Μία Αγγλίδα από την Ιταλία!!

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Όχι δεν είμαι μαρτυριάρης και ούτε φαντάζομαι ότι είμαι ο μόνος που είδε την αγγελία.
Όμως ο Γιάννης έχει δείξει έντονα την αγάπη του και έναν τεράστιο ενθουσιασμό για την αγορά αυτής της μοτοσυκλέτας. Προφανώς και δε θέλω να μάθω κανέναν προσωπικό λόγο και γενικά δεν οφείλει να μου πει τίποτα.
Την ερώτηση την έκανα γιατί όντως μπορεί ο ενθουσιασμός να ξεφούσκωσε ή να φούσκωσε ακόμη περισσότερο και να θέλει να πάρει τη μεγάλη αδελφή. Τέτοια πράγματα σκεφτόμουν και τίποτα περισσότερο.... και πάλι όμως το ρώτησα με πολύ σεβασμό. Όσο το ξανασκέφτομαι μάλλον ήταν άκομψο από πλευράς μου.
Ελα βρε πλακα κανουμε..
Να πω στους απο πανω που λενε οτι ενδιαφερεσαι για το εργαλειο..
Ο Στεφανος μονο για ενα Ιταλικο εχει "ματια".....το V 850 TT...σε εφτιαξα εεε...!!!!!
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Όχι δεν είμαι μαρτυριάρης και ούτε φαντάζομαι ότι είμαι ο μόνος που είδε την αγγελία.
Όμως ο Γιάννης έχει δείξει έντονα την αγάπη του και έναν τεράστιο ενθουσιασμό για την αγορά αυτής της μοτοσυκλέτας. Προφανώς και δε θέλω να μάθω κανέναν προσωπικό λόγο και γενικά δεν οφείλει να μου πει τίποτα.
Την ερώτηση την έκανα γιατί όντως μπορεί ο ενθουσιασμός να ξεφούσκωσε ή να φούσκωσε ακόμη περισσότερο και να θέλει να πάρει τη μεγάλη αδελφή. Τέτοια πράγματα σκεφτόμουν και τίποτα περισσότερο.... και πάλι όμως το ρώτησα με πολύ σεβασμό. Όσο το ξανασκέφτομαι μάλλον ήταν άκομψο από πλευράς μου.
Δεν βάζω Like, γιατί δεν θεώρησα σε καμία περίπτωση άκομψη την ερώτηση σου.
Με την Ιταλίδα είμαι ενθουσιασμένος και συνεχώς τελευταία της κάνω δωράκια....λάστιχα...κάγκελα και πριν λίγο και ξύστρες γιά τα κάγκελα. Αυτό από μόνο του λέει πολλά νομίζω.
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Και μετά τα κάγκελα προστασίας, πριν λίγο έγινε και η παραγγελία γιά τις σχετικές ξύστρες........θα μας αδειάσει το πορτοφόλι η άτιμη!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ελα βρε πλακα κανουμε..
Να πω στους απο πανω που λενε οτι ενδιαφερεσαι για το εργαλειο..
Ο Στεφανος μονο για ενα Ιταλικο εχει "ματια".....το V 850 TT...σε εφτιαξα εεε...!!!!!
Εννοείτε Πετράν, δεν παρεξήγησα!

Έχω και εγώ αγαπημένη Ιταλική εταιρεία, αλλά σίγουρα δεν είναι αυτή που φτιάχνει τις σιλικονάτες βυζαρούδες που κοιτάν τα στήθη τους στον ουρανό.
Ούτε και η κόκκινη είναι. Ούτε και η άλλη αριστοκράτισσα είναι.
Είναι μια σκουτερο-εταιρεία που δεν κατάφερε ποτέ να ανθίσει όσο πραγματικά της άξιζε, αν και έχει κληροδοτήσει στην ιστορία του μοτοσυκλετισμού πολλές όμορφες και με χαρακτήρα μοτοσυκλέτες.

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ελα βρε πλακα κανουμε..
Να πω στους απο πανω που λενε οτι ενδιαφερεσαι για το εργαλειο..
Ο Στεφανος μονο για ενα Ιταλικο εχει "ματια".....το V 850 TT...σε εφτιαξα εεε...!!!!!
Μακάρι να την πάρει κάποια μέρα, να τον κάνει να χάσει τον ύπνο του η Ιταλίδα, μήπως και «ξεχάσει» το WRR και μου το δώσει :inlove:!!!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Wow; Τι wow Στεφ :happy:;;;
Δεν θα μου το δώσεις;;;;
Ιταλίδα λέμεεεεε!!!!!! Φινέτσα!!!!! Αρχοντιά!!!! Στυλ μοναδικό!!!!!
Θα της αντισταθείς;;;;
Ασε το άλλο..... σε εμένα!!!! :happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Wow; Τι wow Στεφ :happy:;;;
Δεν θα μου το δώσεις;;;;
Ιταλίδα λέμεεεεε!!!!!! Φινέτσα!!!!! Αρχοντιά!!!! Στυλ μοναδικό!!!!!
Θα της αντισταθείς;;;;
Ασε το άλλο..... σε εμένα!!!! :happy:
Δε μπορώ ρε Νίκο... Θα περιμένει η Ιταλίδα λίγο καιρό ακόμη, μέχρι να ζευγαρώσει με Ιάπωνα.

:):)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δε μπορώ ρε Νίκο... Θα περιμένει η Ιταλίδα λίγο καιρό ακόμη, μέχρι να ζευγαρώσει με Ιάπωνα.

:):)
Εάν βγει τέτοιο υβρίδιο θα ήθελα ένα...:laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εάν βγει τέτοιο υβρίδιο θα ήθελα ένα...:laugh:
XT660, minarelli μοτέρ με Yamaha το υπόλοιπο, σε έφτιαξα πάλι, καλοτάξιδος.
πάρε το Χ για να μην ζηλεύει η Αυστριακή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
XT660, minarelli μοτέρ με Yamaha το υπόλοιπο, σε έφτιαξα πάλι, καλοτάξιδος.
πάρε το Χ για να μην ζηλεύει η Αυστριακή.
Νόμιζα ότι θα έβγαινε κάτι πιπινοειδές ευέλικτο σε λίγα κυβικά που θα βλέπεται και θα σου κάνει τα πάντα και θα γουστάρεις κιόλας ταυτόχρονα με την ιταλική φινέτσα...
Εάν όχι το αφήνουμε στην άκρη... :roflmao:
 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Σήμερα της έβαλα δύο μικρές σίτες στα αλουμινένια πλαϊνά καπάκια εκεί που υπήρχε ένα μικρό κενό, και νομίζω ότι έγινε ακόμη πιό όμορφη!!
Οι λεπτομέρειες λένε κάνουν την διαφορά!!


 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Ήρθαν, αλλά από ότι είδα με μιά πρώτη ματιά, το κεντρικό κούμπωμα στην βίδα του πλαισίου επάνω από το ποδόφρενο στην μία μεριά και στις ταχύτητες από την άλλη, είναι μπέρδεμα γιατί πρέπει να βγούν οι μαμίσιες βίδες και δεν είναι εύκολο, λόγω των δύο περίεργων ελαστικών φλάντζών!!


 

Jhon

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Ducati Multi Strada 1200 Enduro
Σήμερα τελικά τοποθετήθηκαν και τα κάγκελα προστασίας, μαζί με τις ξύστρες, και με την ευκαιρία φωτογράφησης τράβηξα και μερικές παραπάνω....τι να κάνω;....με προκαλεί!!









 

chrisss

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
honda
καλησπερα και απο μενα παιδια σαν νεο μελος. Ψαχνω και εγω εδω και καιρο και τελικα εχω καταληξει σε μια μηχανη απο το ευρωπη και θελω να μαθω τα κόστη και εαν μπορω να βρω καποιον εκτελωνιστή. η μηχανη ειναι 1000cc και χρονολογια 2014-2015
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
καλησπερα και απο μενα παιδια σαν νεο μελος. Ψαχνω και εγω εδω και καιρο και τελικα εχω καταληξει σε μια μηχανη απο το ευρωπη και θελω να μαθω τα κόστη και εαν μπορω να βρω καποιον εκτελωνιστή. η μηχανη ειναι 1000cc και χρονολογια 2014-2015
Τι ακριβώς έψαξες και δε μπόρεσες να βρεις
 

chrisss

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
honda
Τι ακριβώς έψαξες και δε μπόρεσες να βρεις
είδα κάποιους να λένε ότι έφεραν μηχανές με 900 εως 1200 ευρω σε ίδια cc με αυτό που θελω εγω και παρόμοια χρονολογία, και εγω που ρώτησα 1-2 εκτελωνιστικά γραφεία μου είπαν για πολύ υψηλά ποσά, δηλαδή η αγορά εμενα θα είναι περιπου στα 5.500 με 6000 ευρω και απο μου είπαν υπολόγισε +2-2.500 και η μεταφορα έξτρα
 
Top Bottom