Θέλω Μπότα

Georgecibix

Μέλος
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2022
Πωωωω, πολύ κρίμα ρε συ, γαμώ την γκαντεμιά μου!! Συμπάσχω ιδιαίτερα γιατί και εγώ αναρρώνω ακόμα από το σπάσιμο. Εγώ κότεψα και δεν ήρθα τελικά, ΒΚΔ4 (βατομετρική κλίμακα δυσκολίας των Dakarete με μέγιστο το 5) με μεγάλη πιθανότητα για αγορές οικοπέδων και με χέρι μισοφτιαγμένο δεν το τόλμησα. Ήταν τόσο απαιτητικό τελικά ή ήταν κακιά στιγμή? Η τούμπα πάντως πήγε σύνεφο το τριήμερο.
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
KORAX περαστικά.

Και μιας και στο σπίτι των κρεμασμενων μιλάμε για σχοινιά να πω και εγώ ότι δοκίμασα από τις επιλογές που πρότειναν τα παιδιά μια δύο σελίδες πισω dainese, held και Daytona (road star GTX) και κατελειξα στην τελευταία. Κυρίως γιατί έχει διαφορετικά πλάτη στα ίδια νουμερα και αρκετες περισσότερες επιλογές στο πως και πόσο σφίγγει η μπότα γύρω από την γάμπα. Οπότε σε εμενα που έχω πλατύ πέλμα χωράει άνετα το πόδι και μπορώ να έχω διαφορετικο τρόπο δεσίματος στο αριστερό και στο δεξί που έχει τα χειρουργεία. Στα επιπλέον συν ότι είναι φτιαγμένη στη Γερμανία και η βιοτεχνία που τις φτιάχνει αναλαμβάνει και επισκευές (σόλες, φερμουάρ, επένδυση).
Έκανα και 250 χλμ για στρώσιμο τα 100 με βροχή. Είναι ανετες χωρίς ανάγκη για πολύ στρώσιμο. Στο μηχανάκι έχει περίεργη αίσθηση ο λεβιές των ταχυτητων γιατί το δέρμα τους γλιστράει αρκετά με αποτέλεσμα να μην είμαι σίγουρος που ακριβώς βρίσκεται. Στο περπάτημα το καλούπι τους λιγο περιεργο καθώς το δέρμα είναι πολύ μαλακό και είναι κάτι που με ξενίζει καθώς είχα συνηθίσει σε σκληρά δέρματα στις gaerne. Νερό δεν βάλανε οπότε όλα οκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom