Η σκηνή του ταξιδιάρη...

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Η σκηνή τρομερή. Στήνεται πολύ εύκολα. Μαζεύεται ακόμα πιο εύκολα.

Αν είχα πάρει τη μικρή για ένα άτομο δεν θα μουν και πολύ άνετα.

Πολύ καλός εξαερισμός και πολύ βολικό που στήνεται πρώτα το έξω και μετά το μέσα.

Το στήσιμο τώρα.
Αν έχει χώμα καλός.
Αν έχει τσιμέντο πάλι καλός.Ειχα τις απαραίτητες προκες


Η ΜΟΝΉ περίπτωση που δεν μπορείς να την στήσεις και κοιμάσε με ουρανό είναι όταν έχει 10ποντους χώμα και από κάτω τσιμέντο... Εκεί τον ήπιες... τον ελληνικό της παρηγοριάς

Παραλίγο να τον πιο και γω εκεί που στήσαμε.
Για καλή μου τύχη το τσιμέντο κάποια στιγμή σταμάτησε
Πάνο, αν δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά θα προσέξεις πως Starlight 1 και 2 δεν έχουν τεράστιες διαφορές σε χώρους. Εγώ γνωρίζοντας ότι θα την χρησιμοποιώ πάντα μόνος μου προτίμησα την Νο1, αν όμως είχα το Tenere θα έπαιρνα κι εγώ τη Νο2 (τώρα με το WRR τα αγοράζω όλα micro... :D ). Πιστεύω να έμεινες ικανοποιημένος από την επιλογή.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μόλις "χτύπησα" την παρακάτω σκηνή πάμφθηνα σε δημοπρασία του e-bay...:yes:


Vango Bravo 200.
Παλιό μοντέλο αλλά με καλά χαρακτηριστικά.;)
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Με γειες Θανο..πολυ ωραια φαινεται....διατρητο εσωτερικο πανι δεν εχει?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με γειες Θανο..πολυ ωραια φαινεται....διατρητο εσωτερικο πανι δεν εχει?
Θένκ γιού!
Με 23€ τι περιμένεις να έχει...;:secret:
Αν δεν κάνω λάθος έχει αλλά θα σου πω σίγουρα όταν την παραλάβω.;)
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
23!!!!!!θεουλης εισαι,μην το πεις ουτε του παπα!!!
Καλοταξιδη και καλοδουλευτη!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
23!!!!!!θεουλης εισαι,μην το πεις ουτε του παπα!!!
Καλοταξιδη και καλοδουλευτη!!!
21.45 € για τη ακρίβεια...o_O
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
:sk:μηπως εχει και τον πωλητη μεσα?τελευταια λαθρομεταναστευουν ετσι...:ha
Φαντάζεσαι να μου έρθουν πακέτο...;:eek:
Είναι και δύο ατόμων γαμωτ...
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Η νεοαποκτηθείσα σκηνή μου...
https://www.lightgear.gr/skhnh-coleman-darwin-2.html
Darwin coleman 2...Η πιο μικρή σε μέγεθος και βάρος (43 εκατοστά μήκος μαζεμένη και λιγότερο από 3 κιλά βάρος) τύπου ιγκλού σκηνή με διπλό πανί που μπορούσα να βρω στο εμπόριο...Φαίνεται πολύ ποιοτική και στήνεται άνετα σε οποιοδήποτε έδαφος και χωρίς την χρήση από πασαλακια όταν δεν φυσάει...Από χώρο χωράει πολύ άνετα ένα άτομο με όλα του τα πράγματα αλλά είμαι σίγουρος ότι θα μπορούσαν να μείνουν και δύο άτομα μαζί.Εχει ένα μικρό προθάλαμο μπροστά στη είσοδο για να αφήνω έξω τις μπότες...Το μόνο που μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους είναι ότι πρόκειται για καθαρά χειμερινή σκηνή καθώς έχει μια είσοδο και μικρή σίτα στην πόρτα αλλά για αυτό ακριβώς τον λόγο εγω την πήρα...Άντε να έρθει ο καιρός να δοκιμαστεί και σε πραγματικές συνθηκες...


Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα την έπαιρνα χθες (αυτή των 2-3 ατόμων) αν είχε διπλή πορτα! :/
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ήρθε επιτέλους η πανάκριβη σκηνή μου (21,45€...) και την στήσαμε για δοκιμή!
Έχει διπλό πανί,δυο εισόδους και είναι ευρύχωρη για δυο νοματαίους μαζί με τα πράγματα.
Στα κατά το βάρος (3300g) και οτι δεν στήνεται χωρίς πασαλάκια.


 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Θα την έπαιρνα χθες (αυτή των 2-3 ατόμων) αν είχε διπλή πορτα! :/
Το ότι δεν έχει διπλή πόρτα είναι πλεονέκτημα από την στιγμή που θα την χρησιμοποιήσεις για χειμερινή σκηνή...Αν την θες για καλοκαίρι δεν κάνει εκτός και αν δεν βάλεις από πάνω το διπλό πανί...
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Το ότι δεν έχει διπλή πόρτα είναι πλεονέκτημα από την στιγμή που θα την χρησιμοποιήσεις για χειμερινή σκηνή...Αν την θες για καλοκαίρι δεν κάνει εκτός και αν δεν βάλεις από πάνω το διπλό πανί...
Τάκη να προτείνεις και κάνα καλό στρώμα φουσκωτό . Ξέρεις εσύ .....

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τάκη να προτείνεις και κάνα καλό στρώμα φουσκωτό . Ξέρεις εσύ .....

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν εσύ είσαι υπέρβαρος και σκάνε τα φουσκωτά δεν φταίω εγώ...Ενώ εγώ που είμαι κανονικός και fit και το απλό των jumbo με αντέχει μια χαρά...
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αν εσύ είσαι υπέρβαρος και σκάνε τα φουσκωτά δεν φταίω εγώ...Ενώ εγώ που είμαι κανονικός και fit και το απλό των jumbo με αντέχει μια χαρά...
Νταξ...... τα διαβάσαμε όλα πλέον.... :muted:

Πάντως για την ιστορία.... και το δικό μου απο τα jumbo ήταν, κι αντέχει ακόμα !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Νταξ...... τα διαβάσαμε όλα πλέον.... :muted:

Πάντως για την ιστορία.... και το δικό μου απο τα jumbo ήταν, κι αντέχει ακόμα !
Δεν εισαι υπερβαρος!!!:cool:


:inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πέρα από τα αστεία..... Καλό είναι να προτιμάτε τέτοιες αγορές από καταστήματα ειδών κατασκήνωσης.
Και το πουλί έφερε πήρε ένα από jumbo τελευταία στιγμή και το δεύτερο βράδυ έκανε μπαμ.... Με σωστό φούσκωμα γιατί παίζει ρόλο και αυτό.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Αν εσύ είσαι υπέρβαρος και σκάνε τα φουσκωτά δεν φταίω εγώ...Ενώ εγώ που είμαι κανονικός και fit και το απλό των jumbo με αντέχει μια χαρά...
Τάκη το στρώμα πρέπει να αντέχει το βάρος 2 ατόμων για παν ενδεχόμενο. Δεν ξέρεις τι θα σου τύχει το βράδυ και πρεπει να είσαι έτοιμος. φαντάζεσαι να σε προδώσει το στρώμα την πιο ακατάλληλη στιγμή ? Για αυτό όπως πολύ σοφά είπε και ο γέροντας πιο πάνω στρώματα μόνο από εξειδικευμένα καταστήματα .

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tasosbob

Μέλος
Περιοχή
Εδεσσα
Όνομα
Τασος
Μοτό
Honda Transalp 650
Τάκη το στρώμα πρέπει να αντέχει το βάρος 2 ατόμων για παν ενδεχόμενο. Δεν ξέρεις τι θα σου τύχει το βράδυ και πρεπει να είσαι έτοιμος. φαντάζεσαι να σε προδώσει το στρώμα την πιο ακατάλληλη στιγμή ? Για αυτό όπως πολύ σοφά είπε και ο γέροντας πιο πάνω στρώματα μόνο από εξειδικευμένα καταστήματα .

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πέρα από τα αστεία..... Καλό είναι να προτιμάτε τέτοιες αγορές από καταστήματα ειδών κατασκήνωσης.
Και το πουλί έφερε πήρε ένα από jumbo τελευταία στιγμή και το δεύτερο βράδυ έκανε μπαμ.... Με σωστό φούσκωμα γιατί παίζει ρόλο και αυτό.
Ναι και στον Σμολικα που πηγαμε περσι το δικο μου πανακριβο thermarest all season εκανε 2 μπαμ και εχασα τον υπνο μου και ο @Alex 660z διπλα μου εσκασε στα γελια...δεν μπορουσαμε να κοιμηθουμε μετα...βεβαια το ακριβο στρωμα δεν ξεφουσκωσε αλλα εκανε 2 καρουμπαλα τεραστια που μου χαλασαν τον υπνο...
Βεβαια (για να λεμε και τα καλα)μετα απο επικοινωνια με την εδω αντιπροσωπεια της thermarest και καποια email μου εστειλαν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ πιο νεο μοντελο....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΣΤΡΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ....
Μπορει να ειχα παραφουσκωσει το στρωμα με μια τρομπα που ειχαμε εκει γιατι σε αυτα απλα ανοιγεις την βαλβιδα και μετα δινεις 2-3 αναπνοες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Επιστρέφοντας στις σκηνές.
Από θέμα χαρακτηριστικών μου αρέσει αυτή και αν δεν βρω κάτι άλλο αντίστοιχο σε καλύτερη τιμή μάλλον εκεί θα πάω.
https://www.skroutz.gr/s/6604431/Camptown-Adventure-3.html 160€



4kg στο όριο για μένα αλλά τουλάχιστον με άνεση για 2ο άτομο.
 
Top Bottom