Η σκηνή του ταξιδιάρη...

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Χαιρετώ με τη σειρά μου!
Ψάχνομαι αυτόν τον καιρό να αντικαταστήσω την ηρωϊκή μου Campus των 35€, που έχει βγάλει καμιά 10ετία - με σπασμένη μπανέλα τουλάχιστον τα μισά. :p
(το ότι τις περισσότερες φορές κοιμάμαι στις σκηνές των κολλητών μου βέβαια είναι μια πολύ μικρή λεπτομέρεια). :roflmao:

Ήρθε λοιπόν το πλήρωμα του χρόνου, μετά από... όλη μου τη ζωή που κάνω camping να πάρω επιτέλους μια αξιοπρεπή σκηνή.
Τα ζητούμενα, τα εξής:
- 3 ατόμων να έχουμε άπλα
- Αξιοπρεπής αδιαβροχοποίηση
- Αξιοπρεπώς δροσερή για καλοκαιρινό camping (οπωσδήποτε δηλαδή 2 είσοδοι)
- Σχετικός χώρος στον προθάλαμο για να προστατεύουμε κάνα πράμα από πιθανή βροχή
- Εύκολο στήσιμο
- Γύρω στα 100-150 ευρώ


Μετά από αρκετό (υποθέτω) ψάξιμο, κατέληξα εδώ:

http://www.petridi.gr/camping-ορειβασία-ν/σκηνές/σκηνές/equinox-300-πορτοκαλί.html


Το μόνο που με χάλασε, είναι το σχετικά μακρύ πακέτο (60cm) το οποίο δε χωράει στις βαλίτσες, αλλά ίσως με κάποιο βόλεμα στις μπανέλες να γίνεται δουλειά, θα δούμε.
Αν κάποιος έχει σχετική εμπειρία από τη συγκεκριμένη σκηνή ή έχει να προτείνει κάτι αντίστοιχο, είμαι όλος μάτια!!

:friendship:
https://freerider.gr/skini-equinox-300-blue-3-atomon-easy-camp.html
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.



Για τις σόλο εξορμήσεις ;)
Την πήρα 69€ λόγω παραγγελίας από τον Ιανουάριο. Τώρα έφτασε τα 86!
https://www.gadgetnow.gr/3579-skini-2-atomon-high-peak-siskin-.html?utm_term=product&utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel
Το μόνο μείον, είναι ότι απαιτούνται πασαλάκια, δε στήνεται σε τσιμέντο δηλαδή, εκτός κι αν βρεθούν σημεία πρόσδεσης. Είναι μικρή σε ύψος, όπως όλες της κατηγορίας της, αλλά βολεύει το άνοιγμα στο πλάι, κατά μήκος της. Οπότε μπαίνεις-βγαίνεις σαν άνθρωπος κι όχι έρποντας, ερπετοειδώς/σκουληκοειδώς:D:D:D:D:D
Εφτασε Ελλάδα λίγο μετά το advtrOFFy αλλά αξίζε την υπομονή και το περίμενε.
Στην τιμή της, δεν υπάρχει άλλη με τέτοια αδιαβροχοποίηση και τέτοια χαρακτηριστικά όγκου/βάρους!!! Τα ίδια χαρακτηριστικά τα βρίσκεις με τη διπλή τιμή!!!

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι διαστάσεις της, τόσο στημένη , όσο και πακεταρισμένη!!!

Την αγοραζω 70 γιατι ειμαι λαρτζ και μου αρεσει
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Την αγοραζω 70 γιατι ειμαι λαρτζ και μου αρεσει
Μεσα!
Αν την προλαβεις πακεταρισμενη ομως, γιατι αν κοιμηθω μια φορα, αποκτα υπεραξια!:cool:
Θα την παρεις 100 υστερα:D
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Το είδα σήμερα στα lidl.
Το ανεβάζω μιας και είναι στα 35€ και θεωρώ ότι ειναι καλή ευκαιρία για κάποιον που δεν μπορεί να διαθέσει παραπάνω.


Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό S7.....
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Το έχω δει στο skroutz, θενξ!! :ok:
Σε αυτή κατέληξα και εγώ τελικά... είναι καλό το deal πιστεύω.
Είπα να περιμένω αφού θα μπορούσα να κάνω την δουλειά μου και με δανεική σκηνή σε 3ήμερο στην Λευκάδα αλλά επειδή ήθελα να την δοκιμάσω πρώτο χέρι (πριν κάνω μεγαλύτερο ταξίδι) δεν άντεξα και έκανα την αγορά. Στο εξοπλισμό προστέθηκε και ένα αυτοφουσκωτο υπόστρωμα και μια αιώρα.
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Σε αυτή κατέληξα και εγώ τελικά... είναι καλό το deal πιστεύω.
Είπα να περιμένω αφού θα μπορούσα να κάνω την δουλειά μου και με δανεική σκηνή σε 3ήμερο στην Λευκάδα αλλά επειδή ήθελα να την δοκιμάσω πρώτο χέρι (πριν κάνω μεγαλύτερο ταξίδι) δεν άντεξα και έκανα την αγορά. Στο εξοπλισμό προστέθηκε και ένα αυτοφουσκωτο υπόστρωμα και μια αιώρα.
Με γειες!! Κι εγώ την πήρα, και θα τη δοκίμαζα αυτό το ΣΚ αλλά ο καιρός δε μας τα λέει καλά (αν και ήταν ευκαιρία να δοκιμάσουμε και την αδιαβροχοποίηση :p)
Εντυπώσεις εν καιρώ λοιπόν!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Λίγο μεγάλη δεν είναι για τη μηχανή;
Την ειδα κι εγώ αλά δεν την πήρα παρότι πάμφθηνη.

Σεντ φρομ Dakarete-φον
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Ιδανικά θα ήθελα η συσκευασία της να μην ξεπερνά τους 50 πόντους ενώ αυτή είναι 60.
Το τρίποδο που πέρνω μαζί είναι 50 και χωράει μια χαρά στο top case. Στο πρώτο φόρτωμα θα βγάλω φώτο.
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Ναι αυτό ήταν το μοναδικό που με χάλασε δυστυχώς. Θέλει δέσιμο δε χωράει σε καμία βαλίτσα. Αλλά από την άλλη κάπου πρέπει να κάνεις πίσω... Και όσα πακέτα είδα που ήταν μικρότερα, κάτι είχαν που δε μ' άρεσε, με κυριότερο τη μία είσοδο που το καλοκαίρι σε camping δε θα παλεύεται...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Aυτη του lidl την ειδα απο κοντα.Παλικαρια ειναι τεραστια και δεν βλεπω πως θα μπορουσε να βολευτει στην μηχανη,ειδικα αν καποιος ειναι δικαβαλος.

Στην ιδια τιμη σκηνη με παρομοια χαρακτηριστικα μαζεμενη,ελαφρια και επωνυμη,
η terra VEGA 2P

Επισης φθηνη και πολυ καλη η OZtrail Festival 2

Η Panda Outdoor Pop Up το ιδιο.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Καλή τιμή και ωραία σκηνή αλλά νομίζω ότι είναι απαγορευτική για μετακίνηση με μηχανή...Η δύο ατόμων μαζεμένη είναι 76 εκατοστά...
Μόνο άμα έχεις χοντρούλα σαν την δική μου

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Τελευταία επεξεργασία:

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
Μιας και τώρα κάνω τα πρώτα μου βήματα στον κόσμο του κάμπινγκ με μοτοσυκλέτα λέω να ξεκινήσω την οργάνωση για εξοπλισμό.έχω δει την VANGO SOUL 300.ειναι μια ελαφριά σκηνή 3ατομων με καλά χαρακτηριστικά νομίζω και τιμή σε λογικά πλαίσια.έχει κάποιος την εν λόγω σκηνή για να μου πει εντυπώσεις ή να μου προτείνει κάποια άλλη στα ίδια χρήματα;;; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom