Η εργαλειοθήκη της μοτοσυκλέτας

Διαμαντής

Μέλος
Όνομα
Διαμαντής
Μοτό
TRANSALP XL650V
Οσοι εχετε λεβιεδες για ροδα να εχετε και ενα μικρο μπουκαλακι με υγρο πιατων και πανακι για την ακμη του ελαστικου για να μη "μασατε" τις σαμπρελες. Επισης εχω περασει παραλληλα ντιζες συμπλεκτη - γκαζιου για να μην παιδευομαι στη μεση του πουθενα. Οπως και εχω μανετες αμπραγιαζ - φρενο να μην κανω πατεντες. Επισης μινι-πολυμετρο τσεπης. Σωζει καταστασεις.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Ψώνισα ένα ωραίο τσαντάκι μπροστινού φτερού, που είχα δει στο troffy από το Αποστόλη.

Μπαίνει και πίσω βεβαια



Advphone
Aυτο το τσαντακι εχει κανει θραυση! Ειναι VFM πως να το κανουμε.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
και γω απο τον μητσο το ειδα ....και ο μητσος απο καποιον αλλων ... και μετα σου λεει δωσε λεφτα στο τμημα marketing και διαφημησης......χαχαχαχα αν αξιζει το προιον μην φοβασαι τιποτα!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs

Μολις αγορασα αυτη την ωραια κασετίνα απο τον Βραττη συν κάποιες εξτρα μύτες..

Τα λογια ειναι περιττά τοσο απο τιμες όσο και απο εξυπηρέτηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Μολις αγορασα αυτη την ωραια κασετίνα απο τον Βραττη συν κάποιες εξτρα μύτες..

Τα λογια ειναι περιττά τοσο απο τιμες όσο και απο εξυπηρέτηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πόσο?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
55 ευρω το πηρα με την εκπτωση .
Το θεωρω ιδανικο μεγεθος για να το παιρνω μαζι στα ταξιδια καθως και για τις μικροεπισκευες.
Έτοιμος για ΚΤΜ, βόλτα με εργαλεία. Τόσο καιρό με το μπόξερ δεν κουβαλούσε τίποτα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Μολις αγορασα αυτη την ωραια κασετίνα απο τον Βραττη συν κάποιες εξτρα μύτες..

Τα λογια ειναι περιττά τοσο απο τιμες όσο και απο εξυπηρέτηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
O Bράττης είναι από τις περιπτώσεις των επαγγελματιών του χώρου που μπορεί κανείς να διαφημίσει άφοβα και για την ποιότητα Facom αλλά ακόμη περισσότερο για τις τιμές και την υποστήριξη του. Εδώ και πολλά χρόνια όταν βάζω στο μάτι κάτι σε Facom δεν ασχολούμαι με έρευνα αγοράς, απλά πηγαίνω στον Βράττη.

Θα πρότεινα αν δε κουράζουμε τους συντονιστές του forum να μεταφερθεί στην ενότητα με τα εργαλεία που έχουμε για να μη χαθεί αυτή η ωραία πρόταση από τον kon/nos Να πω πως όλη η σειρά Nano της Facom έχει ενδιαφέρον. Εγώ έχω μια παρόμοια της Carolus.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
O Bράττης είναι από τις περιπτώσεις των επαγγελματιών του χώρου που μπορεί κανείς να διαφημίσει άφοβα και για την ποιότητα Facom αλλά ακόμη περισσότερο για τις τιμές και την υποστήριξη του. Εδώ και πολλά χρόνια όταν βάζω στο μάτι κάτι σε Facom δεν ασχολούμαι με έρευνα αγοράς, απλά πηγαίνω στον Βράττη.

Θα πρότεινα αν δε κουράζουμε τους συντονιστές του forum να μεταφερθεί στην ενότητα με τα εργαλεία που έχουμε για να μη χαθεί αυτή η ωραία πρόταση από τον kon/nos Να πω πως όλη η σειρά Nano της Facom έχει ενδιαφέρον. Εγώ έχω μια παρόμοια της Carolus.
Ειχα διαβασει πολυ καλες κριτικες απο εσενα και γι αυτο πηγα αμεσως εκει, και πραγματικα αξιζε τον ''κοπο''.
 
Reactions: STF

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Βραττη και επειδή θέλω να ανανεώσω τα εργαλεία μου με Facom, θα αρχίσω τις επισκέψεις.

Αν δείτε κάνα μαύρο 1290 επ'εξω, κερνάω καφέ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Με αφορμή την αγορά του Facom Nano set που έβαλε σε άλλο θέμα ο kon/nos (βάλτο και εδώ σε παρακαλώ Κωνσταντίνε) βάζω κι εγώ ένα πολύ μικρό σε μέγεθος σετάκι από την πρώην Crolus (νυν Gedore Red) το οποίο είναι πραγματικά υπέρ-πλήρες.
Αυτό που εντυπωσιάζει είναι πως η συλλογή περιέχει καρυδάκι μέχρι και Νο 14 πράγμα πολύ σπάνιο, πολλές φορές ούτε Νο 13 δε συναντάς, ειδικά στη κατηγορία της μινι καστάνιας σε 1/4, γιατί θεωρητικά ίσως δεν αντέχει τέτοιες ροπές ανεξαρτήτως μάρκας και ποιότητας, οπότε κι εγώ είμαι προσεκτικός στη χρήση.
Η κασετίναι των 49 τεμαχίων έχει διαστάσεις περίπου 10x12cm και βάρος 360 γραμμάρια.




Με αφορμή το ADVtroffy που έρχεται καλό είναι να ζωντανέψει το θέμα.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με αφορμή την αγορά του Facom Nano set που έβαλε σε άλλο θέμα ο kon/nos (βάλτο και εδώ σε παρακαλώ Κωνσταντίνε) βάζω κι εγώ ένα πολύ μικρό σε μέγεθος σετάκι από την πρώην Crolus (νυν Gedore Red) το οποίο είναι πραγματικά υπέρ-πλήρες.
Αυτό που εντυπωσιάζει είναι πως η συλλογή περιέχει καρυδάκι μέχρι και Νο 14 πράγμα πολύ σπάνιο, πολλές φορές ούτε Νο 13 δε συναντάς, ειδικά στη κατηγορία της μινι καστάνιας σε 1/4, γιατί θεωρητικά ίσως δεν αντέχει τέτοιες ροπές ανεξαρτήτως μάρκας και ποιότητας, οπότε κι εγώ είμαι προσεκτικός στη χρήση.
Η κασετίναι των 49 τεμαχίων έχει διαστάσεις περίπου 10x12cm και βάρος 360 γραμμάρια.




Με αφορμή το ADVtroffy που έρχεται καλό είναι να ζωντανέψει το θέμα.
Με πρόλαβες στο παραπέντε... ;)
 
Reactions: STF

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Με αφορμή την αγορά του Facom Nano set που έβαλε σε άλλο θέμα ο kon/nos (βάλτο και εδώ σε παρακαλώ Κωνσταντίνε) βάζω κι εγώ ένα πολύ μικρό σε μέγεθος σετάκι από την πρώην Crolus (νυν Gedore Red) το οποίο είναι πραγματικά υπέρ-πλήρες.
Αυτό που εντυπωσιάζει είναι πως η συλλογή περιέχει καρυδάκι μέχρι και Νο 14 πράγμα πολύ σπάνιο, πολλές φορές ούτε Νο 13 δε συναντάς, ειδικά στη κατηγορία της μινι καστάνιας σε 1/4, γιατί θεωρητικά ίσως δεν αντέχει τέτοιες ροπές ανεξαρτήτως μάρκας και ποιότητας, οπότε κι εγώ είμαι προσεκτικός στη χρήση.
Η κασετίναι των 49 τεμαχίων έχει διαστάσεις περίπου 10x12cm και βάρος 360 γραμμάρια.




Με αφορμή το ADVtroffy που έρχεται καλό είναι να ζωντανέψει το θέμα.
Από τον Βραττη και αυτό?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Από τον Βραττη και αυτό?
Όχι, Carolus ψωνίζω από Ρόδο όπως και Gedore. Παλιά αυτό είχε κάποιο πλεονέκτημα λόγω διαφοράς στον ΦΠΑ, τώρα όμως τα Carolus είναι δυσεύρετα και κάποιοι κωδικοί υπάρχουν σε στοκ εκεί.
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Έχουμε κάποια διεύθυνση μήπως και το βρω και εγώ, γιατί φαίνετε αξιόλογο.....
Ευχαριστώ.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αποψη μου οτι η εργαλειοθηκη που κουβαλαμε μαζι μας να περιεχει μονο τα απαραιτητα για την μηχανη μας εργαλεια τα οποια θα μας βγαλουν απο καποια δυσκολη θεση και οχι εργαλειοθηκες "επαγγελματικες".

Πολλες φορες πιο χρησιμη ειναι μια πενσα και ενα συρμα.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Αποψη μου οτι η εργαλειοθηκη που κουβαλαμε μαζι μας να περιεχει μονο τα απαραιτητα για την μηχανη μας εργαλεια τα οποια θα μας βγαλουν απο καποια δυσκολη θεση και οχι εργαλειοθηκες "επαγγελματικες".

Πολλες φορες πιο χρησιμη ειναι μια πενσα και ενα συρμα.
Εκτος αν εχει ξεχασιαριδες φίλους με KTM ή θέλεις να βοηθήσεις τον μπάρμπα με το τρακτερ να ξεμπλοκαρει τη φρεζα :roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η εμπειρία έχει δείξει ότι οι μεγάλες παρέες στα χώματα χρειάζονται αρκετά εργαλεία.
Έχουμε λύσει πολλά μηχανάκια και ευτυχώς που κάποιοι κουβαλούσαν εργαλειοθήκες τέτοιου τύπου.
Στην άσφαλτο κλαιν....παίρνεις την οδική και οβερ
 
Top Bottom