Μία Αγγλίδα από την Ιταλία!!

andreasgt

Μέλος
Όνομα
Ανδρεας
Μοτό
BMW R 1250 GS ADVENTURE / 2019
Γιά πάμε στα σημερινά απο τις αποθήκες..μόνη της στην φωτογράφιση (Νο2)












Να το χαρεις οπως του πρεπει!! Καλοταξιδος και πανταορθιος αδερφε. Πανεμορφο!!
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Να το χαρεις οπως του πρεπει!! Καλοταξιδος και πανταορθιος αδερφε. Πανεμορφο!!
Να είσαι καλά Ανδρέα...σε ευχαριστώ πολύ.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Πω πω πω... πόσο όμορφο μηχανάκι !
Ματόχαντρα και σκόρδα !!!
Να την ευχαριστηθείς στο έπακρο !!
Κοντά ένα χρόνο τώρα την είχα βάλει στο μάτι, αλά μου το έπαιζε δύσκολη...που να'ξερε!! :D
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κοντά ένα χρόνο τώρα την είχα βάλει στο μάτι, αλά μου το έπαιζε δύσκολη...που να'ξερε!! :D
Μπόρεσες και έκανες υπομονή ένα χρόνο ρε θηρίο.
Ωραίος.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Μπόρεσες και έκανες υπομονή ένα χρόνο ρε θηρίο.
Ωραίος.
Καταλαβαίνεις τώρα τι απωθημένα έχω και τι θα τραβήξει η κυρία!!! :D
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Μπορείς να μου στείλεις ένα Π.μ για την όλη διαδικασία ή ζητάω πολλά?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μπορείς να μου στείλεις ένα Π.μ για την όλη διαδικασία ή ζητάω πολλά?
χωρίς πλάκα, στείλε ένα email ή αν έχεις facebook μήνυμα στον Kamikaze και θα στα εξηγήσει όλα αναλυτικά. Αρκεί να ξέρεις τι ψάχνεις για να μην σου πει νούμερα κουκουρούκου.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Μπορείς να μου στείλεις ένα Π.μ για την όλη διαδικασία ή ζητάω πολλά?
Ακριβώς ότι σου είπε ο amyroukai.....θα έχεις τις καλύτερες απαντήσεις.Μίλα με τον Σπύρο.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Δεν λέω....καλό το φώτο-ρεπορτάζ ,αλλά και η εικόνα κυρίως μαζί με τον ήχο της ακόμη καλύτερο!!
Σήμερα στις αποθήκες της Αθήνας,πριν τον εκτελωνισμό, η Ιταλίδα μας είπε τις πρώτες λέξεις επί Ελληνικού εδάφους.
Απ'έξω γλυκιά και από μέσα άγρια....ρε τι πάθαμε!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαχαχα σωστός καψουρης! Εύγε

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εδώ ερωτευτήκαμε εμείς ρε φίλος... Από τις εικόνες και τον ήχο.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Εδώ ερωτευτήκαμε εμείς ρε φίλος... Από τις εικόνες και τον ήχο.
Εεεεεππππ....δεν θέλω πολλά πολλά.... :ha
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
καλοριζικη καλοταξιδη κ παντα ορθιος!!!αν επιτρεπετε επειδη ειχα μια κουβεντα μενα φιλο εχθες για το αν συμφερει να φερεις απεξω μηχανη κλπ μπορεις να πεις ποση διαφορα σου βγηκα με το να τν αγοραζες απο εδω;
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
καλοριζικη καλοταξιδη κ παντα ορθιος!!!αν επιτρεπετε επειδη ειχα μια κουβεντα μενα φιλο εχθες για το αν συμφερει να φερεις απεξω μηχανη κλπ μπορεις να πεις ποση διαφορα σου βγηκα με το να τν αγοραζες απο εδω;
Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη....και εσυ να είσαι πάντα καλά.
Γιά το εάν συμφέρει η όχι, εξαρτάται απο την στιγμή που θα βρείς κάτι....την ισοτιμία της λίρας και τις τιμές που υπάρχουν στην Ελλάδα εκείνη την περίοδο.
Στην δική μου περίπτωση και με τις διαμορφωμένες τιμές στην συγκεκριμένη μηχανή εδω και στην Αγγλία, η διαφορά συνολικά μαζί με όλα τα έξοδα είναι από 2.000 € το ελάχιστο έως 4.000 € το μέγιστο λιγότερα χρήματα.Πάντα υπολογίζοντας αυτή που έφερα εγω,σε σχέση με αυτές που υπήρχαν και υπάρχουν προς πώληση εδώ,τότε και τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Το καρ εχει γινει εδω και 2-3 χρονια για γελια και για κλαματα... Μπραβο που μπηκες στον εξτρα κοπο να φερεις το μηχανακι απ εξω, βγαινοντας κερδισμενος φυσικα...

Για το μηχανακι, τι να πει κανεις, ειναι πραγματικα πολυ ομορφο και ιδιαιτερο
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Δυστυχώς...όσο και εάν προσπάθησα εδω και πολύ καιρό να βρω άκρη με το Car, ήταν αδύνατο,και πίστεψε με προσπάθησα πολύ.Δεν είμαι απο τους ανθρώπους εκείνους που κάνουν γιά παζάρια και πραγματικά σέβομαι όσους ανεβάζουν προς πώληση τα μηχανάκια τους αφού και εγω έχω έρθει σε αυτή την θέση και όχι λίγες φορές!!
Ομως ρε παιδιά...έλεος!!......κοιτάξτε και λίγο πιό έξω απο το car πως έχουν τα πράγματα.Οι αγορές έχουν αλλάξει και εάν εσείς αγοράσατε ένα μηχανάκι πριν λίγα χρόνια 18 χιλιάρικα γιά παράδειγμα,μην ζητάτε 17 και 16 τώρα,γιατί δεν πρόκειται να το δώσετε ποτέ,σε όσο καλή κατάσταση να είναι και σε ότι extra έχει επάνω του...άρα μην παραπονιέστε γιατί μένουν χρόνια απούλητες οι δικές σας μηχανές.
Και εγω απο Ελλάδα ήθελα να το αγοράσω,και απο εκεί ξεκίνησα να ψάχνω αλά οι τιμές ήταν απαγορευτικές, τουλάχιστον γιά εμένα.
Γιά παράδειγμα σας λέω, ότι μίλησα με κάποιον που είχε αγγελία στο ίδιο μηχανάκι (2016) με τιμή στο car 18.900 €!!.....ρε φίλε του λέω....μήπως έχεις κάνει λάθος στην τιμή;.....τι 18.900 γράφεις;έχεις ψάξει την αγορά;......ξέρεις πόσο έχει μεταχειρισμένο, η καινούργιο το νεότερο 1260;.....μήπως έβαλες την αγγελία και δεν θέλεις να το πουλήσεις τελικά;..μετά απο κάποιες ημέρες μου λέει 15....καληνύχτα του απάντησα!!
Μέχρι και σήμερα σε άλλη περίπτωση υπάρχει εκεί αγγελία ίδια μηχανή, ίδιας χρονιάς με περισσότερα χιλιόμετρα από την δική μου 17 χιλιάρικα,και με το μεγάλο servis να χρειάζεται σε μόλις 3 χιλιάδες χιλιόμετρα......ποιός θα την πάρει έτσι;...προφανώς κανείς!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δυστυχώς...όσο και εάν προσπάθησα εδω και πολύ καιρό να βρω άκρη με το Car, ήταν αδύνατο,και πίστεψε με προσπάθησα πολύ.Δεν είμαι απο τους ανθρώπους εκείνους που κάνουν γιά παζάρια και πραγματικά σέβομαι όσους ανεβάζουν προς πώληση τα μηχανάκια τους αφού και εγω έχω έρθει σε αυτή την θέση και όχι λίγες φορές!!
Ομως ρε παιδιά...έλεος!!......κοιτάξτε και λίγο πιό έξω απο το car πως έχουν τα πράγματα.Οι αγορές έχουν αλλάξει και εάν εσείς αγοράσατε ένα μηχανάκι πριν λίγα χρόνια 18 χιλιάρικα γιά παράδειγμα,μην ζητάτε 17 και 16 τώρα,γιατί δεν πρόκειται να το δώσετε ποτέ,σε όσο καλή κατάσταση να είναι και σε ότι extra έχει επάνω του...άρα μην παραπονιέστε γιατί μένουν χρόνια απούλητες οι δικές σας μηχανές.
Και εγω απο Ελλάδα ήθελα να το αγοράσω,και απο εκεί ξεκίνησα να ψάχνω αλά οι τιμές ήταν απαγορευτικές, τουλάχιστον γιά εμένα.
Γιά παράδειγμα σας λέω, ότι μίλησα με κάποιον που είχε αγγελία στο ίδιο μηχανάκι (2016) με τιμή στο car 18.900 €!!.....ρε φίλε του λέω....μήπως έχεις κάνει λάθος στην τιμή;.....τι 18.900 γράφεις;έχεις ψάξει την αγορά;......ξέρεις πόσο έχει μεταχειρισμένο, η καινούργιο το νεότερο 1260;.....μήπως έβαλες την αγγελία και δεν θέλεις να το πουλήσεις τελικά;..μετά απο κάποιες ημέρες μου λέει 15....καληνύχτα του απάντησα!!
Μέχρι και σήμερα σε άλλη περίπτωση υπάρχει εκεί αγγελία ίδια μηχανή, ίδιας χρονιάς με περισσότερα χιλιόμετρα από την δική μου 17 χιλιάρικα,και με το μεγάλο servis να χρειάζεται σε μόλις 3 χιλιάδες χιλιόμετρα......ποιός θα την πάρει έτσι;...προφανώς κανείς!!
Και λες για τα ακριβά και εννοείται ποιοτικα μοντέλα
Να μην αρχίσουμε να πιάνουμε μηχανάκια που κόστιζαν κανα 7-8000 πριν από καμία 15 χρόνια περίπου πόσο κάνουν τώρα....
Για γνωστά λίγο παλαιότερα μοντέλα εκεί κι αν δεν έχει ενδιαφέρον...
Δε λέω περισσότερα κατάλαβε όποιος κατάλαβε..
Έτσι για να το πω,πάω πριν λίγες μέρες να δω 2 μοντέλα πολύ εμπορικά, για λογαριασμό φίλου, και απογοητεύτηκα...
Χρεπια που για να γίνουν αξιοπρεπείς μοτοσυκλέτες (Με τα δεδομένα του βλαμμενου αναβάτη, δλδ εμένα) ήθελαν κανα 1000αρικο χαλαρά επιπλέον, με προσωπική εργασία του ιδιοκτήτη εννοείται..
Αυτά και τέλος
 
Top Bottom