Θερμαινομενα γαντια

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ζευγάρι θερμαινομενα γαντια έχει κάποιος κάτι ανάλογο γιατί βρίσκω από 40€ έως 240€
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ζευγάρι θερμαινομενα γαντια έχει κάποιος κάτι ανάλογο γιατί βρίσκω από 40€ έως 240€
Μίλα με ouzakias Νικόλα.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ο Παναγιώτης aka R.E.H εχει κ η γνώμη του ειναι πάντα αντικειμενική.
Πως γίνεται μια γνωμη να είναι πάντα αντικειμενική δεν ξέρω! :happy::D
Πάντως για τα θερμαινόμενα γάντια,μην κοιτάξεις αυτά με τα 40€.
Κοίταξε να πάρεις κάποιας επώνυμης εταιρείας,αφού μπαίνεις στη διαδικασία να πάρεις ένα εξειδικευμένο προϊόν.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ζευγάρι θερμαινομενα γαντια έχει κάποιος κάτι ανάλογο γιατί βρίσκω από 40€ έως 240€
Με λίγα λόγια κάνουν δουλειά.

Δεν ξέρω πόσο καλά είναι τα φτηνά οπότε μπορώ να σου πώ μόνο για αυτά που έχω.

έχω της macna 2 χρόνια.

Ion RTX Kit | macna.com

σε γυμνό μηχανάκι (πχ στο imperiale) ανεβαίνοντας πχ στην Αρβανίτσα πέρυσι με χιόνια τα είχα στην πρώτη σκάλα από τις 3 που έχουν και τα χέρια μου ήταν λες και τα είχα σε φούρνο ...

Ότι καλύτερο έχω πάρει για χειμωνιάτικα ταξίδια.
Σου ζεσταίνουν τα χέρια πάνω κάτω, δάχτυλα και παλάμη.
Το ταξίδι σε θερμοκρασίες κοντά στο 0 η εκεί γύρω έχει άλλη αίσθηση ...

Οι μπαταρίες τους διαρκούν γύρω στις 3-4 ώρες, μετά τα συνδέεις με καλώδιο που παίρνει ρεύμα από την μηχανή.

Είναι αρκετά ζεστά και χωρίς να χρησιμοποιείς την θέρμανση αλλά όταν η θερμοκρασία πέφτει κάτω από τους 3 βαθμούς εκεί που τα άλλα γάντια παραδίνονται αυτά συνεχίζουν να σε κρατούν ζεστό ( η 3 σκάλα από τις 4 που έχει, ακόμα και στου 0 βαθμούς δεν αντέχεται) ...

Συνήθως τα βάζεις για λίγο στην 2η ή 3η θέση και μόλις νιώσεις τα χέρια σου να ψήνονται τα γυρνάς στην 1η για συντήρηση ....

Έχουν δοκιμαστεί και έντονες βροχοπτώσεις για ώρες και η αδιάβροχη μεμβράνη τους έκανε την δουλειά της και δεν έβαλαν νερά.

καλές αγορές σε ότι και να διαλέξεις ...

:friendship:
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Τί βύσμα χρησιμοποιούν? Επίσης γράφουν πόσα watt είναι?
Δεν θυμάμαι τι έγραφαν τα δικά μου και δεν τα έχω πρόχειρα.

Αλλά στο παρακάτω λινκ μπορείς να δεις σε ένα πίνακα τις καταναλώσεις καθώς και τα βύσματα

https://www.macna.com/en/heated-setup

Θα ξεθάψω και τα δικά μου να δώ αν το αναφέρουν πουθενά.
 

akis21

Μέλος
Περιοχή
Χολαργός
Όνομα
Akis
Μοτό
R1200 gs adv
Με λίγα λόγια κάνουν δουλειά.

Δεν ξέρω πόσο καλά είναι τα φτηνά οπότε μπορώ να σου πώ μόνο για αυτά που έχω.

έχω της macna 2 χρόνια.

Ion RTX Kit | macna.com

σε γυμνό μηχανάκι (πχ στο imperiale) ανεβαίνοντας πχ στην Αρβανίτσα πέρυσι με χιόνια τα είχα στην πρώτη σκάλα από τις 3 που έχουν και τα χέρια μου ήταν λες και τα είχα σε φούρνο ...

Ότι καλύτερο έχω πάρει για χειμωνιάτικα ταξίδια.
Σου ζεσταίνουν τα χέρια πάνω κάτω, δάχτυλα και παλάμη.
Το ταξίδι σε θερμοκρασίες κοντά στο 0 η εκεί γύρω έχει άλλη αίσθηση ...

Οι μπαταρίες τους διαρκούν γύρω στις 3-4 ώρες, μετά τα συνδέεις με καλώδιο που παίρνει ρεύμα από την μηχανή.

Είναι αρκετά ζεστά και χωρίς να χρησιμοποιείς την θέρμανση αλλά όταν η θερμοκρασία πέφτει κάτω από τους 3 βαθμούς εκεί που τα άλλα γάντια παραδίνονται αυτά συνεχίζουν να σε κρατούν ζεστό ( η 3 σκάλα από τις 4 που έχει, ακόμα και στου 0 βαθμούς δεν αντέχεται) ...

Συνήθως τα βάζεις για λίγο στην 2η ή 3η θέση και μόλις νιώσεις τα χέρια σου να ψήνονται τα γυρνάς στην 1η για συντήρηση ....

Έχουν δοκιμαστεί και έντονες βροχοπτώσεις για ώρες και η αδιάβροχη μεμβράνη τους έκανε την δουλειά της και δεν έβαλαν νερά.

καλές αγορές σε ότι και να διαλέξεις ...

:friendship:
Ευχαριστώ πολύ
 
Top Bottom