Μία Αγγλίδα από την Ιταλία!!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εδω υπάρχει ένας έρωταααςςςς
Μεγάααααλοοοοςςς
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Και αφού γεμίσαμε απο φωτογραφίες, πάμε και σε ένα μικρό βιντεάκι που έφτιαξα στον χώρο μου, με δύο λόγια από εμένα σχετικά με την Ιταλίδα.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Ιαπωνία-Ιταλία....τις χωρίζουν 10.000 χιλιόμετρα.
Honda Africa Twin 750 c.c (1999) & Ducati Multi Strada 1200 Enduro 1200 c.c (2016)...τις χωρίζουν 17 χρόνια τεχνολογίας.

Εδώ όμως δεν τις χωρίζει τίποτε.Αντίθετα τις ενώνει η ίδια δίτροχη αγάπη.

Η αθάνατη Αφρικάνα με την διαχρονική της πάντα αξία που κάποτε είχα και εγώ,παρέα με την Ιταλίδα.
Σήμερα στο περίπτερο AVD στο Ναύπλιο, με το φίλο Γιώργο και από κοντά πλέον.

Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ γιά το ασήμωμα και το κέρασμα...χάρηκα πολύ φίλε γιά την γνωριμία και με εσένα και με την Αλεξάνδρα...θα τα λέμε και από κοντά πλέον!!




 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Η αθάνατη Αφρικάνα με την διαχρονική της αξία που κάποτε είχα και εγώ,παρέα με την Ιταλίδα.
Σήμερα στο περίπτερο AVD στο Ναύπλιο, με το φίλο Γιώργο και από κοντά πλέον.
Γιώργο σε ευχαριστώ πολύ και γιά το ασήμωμα, και γιά το κέρασμα...χάρηκα πολύ φίλε γιά την γνωριμία και με εσένα και με την Αλεξάνδρα...θα τα λέμε και από κοντά πλέον!!




Φτου φτου ομορφιεεεςςςςςς

#xrv_world_explorer
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Περνώντας ο καιρός, και γνωρίζοντας καλύτερα την Ιταλίδα, ένα από τα πράγματα εκείνα που με έχουν πραγματικά εντυπωσιάσει,είναι τα φώτα της.Αν και είχα στην κατοχή μου πολλές μηχανές στο παρελθόν, και επίσης πολλές ακόμη εκτός κατοχής μου έχω οδηγήσει, τέτοια φώτα δεν έχω δεί πουθενά έως τώρα.Μιλάμε ειδικά η μεγάλη σκάλα σκοτώνει πραγματικά,αλά και η μικρή είναι καταπληκτική + την δυνατότητα στροφής τους όταν η μηχανή γέρνει γιά στρίψιμο.

Πάντα είχα παράπονο και πρόβλημα με το θέμα φωτισμού και πλέον είμαι υπέρμετρα ικανοποιημένος.

Εάν τώρα επικαλεστώ συγκριτικά την πρόσφατη μνήμη μου στο θέμα αυτό από την τελευταία δίτροχη φίλη που είχα (Hayabusa),ακόμη και με Xenon φώτα που της είχα δωρίσει, οι διαφορές είναι χαώδεις, ενώ με τα αυθεντικά της φώτα η Busa, είναι γιά γέλια και γιά κλάματα....σαν να είχε σε σχέση με την Ιταλίδα αναμμένο κερί μπροστά γιά φώς!!

 
Τελευταία επεξεργασία:

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Αυτό με τα φώτα μεγάλη ιστορία, είναι το μόνο που ζηλεύω από την νέα γενιά μοτοσυκλετών..
Μεγάλη ιστορία δεν λές τίποτα.....ξαφνικά νομίζω ότι μπήκα σε φως παραδείσου.Η εγω έχω μείνει πολύ πίσω στο θέμα αυτό, η η τεχνολογία έχει κάνει τεράστια άλματα στο θέμα φωτισμού.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
ετοιμάσου για βρισίδια στις στάσεις από τα μπροστινά αμαξια
Αυτό Πέτρο είναι θέμα σωστής ρύθμισης στα φώτα και στις αναρτήσεις και η αλήθεια είναι πως πολλοί συνάδελφοι έχουν τα φώτα τους όπως να 'ναι. Να μη μιλήσω για τα Κινεζο-Xenon των 20€ που η τοποθέτηση τους γινόταν από άσχετους χωρίς να δίνουν καν σημασία στη φορά της λάμπας... σκοπός ήταν το εφέ και όχι η πρακτικότητα.
Δεν πιστεύω ότι τα ισχυρά αλλά σωστά φώτα είναι πρόβλημα και αν είναι υπό πολύ συγκεκριμένες συνθήκες και αποστάσεις από μπροστινά αυτοκίνητα μπορείς να το φροντίσεις (εννοώ ο κάθε ένας από εμάς) τοποθετημένος σωστά.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
ετοιμάσου για βρισίδια στις στάσεις από τα μπροστινά αμαξια
Τα παράπονα στην Ducati!!!Τα φώτα τα έχω ρυθμίσει σωστά, ακόμη και με δύο άτομα....άσε που και εγώ μπούχτισα απο προηγούμενες, να αναθεματίζω με την τύφλα τους!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Και συνεχίζουμε με τον "έρωτα" σε ένα ακόμη στοιχείο που με έχει εντυπωσιάσει....ΦΡΕΝΑ: ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!

Αν και σε κατάσταση abs έχω δοκιμάσει την ρύθμιση μόνο στα επίπεδα 1+2 (από 1 έως 3), βρίσκω ότι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις σε κάθε ένα από τα 4 επίπεδα οδήγησης,είναι άκρως ικανοποιητικά γιά εμένα τουλάχιστον και προς το παρών.



 
Τελευταία επεξεργασία:

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Οταν ξεκινάς στο φαρμακείο με Ducati να πάρεις κάτι γιά τον πονοκέφαλο,και επιστρέφοντας σπίτι δεν το χρειάζεσαι...η Δούκισσα σε γιάτρεψε στην διαδρομή!!

 
Top Bottom