Η λίστα της ανωμαλίας...

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πουλάς Χ και 950, αγοράζεις 790R μεταχειρισμένο ή 890R και είσαι καρότος!!
Υπήρχε η σκέψη πουλάς Χ, 1000, 950 και παίρνεις 250 και μονδέρνο ονοφ με πλήρη τουριστικά κομφόρ όπως είπα και πιο πίσω.
Δεν είναι η ώρα τους αφ' ενός
Πρέπει να αλλάξω φιλοσοφία ιδιοκτήτη αφ' ετέρου και να μπω στο "κάθε δυό τρία χρόνια μηχανάκι" πριν αρχίσουν να τα παίζουν οι οθόνες, κάτι σαν τα κινητά δηλαδή, που ακόμα με ξενίζει.
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Υπήρχε η σκέψη πουλάς Χ, 1000, 950 και παίρνεις 250 και μονδέρνο ονοφ με πλήρη τουριστικά κομφόρ όπως είπα και πιο πίσω.
Δεν είναι η ώρα τους αφ' ενός
Πρέπει να αλλάξω φιλοσοφία ιδιοκτήτη αφ' ετέρου και να μπω στο "κάθε δυό τρία χρόνια μηχανάκι" πριν αρχίσουν να τα παίζουν οι οθόνες, κάτι σαν τα κινητά δηλαδή, που ακόμα με ξενίζει.
Έτσι είναι η εποχή, μηχανάκι στην τριετία,κινητό στον χρόνο, εμβόλιο στο εξάμηνο. Χαχαχχ






Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Το γκούτσι δεν έχει το βάρος εκεί ψηλά
χαμηλά το έχει και είναι πολύ μανιτζέβελο

Τα προβλήματα είναι αλλού
Βασικότερο όλων όμως ότι υπάρχει ΕΝΑ σοβαρό συνεργείο
σ όλη την Ελλάδα

Το κλονγκ στο αρχαίο κιβώτιο το συνηθίζεις :ha
Οσο τσουλανε ολα μανιτζεβελα ειναι. Με τα βυζιά ψηλά και τεποζιτο πάνω απο τα βυζια οπως και να το κάνεις το βάρος ειναι ψηλα. Οπως εγραψα αρχικα καλυτερα φρουριο (mgx21) και ας ειναι 100 κιλα βαρύτερο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Στο χώμα εννοείται ότι δεν υπάρχει σύγκριση, διαφέρουν 60 κιλά περίπου και κάνει καραμπάμ αυτό ακόμα και στον πιο απλό δρόμο με χαλίκι.

Για "κάθε μέρα" που το δικό μου δεν είναι πήξιμο πρώτη νεκρά στην κίνηση και ασφάλτινη χρήση μικρών διαδρομών (δεν έχω πάει ακόμα μακριά με το Χ αλλά έχω μιά στο μυαλό που θα κάνω μέχρι να γυρίσει ο Μπούδρος και να πάρω καινούρια goldentyre) οι διαφορές τους είναι πολύ μικρές στην πράξη.

Επιφυλάσσομαι να επανέλθω στο θέμα κάποια στιγμή πριν το τέλος του χρόνου.
Συμφωνώ με amyrou για το 950/990.
Έκανα μια από τις ωραιότερες εκδρομές με το 990 στο Καρπενήσι (μόνο άσφαλτος). Μου έβγαλε μια όμορφη γλύκα, πως δούλευε το μοτέρ, η άνετη θέση οδήγησης, η ανάλαφρη αίσθηση. Αν και τελείως διαφορετικό από το XR λοιπόν, βλέπω κι εγώ αρκετά κοινά σημεία για μια μέση χρήση.

Εντιτ:
Για την δική μου μέση χρήση, δηλαδή εκδρομούλες από επαρχιακούς, με την απαραίτητη Εθνική. Με το KTM σου δίνεται η δυνατότητα να μπεις και χώμα, με το XR να διακτινιστείς σε ασφάλτινες διαδρομές.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με αφορμή το νήμα που είπε ο μήτσοςντομ και χαζεύοντας τις ξένες φωτογραφίες, έπαθα ένα μικρό ΤΟΘΕΛΩΤΩΡΑ (παραβλέπουμε το γεγονός ότι είναι 100% άχρηστο στο γκαράζ και αυτό)




Είναι η αγαπημένη σου μάρκα, είναι απλά κουκλί με τα τακούνια... Καλούς δρόμους :)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Με αφορμή το νήμα που είπε ο μήτσοςντομ και χαζεύοντας τις ξένες φωτογραφίες, έπαθα ένα μικρό ΤΟΘΕΛΩΤΩΡΑ (παραβλέπουμε το γεγονός ότι είναι 100% άχρηστο στο γκαράζ και αυτό)




Είναι η αγαπημένη σου μάρκα, είναι απλά κουκλί με τα τακούνια... Καλούς δρόμους :)
Ένα ψέμα είναι όλη η φώτο, μην παραμυθιάζεσθε...
Ειναι δυνατόν να υπάρχει τέτοιο υψόμετρο;;
13,114 μέτρα;;

Ελα τώρα, κάνεις το φοτοσοπ, καντο σωστά!
Σε τα μας;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αμερική μικρό κατεμόπαιδο, πόδια, ήτοι μόλις 4006 μέτρα και τα ρέστα λάδια για τον V2. ΟΛΑΕΓΩΠΧΙΑ



Από περιέργεια μπήκα γκουγκλ μαπς, Imogene Peak · Idaho 83637, Verenigde Staten
Άινταχο δεν ήταν το μπρόκμπακ μάουντεν;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ένα ψέμα είναι όλη η φώτο, μην παραμυθιάζεσθε...
Ειναι δυνατόν να υπάρχει τέτοιο υψόμετρο;;
13,114 μέτρα;;

Ελα τώρα, κάνεις το φοτοσοπ, καντο σωστά!
Σε τα μας;
Μην τρως τζάμπα τα MB λέμε.... :p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αμερική μικρό κατεμόπαιδο, πόδια, ήτοι μόλις 4006 μέτρα και τα ρέστα λάδια για τον V2. ΟΛΑΕΓΩΠΧΙΑ



Από περιέργεια μπήκα γκουγκλ μαπς, Imogene Peak · Idaho 83637, Verenigde Staten
Άινταχο δεν ήταν το μπρόκμπακ μάουντεν;
Γειά σου ρε Γιάννο ιλουμινάτι!
Μπροκμπακ εγώ δεν το έχω δει, θα ρωτήσω έναν από το χωριό που το είδε.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γουαϊόμινγκ τελικά το Brokeback, το πάσο Imogen είναι Κολοράντο, δεν βρήκε τον αληθινό έρωτα ο ιταλόφιλος.

Είναι μόλις 5 ώρες από το Pikes Peak και ωραία διαδρομή. Μακάρι να αξιωθούμε.

Ο Αλ εξελίσσεται σε μέγα Θόδωρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Γουαϊόμινγκ τελικά το Brokeback, το πάσο Imogen είναι Κολοράντο, δεν βρήκε τον αληθινό έρωτα ο ιταλόφιλος.

Είναι μόλις 5 ώρες από το Pikes Peak και ωραία διαδρομή. Μακάρι να αξιωθούμε.

Ο Αλ εξελίσσεται σε μέγα Θόδωρο.
Είμαστε ακόμα στις 6 σελίδες...εχουμε ακόμα δρόμο. δώσε πόνο...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Με αφορμή το νήμα που είπε ο μήτσοςντομ και χαζεύοντας τις ξένες φωτογραφίες, έπαθα ένα μικρό ΤΟΘΕΛΩΤΩΡΑ (παραβλέπουμε το γεγονός ότι είναι 100% άχρηστο στο γκαράζ και αυτό)




Είναι η αγαπημένη σου μάρκα, είναι απλά κουκλί με τα τακούνια... Καλούς δρόμους :)
ναι νταξει...να το δω να φρεναρει με αυτο το μπροστινο στο χωμα,αν φρεναρει δηλ και δεν ξαπλωσει..εδω το s ξαπλωνει για πλακα στην ασφαλτο με αυτο το μπροστινο...2008 χαιπερ 1100s ειναι
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Με αφορμή το νήμα που είπε ο μήτσοςντομ και χαζεύοντας τις ξένες φωτογραφίες, έπαθα ένα μικρό ΤΟΘΕΛΩΤΩΡΑ (παραβλέπουμε το γεγονός ότι είναι 100% άχρηστο στο γκαράζ και αυτό)




Είναι η αγαπημένη σου μάρκα, είναι απλά κουκλί με τα τακούνια... Καλούς δρόμους :)
Μηχανακι 10ετιας!! Αρχαιολαγνος εισαι?
 
Top Bottom