατουάζ, χημικά μπράτσα και μπουρδολογίες δεν μας κάνουν καμία εντύπωση. Συνεχίστε και θα μας βρείτε απέναντι. Πάλι. Όπως είπε και ο Λοΐζος....- Δεν θα περάσει ο φασισμός. Μην πείτε ότι δεν το ξέρατε!
https://flic.kr/p/2pgxePJ
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Επίλογος δικού μου.
Επειδή τα τελευταία χρόνια πολλοί γελοίοι άνθρωποι στην Ελλάδα και αλλού έγιναν νοσταλγοί του τέρατος του φασισμού να τους πληροφορήσω ότι κανένας δημοκρατικός πολίτης δεν είναι διατεθειμένος να τα ξαναζήσει όλα αυτά. Τατουάζ, χημικά μπράτσα και μπουρδολογίες δεν μας κάνουν καμία εντύπωση. Συνεχίστε και θα μας βρείτε απέναντι. Πάλι. Όπως είπε και ο Λοΐζος....- Δεν θα περάσει ο φασισμός. Μην πείτε ότι δεν το ξέρατε!
Η ειρωνεία είναι ότι αυτοί που αναβιώνουν το φασισμό σήμερα με προφάσεις και αναλγησία, έχοντας τη, σχεδόν, διεθνή υποστήριξη - προχωρώντας σε εθνοκάθαρση ουσιαστικά - είναι αυτοί που υπέφεραν από αυτόν και χρησιμοποιούν ως δικαιολογία αυτή ακριβώς τη φασιστική συμπεριφορά απέναντί τους για να επιτύχουν τους όποιους σκοπούς τους.... :UH:
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a
Υπέροχο!
Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες.

Από το ποστ 14 έως το 20 δεν φαίνονται οι φωτογραφίες,σε εμένα τουλάχιστον.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Αισθάνομαι αρεκτά άβολα που απαντάω αυτό αντί να επευφημώ την ανάρτηση όπως θα ήθελα και της αξίζει, αλλά επίσης σήμερα στην Ολλάδία εκλέχθηκε ο Geert Wilders.
Περαστικά μας
 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Ευχαριστούμε Νικόλα! Η γνώση είναι δύναμη!
 
Top Bottom