Η σκηνή του ταξιδιάρη...

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πάντως μας έκανε "σκηνή" μέχρι να την εμφανίσει ο Κώστας...:D:p
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Για ενα βραδυ σε παραλια καλη φαση θα ειναι...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για ενα βραδυ σε παραλια καλη φαση θα ειναι...
Έχει περάσει σκαντζόχοιρος από πάνω μου και από τότε δεν το ξανακάνω :D
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Χαιρετώ με τη σειρά μου!
Ψάχνομαι αυτόν τον καιρό να αντικαταστήσω την ηρωϊκή μου Campus των 35€, που έχει βγάλει καμιά 10ετία - με σπασμένη μπανέλα τουλάχιστον τα μισά. :p
(το ότι τις περισσότερες φορές κοιμάμαι στις σκηνές των κολλητών μου βέβαια είναι μια πολύ μικρή λεπτομέρεια). :roflmao:

Ήρθε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου, μετά από... όλη μου τη ζωή που κάνω camping να πάρω επιτέλους μια αξιοπρεπή σκηνή.
Τα ζητούμενα, τα εξής:
- 3 ατόμων να έχουμε άπλα
- Αξιοπρεπής αδιαβροχοποίηση
- Αξιοπρεπώς δροσερή για καλοκαιρινό camping (οπωσδήποτε δηλαδή 2 είσοδοι)
- Σχετικός χώρος στον προθάλαμο για να προστατεύουμε κάνα πράμα από πιθανή βροχή
- Εύκολο στήσιμο
- Γύρω στα 100-150 ευρώ


Μετά από αρκετό (υποθέτω) ψάξιμο, κατέληξα εδώ:

http://www.petridi.gr/camping-ορειβασία-ν/σκηνές/σκηνές/equinox-300-πορτοκαλί.html


Το μόνο που με χάλασε, είναι το σχετικά μακρύ πακέτο (60cm) το οποίο δε χωράει στις βαλίτσες, αλλά ίσως με κάποιο βόλεμα στις μπανέλες να γίνεται δουλειά, θα δούμε.
Αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκηνή ή έχει να προτείνει κάτι αντίστοιχο, είμαι όλος μάτια!!

:friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χαιρετώ με τη σειρά μου!
Ψάχνομαι αυτόν τον καιρό να αντικαταστήσω την ηρωϊκή μου Campus των 35€, που έχει βγάλει καμιά 10ετία - με σπασμένη μπανέλα τουλάχιστον τα μισά. :p
(το ότι τις περισσότερες φορές κοιμάμαι στις σκηνές των κολλητών μου βέβαια είναι μια πολύ μικρή λεπτομέρεια). :roflmao:

Ήρθε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου, μετά από... όλη μου τη ζωή που κάνω camping να πάρω επιτέλους μια αξιοπρεπή σκηνή.
Τα ζητούμενα, τα εξής:
- 3 ατόμων να έχουμε άπλα
- Αξιοπρεπής αδιαβροχοποίηση
- Αξιοπρεπώς δροσερή για καλοκαιρινό camping (οπωσδήποτε δηλαδή 2 είσοδοι)
- Σχετικός χώρος στον προθάλαμο για να προστατεύουμε κάνα πράμα από πιθανή βροχή
- Εύκολο στήσιμο
- Γύρω στα 100-150 ευρώ


Μετά από αρκετό (υποθέτω) ψάξιμο, κατέληξα εδώ:

http://www.petridi.gr/camping-ορειβασία-ν/σκηνές/σκηνές/equinox-300-πορτοκαλί.html


Το μόνο που με χάλασε, είναι το σχετικά μακρύ πακέτο (60cm) το οποίο δε χωράει στις βαλίτσες, αλλά ίσως με κάποιο βόλεμα στις μπανέλες να γίνεται δουλειά, θα δούμε.
Αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκηνή ή έχει να προτείνει κάτι αντίστοιχο, είμαι όλος μάτια!!

:friendship:

Δες κι αυτήν : https://www.gadgetnow.gr/3737--skini-3-atomon-coleman-crestline-3.html

Αξιοπρεπής αδιαβροχοποίηση, 3000mm. Πρακτικά δε θα μπάσει ποτέ νερό, εφόσον είναι σωστά στημένη-τεντωμένη! Κι έχει 7 πόντους μικρότερο μήκος συσκευασμένη!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Δες κι αυτήν : https://www.gadgetnow.gr/3737--skini-3-atomon-coleman-crestline-3.html

Αξιοπρεπής αδιαβροχοποίηση, 3000mm. Πρακτικά δε θα μπάσει ποτέ νερό, εφόσον είναι σωστά στημένη-τεντωμένη! Κι έχει 7 πόντους μικρότερο μήκος συσκευασμένη!
Οι Coleman ήταν οι πρώτες που κατέληξα κ μάλιστα ήμουν έτοιμος να παραγγείλω... μέχρι που συνηδειτοποίησα πως έχουν είσοδο μόνο απ' τη μία πλευρά.
Κι αυτό στη ζέστη κάνει μεγάλη διαφορά!!
 
Reactions: yns

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Μην ξεχνάμε οτι το πρώτο που μας ενδιαφέρει σε μια σκηνή απο την στιγμή που θα την μεταφέρουμε με την μηχανή είναι ο όγκος οταν είναι μαζεμένη και το βάρος...Και όσο λιγότερο απο αυτά τα δυο θέλεις να έχεις τόσο περισσότερο θα πληρώσεις....Τωρα αν μιλάμε για μεταφορά με αμάξι όπου ούτε ο όγκος αλλα ούτε και το βάρος μας ενδιαφέρει εκει και το κοστος πέφτει αρκετά αλλα και οι επιλογές πληθαίνουν...Το ίδιο ισχύει βέβαια για όλα τα είδη κάμπινγκ...Εγω στο για το τροφυ επέλεξα την Coleman Darwin 2...Η μικρότερη που βρήκα με διπλό πανι τύπου ιγκλου που σημαίνει οτι μπορούσα να την στήσω όπου θελω χωρις πασαλακια...Σκηνη χειμερινή που όμως υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και καλοκαίρι.Πολυ ποιοτική και εύκολη στο στήσιμο.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Οι Coleman ήταν οι πρώτες που κατέληξα κ μάλιστα ήμουν έτοιμος να παραγγείλω... μέχρι που συνηδειτοποίησα πως έχουν είσοδο μόνο απ' τη μία πλευρά.
Κι αυτό στη ζέστη κάνει μεγάλη διαφορά!!
Εχει και 2 παράθυρα. Αν επιλέξεις σημείο με δέντρα, δε θα έχεις πρόβλημα νομίζω. Αν είσαι σε παραλία ντάλα ήλιο, όλα το ίδιο είναι! Δεν πιάνει κανένα τρυκ ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black



Για τις σόλο εξορμήσεις ;)
Την πήρα 69€ λόγω παραγγελίας από τον Ιανουάριο. Τώρα έφτασε τα 86!
https://www.gadgetnow.gr/3579-skini-2-atomon-high-peak-siskin-.html?utm_term=product&utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel
Το μόνο μείον, είναι ότι απαιτούνται πασαλάκια, δε στήνεται σε τσιμέντο δηλαδή, εκτός κι αν βρεθούν σημεία πρόσδεσης. Είναι μικρή σε ύψος, όπως όλες της κατηγορίας της, αλλά βολεύει το άνοιγμα στο πλάι, κατά μήκος της. Οπότε μπαίνεις-βγαίνεις σαν άνθρωπος κι όχι έρποντας, ερπετοειδώς/σκουληκοειδώς:D:D:D:D:D
Εφτασε Ελλάδα λίγο μετά το advtrOFFy αλλά αξίζε την υπομονή και το περίμενε.
Στην τιμή της, δεν υπάρχει άλλη με τέτοια αδιαβροχοποίηση και τέτοια χαρακτηριστικά όγκου/βάρους!!! Τα ίδια χαρακτηριστικά τα βρίσκεις με τη διπλή τιμή!!!

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι διαστάσεις της, τόσο στημένη , όσο και πακεταρισμένη!!!

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom