Η σκηνή του ταξιδιάρη...

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Ειχα δυο χρονια μια vango halo 300...Πολυ καλη σκηνη κ δοκιμασμενη σε ολες την συνθηκες. Πληρως αδιαβροχη κ πολυ μικρη στο μαζεμα.
Φετος την πουλησα κ λεω να την ανανεωσω με την Robens voyager 3ex...
Εχω την 2 και αξίζει τα λεφτά της.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Χαλασε η θερμοκολληση τις σκηνής μου , ειναι το εξωτερικο κάλυμμα.

Γίνεται κάτι;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

VISION

Μέλος
Όνομα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
ΚΤΜ 1090
Γίνετε εύκολα και αξιόπιστα.
Ψάξε στον σωλήνα και θα δεις πολλές προτάσεις
 

Costas

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπός
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom 650xt
καλημέρα και καλή χρόνια να έχουμε.
Ετοιμάζω ένα ταξίδι για nordkapp φέτος το καλοκαίρι και ψάχνομαι για αγορά σκηνής. Έχω καταλήξει στις παρακάτω και θα ήθελα μια βοήθεια:
Salewa Atlas III



Earth 2 Outwell


μου αρέσει περισσότερο η δεύτερη λόγω του ότι έχει τον προθάλαμο....
Ποια είναι η γνώμη σας ;
Ευχαριστώ
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
καλημέρα και καλή χρόνια να έχουμε.
Ετοιμάζω ένα ταξίδι για nordkapp φέτος το καλοκαίρι και ψάχνομαι για αγορά σκηνής. Έχω καταλήξει στις παρακάτω και θα ήθελα μια βοήθεια:
Salewa Atlas III



Earth 2 Outwell


μου αρέσει περισσότερο η δεύτερη λόγω του ότι έχει τον προθάλαμο....
Ποια είναι η γνώμη σας ;
Ευχαριστώ
Η πρωτη εχει πολυ μικρη αδιαβροχοποιηαη για τα λεφτα της.Η δευτερη εχει μανουρα στο στησιμο και δεν μπορεις να την στησεις χωρις να βαλεις πασαλακια.

Αν ελεγα καμμια απο τις δυο θα σε μπερδευα;
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Να κανω λοιπον μια προσπαθεια να σε ξεμπερδεψω.

Μια καλη λυση ειναι η παρακατω.Καλη αδιαβροχοποιηση,εξωτερικος χωρος,στηνετε αν χρειαστει χωρις πασαλακια και εχε ι λογικη τιμη.


Ακολουθει και αλλη εναλλακτικη...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλημέρα και καλή χρονιά. Κοίτα για σκηνή που θα μπορείς να την στήσεις χωρίς να βραχεί το εσωτερικό της γιατί είναι βασικό πλεονέκτημα όταν πας σε τέτοιο μέρος...
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Έχει ο αδερφός μου αυτή: Salewa Denali 3

Μου την έδωσε τον Αύγουστο που πήγα για ελεύθερο στα Πράμαντα και σταμάτησε να βρέχει μόνο όταν γυρίσαμε Αθήνα.

Είναι υπερβολική η τιμή της ναι, αλλά η ποιότητα και ο σχεδιασμός της είναι ότι καλύτερο έχω δει σε σκηνή.

Εκτός από το πολύ νερό που έφαγε για 5 μέρες σερί στα Τζουμέρκα και δεν έβαλε νερά και σημαντική υγρασία μέσα, έχει αντέξει και σε θύελλα στο οροπέδιο των μουσών στον Όλυμπο.

Επίσης έχει πολύ καλό βάρος και διαστάσεις θήκης οπότε βολεύει πολύ για φόρτωμα σε μοτο.

Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα την προτείνω 100%.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Και εγώ salewa Denali 2 έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αν θες όμως να την στήσεις ενώ βρέχει, όπως και όλες αυτού του τύπου είναι πιθανόν να βραχεί το εσωτερικό πανί. Από ποιότητα και χώρο είναι πολύ εντάξει πάντως.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Και γω έχω μια denali 2. Για στησιμο σε λίγη βροχή, με την προυπόθεση ότι έχεις εξασκηθεί λίγο στο στησιμο, είναι γρήγορη και δεν προλαβαίνει να μπεί νερό. Για ποιο δυνατη βροχή με ένα μπλε μουσαμα κάνεις το στήσιμο απο κάτω και μετα τον βάζεις για έξτρα πάτωμα.
Θα προτειμούσα την atlas πάντως γιατί έχει 10 εκατοστά εξτρα υψος.
 

Costas

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπός
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom 650xt
Να κανω λοιπον μια προσπαθεια να σε ξεμπερδεψω.

Μια καλη λυση ειναι η παρακατω.Καλη αδιαβροχοποιηση,εξωτερικος χωρος,στηνετε αν χρειαστει χωρις πασαλακια και εχε ι λογικη τιμη.


Ακολουθει και αλλη εναλλακτικη...
Πολύ καλή την βλέπω
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ferrino light tent 2 θα είναι σίγουρα η επόμενη αγορά μού σε αντισκηνο για να μπορώ να την κουβαλάω με σακίδιο. Είναι περίπου 1 κιλό πιο ελαφριά από την salewa Denali 2.
 
Top Bottom