Θα Voge-ξει ο ανταγωνισμος ;;;

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Εσεις τι λετε ;;
Αναφερομαι στο VOGE 500DS....ενθουσιασμος στο τεστ του ΜΟΤΟ Ιουνιου....μου αρεσε ο τιτλος του Φελουκα..!!!
Μου αρεσει κ το μηχανακι...εδω κ καιρο που εχου κυκλοφορησει οι φωτο κ τα τεχνικα χαρακτηριστικα...!!!!
Φαινεται πως ειναι η καλυτερη προταση μεχρι στιγμης απο China.....βεβαια η Loncin ειναι κολοσος κ γνωστη για τη κατασκευη πολλων κινητηρων BMW....ισως σε αυτο οφειλεται οτι εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα απο ολους τους 500cc
Κ βεβαια πολυ δυνατο οπλο η τιμη 6000 παρα κατι ψηλα..!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αν θα έχει αντιπροσώπευση με σχετική επάρκεια ανταλλακτικών, η αν θέλεις με σοβαρότητα όπως του Himalayan που μας έλεγε την περιπέτεια του ο συντροχος που το έχει, ναι γιατί όχι :)
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όλα αυτά τα ανταγωνιστικά προϊόντα Κινεζικής προέλευσης έρχονται να "φάνε" κομμάτια από τη πίτα του ανταγωνισμού στη κάθε κατηγορία (η οποία βλέπω ότι ολοένα και ανεβαίνει τα σκαλιά του κυβισμού).
Ελπίζω και πιστεύω πως μόνο καλά θα φέρει αυτό για τους υποψήφιους αγοραστές όλου του φάσματος. Φαίνεται πως ο κόσμος της μοτοσυκλέτας θα ζήσει μια σειρά από ωραίες προτάσεις εκ μέρους των εταιρειών. Κρίμα που όλα αυτά συμβαίνουν στη δύση των κινητήρων εσωτερικής καύσης, είναι αναπόφευκτο όμως έτσι θα γινόταν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Λεγεται οτι υπηρξε μεγαλος ανταγωνισμος ...οπως κ σε αλλες χωρες της Ευρωπης....για το ποια εισαγωγικη εταιρια θα παρει το ΟΚ. ..απο την Loncin..
Στην Ελλαδα την μαρκα αντιπροσωπευει η MotoTrend που εχει τη KYMCO....που εχει δειξει μια καλη πορεια μεχρι τωρα....
 

haga1981

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
F800GS
Προσωπικά έχω βάλει στο μάτι το μικρό 300DS λόγω απειρίας το οποίο φαίνεται αρκετά τίμιο.

Έχω δεί το 500άρι από κοντά και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Προσωπικά έχω βάλει στο μάτι το μικρό 300DS λόγω απειρίας το οποίο φαίνεται αρκετά τίμιο.

Έχω δεί το 500άρι από κοντά και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
Που τα ειδες απο κοντα ;;
 

haga1981

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
F800GS
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω κατάστημα εδώ. Μία γρήγορη αναζήτηση στο car και θα δεις γνωστό μαγαζί να το έχει.

Το 500αρι έχω δει, το 300αρι έμαθα δεν έχει διανεμηθεί ακόμη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γρ
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω κατάστημα εδώ. Μία γρήγορη αναζήτηση στο car και θα δεις γνωστό μαγαζί να το έχει.

Το 500αρι έχω δει, το 300αρι έμαθα δεν έχει διανεμηθεί ακόμη
Γραψε..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Και που το γράψε... :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί ρε παιδιά?
Τίποτα φίλε μου, αποτυχημένο χιούμορ έκανα, μη δίνεις σημασία :)
Εσύ καλά έκανες και το 'γράψες. :ok:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχουν υπάρξει αρκετές προτάσεις εναλλακτικές τελευταία. Επειδή δεν έχω παρωπίδες προσωπικά τις κοιτάζω όλες με ενδιαφέρον.

Κάποιες πρώτες προσπάθειες που έγιναν από Zongshen δεν τράβηξε πολύ η δουλίτσα. Εντάξει ένα μοντέλο 250cc λίγα πράγματα.

Μετά εμφανίστηκε η Benelli. Ιταλικό όνομα αλλά full China κεφάλαιο και εργοστάσιο. Ηδη έχει πάρει μερίδιο και στην Ελλάδα και αντικειμενικά είναι σε ένα αποδεκτό επίπεδο ποιότητας.

Στα καπάκια εμφανίστηκε η CF MOTO. Ειδικά με το 650 που μοιάζει στο Versys το αγοράζεις σήμερα με 6 χιλιάρικα full extra και με τριβαλιτσο. Το είδα από κοντά δεν μου έκανε κάποιο ιδιαίτερο κλικ.

Ομολογώ όμως ότι με αυτή τη Voge η πρώτη μου εντύπωση είναι πολύ καλή. Σίγουρα η Loncin είναι από πίσω που είναι κολοσσός αλλά βλέπεις το μηχανάκι ειδικά το 500ds και αποπνέει μια ποιότητα. Έχει καλές τεχνικές προδιαγραφές και δείχνει προσεγμένο. Είμαι περίεργος να δω τη συνέχεια... Άμα βρω ευκαιρία θα το κάνω ένα test ride.
 

haga1981

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
F800GS
Μην δινεις σημασια φιλε...!!!

ΚΤΜακιας κ χιουμορ.....εννοιες ασυμβιβαστες......χαχα..!!!!
Έχουν υπάρξει αρκετές προτάσεις εναλλακτικές τελευταία. Επειδή δεν έχω παρωπίδες προσωπικά τις κοιτάζω όλες με ενδιαφέρον.

Κάποιες πρώτες προσπάθειες που έγιναν από Zongshen δεν τράβηξε πολύ η δουλίτσα. Εντάξει ένα μοντέλο 250cc λίγα πράγματα.

Μετά εμφανίστηκε η Benelli. Ιταλικό όνομα αλλά full China κεφάλαιο και εργοστάσιο. Ηδη έχει πάρει μερίδιο και στην Ελλάδα και αντικειμενικά είναι σε ένα αποδεκτό επίπεδο ποιότητας.

Στα καπάκια εμφανίστηκε η CF MOTO. Ειδικά με το 650 που μοιάζει στο Versys το αγοράζεις σήμερα με 6 χιλιάρικα full extra και με τριβαλιτσο. Το είδα από κοντά δεν μου έκανε κάποιο ιδιαίτερο κλικ.

Ομολογώ όμως ότι με αυτή τη Voge η πρώτη μου εντύπωση είναι πολύ καλή. Σίγουρα η Loncin είναι από πίσω που είναι κολοσσός αλλά βλέπεις το μηχανάκι ειδικά το 500ds και αποπνέει μια ποιότητα. Έχει καλές τεχνικές προδιαγραφές και δείχνει προσεγμένο. Είμαι περίεργος να δω τη συνέχεια... Άμα βρω ευκαιρία θα το κάνω ένα test ride.
Θα συμφωνήσω για το 500DS, φαίνεται αρκετά προσεγμένο. Για αυτό και θα περιμένω να δω από κοντά το μικρό, το μόνο θέμα είναι πως προς το παρόν δεν υπάρχει τίποτα από test ή review για αυτό ακόμα και σε ξένα site (αν υπάρχει κανένα Κινέζικο τώρα δεν το ξέρω)... μέχρι να δοκιμαστεί κλπ θα περάσουν μήνες...:sorry:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μην δινεις σημασια φιλε...!!!

ΚΤΜακιας κ χιουμορ.....εννοιες ασυμβιβαστες......χαχα..!!!!
Ίσα ίσα που εμείς οι κατεμακηδες έχουμε πολύ χιούμορ, γιατί αν δεν είχαμε, θα χρησιμοποιούσαμε τον todor σαν βομβιστής αυτοκτονίας στο εργοστάσιο της ΚΤΜ στο Ματινχοφεν.
Έχει και το κατάλληλο μούσι.





























































































Θα το χρησιμοποιούσε για προσαναμα.
 
Top Bottom