Η διάσωση της σκύλας.

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μπραβο για ολα. :)
Ωραιες βολτες κι η σκυλιτσα πανεμορφη. :)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Οταν ανοιγω θεμα απο το Νησι μια απολαυστικη περιηγηση με περιμενει..
Σημερα προστεθηκε και αυτη η υπεροχη στιγμη με τη σκυλιτσα!
Μπραβο παλληκαρια!!
 

vtheo

Μέλος
Περιοχή
Π.Φάληρο
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200 GS Adv 08
Mπράβο παιδιά!Γιατί είστε εντουράδες μα πάνω από όλα είστε άνθρωποι!Καλό κάνατε καλό θα βρείτε!
Να στε καλά και να βολτάρετε...
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Από τις σπανιες ιστορίες δρόμου, όχι ότι δεν συμβαίνουν, αλλά δεν καταγράφονται συχνά.
Μπράβο ρε μάγκες για την βόλτα σας, άλλα πάνω από όλα για την πράξη σας!
Στο τέλος ήμουν σχεδόν βέβαιος πως κάποιος από εσάς θα την υιοθετούσε, αλλά και μόνο που την κατεβάσατε ξανά κοντά σε ανθρώπους είναι σαν να το έχετε κάνει ήδη...
Respect!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Από τις σπανιες ιστορίες δρόμου, όχι ότι δεν συμβαίνουν, αλλά δεν καταγράφονται συχνά.
Μπράβο ρε μάγκες για την βόλτα σας, άλλα πάνω από όλα για την πράξη σας!
Στο τέλος ήμουν σχεδόν βέβαιος πως κάποιος από εσάς θα την υιοθετούσε, αλλά και μόνο που την κατεβάσατε ξανά κοντά σε ανθρώπους είναι σαν να το έχετε κάνει ήδη...
Respect!
Μακάρι να μπορούσα να την υοθετήσω. Σχετικά μικρό σπίτι, τρία μικρά παιδιά, δε σηκώνει ένα ακόμα μέλος. :(
 
Περιοχή
Ερμούπολη - Σύρος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Honda Transalp 700 C-ABS
Η ανθρωπιά φαίνεται και από τη συμπεριφορά μας στα ζώα.

1000 μπράβο για την πράξη σας.
 

TAKIS04

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο Κρητης
Όνομα
ΤΑΚΗΣ
Μοτό
F800GS του 08 το γκρι το όμορφο
Είχε αυτή η ιστορία happy ending; Δεν είμαι 100% σίγουρος. Νομίζω όμως πως ναι. Στα χωριά υπάρχει ο χώρος και πολλοί φιλόζωοι που θα ενδιαφερθούν να φροντίσουν ένα σκυλί. Κανένας βοσκός ή λογικός χωρικός δε θα άφηνε ένα σκυλί στο βουνό να πεθάνει χωρίς καμία φροντίδα. Το σκυλί στην απελπισία και την πείνα του θα επιτεθεί σε κάποιο πρόβατο προκαλώντας ζημιά και όλοι το ξέρουν.
Οι βοσκοί κάνουν βέβαια άλλα σκληρά στα σκυλιά αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.
Τι έμεινε για εμένα από αυτήν την περιπέτεια; Ευχάριστες αναμνήσεις από όλη τη βόλτα, η αίσθηση ότι έκανα έστω και κάτι καλό και η παρακάτω (καταπληκτική κατ΄ εμέ) φώτο που τράβηξε ο Σπύρος με τη φωτογραφική μου…

Τα λογια περιτα..................ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ
 
Top Bottom