Η Africa-Ria (xrv750 χωμάτινο project)

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Για εσωτερικά ψάξε και www.tankclinic.gr κάνει νομίζω καλή δουλειά . Με εκτιμηση.
To ντεποζιτο στο βεσπακι το ειχα καθαρισει με πλυμενο χαλικι και "φραπε" με πετρελαιο. Eπειτα ξεπλυμα με λιγη βενζινη, οταν στεγνωσει "πλυσιμο" με ενα υγρο που ουδετεροποιει τη σκουρια (πχ Stopoxol) και την κανει παλι μεταλλο, ξεπλυμα παλι με λιγη βενζινη και οταν στεγνωσει πλαστικοποιηση.

Υπαρχει και ετοιμο σετ με ολα τα χημικα που θα χρειαστεις εαν θες> SUCHEPOX R 51 F - ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΟΞΙΚΗ ΡΗΤΙΝΗ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
Άρα σώζεται αξιοπρεπώς! Θα το ψάξω λοιπόν και προς αυτή την κατεύθνση.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Καλά πως αντέχεις?

Έχεις πιρούνι και αμορτισέρ άντε γεια και δεν τα έχεις βάλει στη Ρία ακόμα?
χαχαχα! Δεν αντέχω!
Το θέμα είναι πως εκτόςαπό τις αναρτήσεις πρέπει να γίνουν και πολλά άλλα συμαζέμτα και δεν έχω ούτε ούτε το χρόνο (για παράδειγμα σε λίγο πρέπει να πάω super market με τη μηχανή) ούτε τα εργαλέια προς το παρόν.
Κάποιες εργασίες επίσης θα γίνουν αναγκαστικά σε συνεργείο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
χαχαχα! Δεν αντέχω!
Το θέμα είναι πως εκτώς τις αναρτήσεις θα γίνουν μαζί και πολλά άλλα συμαζέμτα και δεν έχω ούτε ούτε το χρόνο (για παράδειγμα σε λίγο πρέπει να πάω super market με τη μηχανή) ούτε τα εργαλέια προς το παρόν.
Κάποιες εργασίες επίσης θα γίνουν αναγκαστικά σε συνεργείο.
Ξεκίνα να την προετοιμάζεις ψυχολογικά :yew:
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Εμείς έχουμε σκάσει να την δούμε και εσυ το έχεις ρίξει στο κουτσομπολιό...
χαχαχαχαχαχα
Υπομονή! Τι νομίζετε κάνω κι εγώ 3 μήνες τώρα που τα περίμενα! Τον φάγαμε το γαιδαρο, μένει να δουμε πόση είναι η ουρά. Άσε που μέχρι και με το συνεργείο συνεννοούμαι μέσω 3ου , μιας και δε μιλάω γαλλικά και σχεδόν κανείς δε μιλάει αγγλικα εδώ (υπόψιν επίσης οτι το συνεργείο είναι σε μια πόλη 40km από εδώ). Πιας το αυγό και κούρευτο!

Ξεκίνα να την προετοιμάζεις ψυχολογικά :yew:
Δεν της έχω πει ακόμα τίποτα! Το κρατάω για έκπληξη. χαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Εμείς έχουμε σκάσει να την δούμε και εσυ το έχεις ρίξει στο κουτσομπολιό...
υ.γ
Μη νομίζετε οτι θα δείτε καμιά τρομερή αλλαγή... Μόνο το μπροστινό θα φαίνεται εξωτερικά.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Επειδή λείπω από το σπίτι τις εργάσιμες ώρες, όλα τα δέματα έχω βάλει να μου έρχονται στη δουλεια. Βλέποντας οι συνάδελφοι τόσες κούτες να πάνε και να έρχονται στο ερευνητικό, με ρωτάνε λοιπόν σήμερα: "Φέρνεις υλικά να χτίσεις σπίτι σιγά σιγά?" Άντε τώρα να εξηγήσεις... :p

2 δέματα σήμερα λοιπόν. Ένα από Αγγλία και ένα από Κρήτη!




Της Αγγλίας δε νομίζω να μας πολυενδιαφέρει, οπότε πάμε στης Κρήτης!





3 κεφάλια τυρί, 2 σακούλες παξιμάδι κρίθινο και βουτήματα!

Να'ναι τα μηχανάκια μας καλά αλλά και μείς καλύτερα!!!
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
...
Της Αγγλίας δε νομίζω να μας πολυενδιαφέρει, οπότε πάμε στης Κρήτης!





3 κεφάλια τυρί, 2 σακούλες παξιμάδι κρίθινο και βουτήματα!

Να'ναι τα μηχανάκια μας καλά αλλά και μείς καλύτερα!!!
:friendship:

Για τη "ταμπακιέρα" με τη ρακή, ούτε κουβέντα...

:crs:
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Για τη "ταμπακιέρα" με τη ρακή, ούτε κουβέντα...

:crs:
Άστα! Πολύ μεγάλος πόνος αυτό...
Ούτε ρακή, ούτε λάδι, ούτε υγρό κανένα... Μου έστειλαν όταν πρωτοήρθα και γύρισαν πίσω κατευθείαν. Μετά τις επιθέσεις είναι περιορισμένα τα πράγματα που αφήνουν να στείλεις Γαλλία.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ορεστηηη τι θα γινει βρε παιδι;;; ειμαι τοσες μερες με το χερι μεσα απο το παντελονι και εσυ δεν μας δινει υλικοοοο χαχαχαχα.... Θα ειναι το ποιο αρρωστο αφρικα απο ελληνικα χερια

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Ορεστηηη τι θα γινει βρε παιδι;;; ειμαι τοσες μερες με το χερι μεσα απο το παντελονι και εσυ δεν μας δινει υλικοοοο χαχαχαχα.... Θα ειναι το ποιο αρρωστο αφρικα απο ελληνικα χερια

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχα! Αν δε βάλεις και τα δύο Απόστολε δε δίνω υλικό!! :fun
Το πιό άρρωστο άφρικα που βγήκε από ελληνικά χέρια ήταν μακράν το marathon replica του συντέκνου Μανώλη Manouel650
Το δικό μου θα γινόταν άρρωστο αν του έκανα και αναπαλαίωση σε πλαίσια, λεπτομέρειες, συμαζέματα κλπ, πράγμα που δε θα γίνει σύντομα δυστυχως λόγω έλλειψης χρόνου και χώρου.
Προς το παρόν οι μετατροπές θα αφορούν μόνο στο λειτουργό κομμάτι.
Ήρθαν και τα τελευταία πράγματα τη Δευτέρα (εκτώς από τα τυριά), έγιναν και οι συνεννοήσεις με το μάστορα (ο θεός να τις κάνει... Πήγα εχθές στο συνεργείο με εκτυπωμένες printscreen τις μετατροπές και εργασίες που πρέπει να γίνουν και με ένα φιλαράκι γάλλο για μεταφραστή βγάλαμε μια άκρη κουτσά στραβά) οπότε κοντεύουμε!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Στη παρεα του Afrika Club υπαρχει ενα 750 ντακαρισιο στα χρωματα της RedBull που ομοιο του δεν υπαρχει στην Ελλαδα !!!!!
Το εχω δει σε βολτα κ επαθα σοκ.....ο sugariasgeorge που τον ξερει μπορει να μας πει !!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στη παρεα του Afrika Club υπαρχει ενα 750 ντακαρισιο στα χρωματα της RedBull που ομοιο του δεν υπαρχει στην Ελλαδα !!!!!
Το εχω δει σε βολτα κ επαθα σοκ.....ο sugariasgeorge που τον ξερει μπορει να μας πει !!!!!
Μήπως εννοείς το παρακάτω...?


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μήπως εννοείς το παρακάτω...?


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι καμμια σχεση ...το παιδι ειναι μηχανικος απο οτι θυμαμαι πανε 2χρονια τωρα . ..ειναι τουμπανο....ο γλυκογιωργης ισως εχει φωτο !!!
 

bag

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
africa rd04
Στη παρεα του Afrika Club υπαρχει ενα 750 ντακαρισιο στα χρωματα της RedBull που ομοιο του δεν υπαρχει στην Ελλαδα !!!!!
Το εχω δει σε βολτα κ επαθα σοκ.....ο sugariasgeorge που τον ξερει μπορει να μας πει !!!!!
Ναι ξερω πιο λες...
Πολυ ωραιο.
Αλλα οταν η Ρια φορεσει αυτο το σετ αναρτησεων θα ειναι μαλλον το καλυτερο αφρικα...
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Στη παρεα του Afrika Club υπαρχει ενα 750 ντακαρισιο στα χρωματα της RedBull που ομοιο του δεν υπαρχει στην Ελλαδα !!!!!
Το εχω δει σε βολτα κ επαθα σοκ.....ο sugariasgeorge που τον ξερει μπορει να μας πει !!!!!
Πολύ θα ήθελα να τη δώ!

Ναι ξερω πιο λες...
Πολυ ωραιο.
Αλλα οταν η Ρια φορεσει αυτο το σετ αναρτησεων θα ειναι μαλλον το καλυτερο αφρικα...
Χαχαχα Να'σαι καλά Βαγγέλη!! Όπως και να έχει όμως δεν την ετοιμάζω για πρωτιές! Χρέπι θα παραμείνει εξωτερικά... :p

Να ειστε καλά!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Οχι καμμια σχεση ...το παιδι ειναι μηχανικος απο οτι θυμαμαι πανε 2χρονια τωρα . ..ειναι τουμπανο....ο γλυκογιωργης ισως εχει φωτο !!!
μαλλον κανεις λαθος...
μηπως εννοεις το repsol του Σαβα Μυλωνα ???
γιατι ειναι οντως τουμπανο και ομοιο του δεν υπαρχει ....

φωτο αργοτερα...
οταν παω στο σπιτι....
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
μαλλον κανεις λαθος...
μηπως εννοεις το repsol του Σαβα Μυλωνα ???
γιατι ειναι οντως τουμπανο και ομοιο του δεν υπαρχει ....

φωτο αργοτερα...
οταν παω στο σπιτι....
Αυτό εννοεί είμαι σίγουρος. Πιο Κιτ φοράει ιταλικό boano ή το γερμανικό Africa queen?
 
Top Bottom