Η τριήμερη συμβίωση μου με v-strom 650 x+touring του '20

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλοτάξιδο Γιάνναρε, πολύ τίμιο μηχανάκι....κοινώς πιες του το αίμα!
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Καλοτάξιδο φίλε..... μια απο τα ιδια και εγώ αλλά μαυρούλα.
Θα το ευχαριστηθείς γιατί είναι τίμιο, οικονομικό σε όλα του και απροβλημάτιστο. Βάλε και εσύ ένα τουρουτουρου.... και μετά θα νομίζεις ότι έχεις αξονάτο.....
Εάν πάς χώμα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ποδιά (skid plate) απο κάτω καλή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Άντε με το καλό Γιάννη το Τζαπάνι ! :like:
 

southstromer

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW
Με το καλό Γιάννη! τιμιοτατο. Από κραδασμούς παρατήρησες τπτ? το παλιό που είχα του 09 μετά από πολύωρη οδήγηση κατεβαινεις και το χερι παλόταν μονο του λες και δουλευες κομπρεσερ! Ισως να εφταιγαν και τα καγκελα που φόραγε τοτε, αλλα δεν το εψαξα ποτε.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Όχι δεν έχει πλέον κραδασμούς.
Πρόσθεσαν την υποβοήθηση στις χαμηλές ,ανεβάζει πριν το καταλάβεις ,χωρίς σκορτσαρισματα
 

chrismma

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
Ποδηλατο
ρε παιδιά, όποτε βλέπω strom οποιασδήποτε γενιάς, μου φαίνεται ότι έχει παρά πολύ μικρό ground clearance, τόσο που αν είσαι και λίγο βαρύς φοβάμαι ότι θα βρίσκεις και Στην άσφαλτο όχι μόνο στο χώμα λολ
 

chrismma

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
Ποδηλατο
Σε σχέση με ένα ον-οφφ ,ναι κάθεσαι πιο χαμηλά.
Οι διαστάσεις μου 189 83 κιλα
Δες λιγο την φωτό


Και δες στο τσι-ες



Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα
στην φωτό του strom λόγω σκιάς δεν μπορώ να δω την απόσταση από το έδαφος
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
στην φωτό του strom λόγω σκιάς δεν μπορώ να δω την απόσταση από το έδαφος
Ειναι σκριν_σοτ απο βιντεο .
Αν θυμηθω αυριο θα σε βαλω μια στατικη ή εν κινησει μια ακομα .
Για το βαρος δυστυχως δεν μπορει να γινει κατι ,σε πολλα μοτορια(κι οχι μονο στο στρομα) θα νοιωθεις ετσι οπως τα εγραψες παραπανω .
Καμια διαιτα δεν παιζει;
Ηρεμα το λεω ναι;
 

chrismma

Μέλος
Όνομα
Christos
Μοτό
Ποδηλατο
Ειναι σκριν_σοτ απο βιντεο .
Αν θυμηθω αυριο θα σε βαλω μια στατικη ή εν κινησει μια ακομα .
Για το βαρος δυστυχως δεν μπορει να γινει κατι ,σε πολλα μοτορια(κι οχι μονο στο στρομα) θα νοιωθεις ετσι οπως τα εγραψες παραπανω .
Καμια διαιτα δεν παιζει;
Ηρεμα το λεω ναι;
Χαχα παίζει ναι αλλά επειδή είμαι και εγώ στο ύψος σου και well built που λέγαμε στο χωριό μου δεν με βλέπω ποτέ να πέφτω κατω από τα 90 κιλα. Συνήθως όλα αυτά τα μηχανάκια , ειδικά τα ιαπωνικά είναι φτιαγμένα για αλλά μεγέθη.
απο ότι βλέπω επίσημα έχει 17 εκ clearance και το cb500x που δεν είναι και για πολλές αγριάδες επίσης έχει 18.

τωρα βλέπω αλλά μηχανάκια με 19/17 τροχούς έχουν 20-22 εκ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το στρώμα ποτέ δεν ήταν χωματοφάγος με μεγάλα νούμερα σε διαδρομές ανάρτησης και ύψους απο το έδαφος. Κάθε κατασκευαστής δίνει μέσω των τεχνικών χαρακτηριστικών σε μια μηχανή ένα συγκεκριμένο χαρακτήρα που είναι διαφορετικός απο μια άλλη και για μένα τις περισσότερες φορές συγκρίνουμε ανόμια πράγματα. Άλωστε επεσύμανα πιο πάνω ότι για όποιον πάει χώμα χρειάζεται οπωσδήποτε απο κάτω skid plate καλής ποιότητας. Συγκεκριμένα εγώ έκανα παραγγελία κατασκευή skid plate Τ6065 3mm. Για μένα το στρώμα είναι ένα πολυεργαλείο 90 ασφ/30 χωμα κάτι το οποίο μπορεί να αυξηθεί ανάλογα τα λάστιχα που θα μπουνε πάνω και τα χέρια του εκάστοτε ιδιοκτήτη, μέχρι εκεί, εφόσον κάποιος θέλει να χαίρει άκρας υγείας το εργαλείο του.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Χαχα παίζει ναι αλλά επειδή είμαι και εγώ στο ύψος σου και well built που λέγαμε στο χωριό μου δεν με βλέπω ποτέ να πέφτω κατω από τα 90 κιλα. Συνήθως όλα αυτά τα μηχανάκια , ειδικά τα ιαπωνικά είναι φτιαγμένα για αλλά μεγέθη.
απο ότι βλέπω επίσημα έχει 17 εκ clearance και το cb500x που δεν είναι και για πολλές αγριάδες επίσης έχει 18.

τωρα βλέπω αλλά μηχανάκια με 19/17 τροχούς έχουν 20-22 εκ
Οι φωτό που έλεγα.




Δες και με λες .
Δεν είχα μαζί μου μέτρο .
Το σίγουρο πάντως είναι ότι εντουρο δεν κάνεις με αυτό το μηχανακι
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Οι φωτό που έλεγα.




Δες και με λες .
Δεν είχα μαζί μου μέτρο .
Το σίγουρο πάντως είναι ότι εντουρο δεν κάνεις με αυτό το μηχανακι
για ον οφφαδα μια χαρα ειναι...
ειχες gs?πως ηταν στις στροφες σε σχεση με το gs?
 
Top Bottom