Θερμαινομενα Grip

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Με μια αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ δεν υπάρχει κάποιο θέμα που να αναφέρετε σε θερμενομενα grip. Αν υπάρχει παρακαλώ οι διαχειριστές να πράξουν τα δέοντα για να μην γεμίζει το φόρουμ με ίδια θέματα


Στο θέμα μας...
Το αριστερό grip από το dakaraki τα έπαιξε. Η μαμά BMW ζητάει το ένα μου νεφρό.

Τη γνώμη σας γιατί είμαι σε δίλημμα.
Παίζουν δύο επιλογές

Η μια είναι θερμενομενα φιξ
Η δεύτερη δίνει μόνο τις αντιστάσεις και επιλέγεις εσύ ότι χερούλια θες.
Το καλό σε αυτές είναι ότι αν χαλάσουν τα χερούλια μπορείς (με προσοχή πάντα) να τα αλλάξεις

Τι προτείνετε; Τι έχετε δοκιμάσει; Τι θεωρείτε ποιο αξιόπιστο για αφτερ μάρκετ;


Υ. Γ
Μία αφρικανα εδώ μέσα είδα ότι φοράει τα oxford touring. Αυτά σκεφτόμουν από την αρχή να σας πω την αλήθεια.
http://upsidedown.gr/index.php?route=product/product&product_id=800
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Η δική μου, υποκειμενική πάντα άποψη, είναι ότι τα γκριπς έχουν τελειώσει. το μέλλον είναι τα θερμαινόμενα γάντια.
Αν έβαζα γκριπς θα προτιμούσα την δεύτερη επιλογή που έγραψες Πάνο, για να αλλάζω μόνο το χερούλι με προσοχή και
κατά βούληση.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλησπέρα , στο δικό μου Africa εβαλα πρόσφατα θερμενομενα γκριπ oxford touring .
Ζεστενουν πολύ καλά και με πέντε ρυθμίσεις κανεις οτι θες .

Ξέρεις πως δουλεύουν τα θερμενομενα γενικά , όποτε εγώ θα σου πω οτι τα oxford δεν εχουν μεγάλη κατανάλωση και εχουν ένα έξυπνο σύστημα διαχειρίσεις με το κλείσιμο της μηχανής .

Τα θερμενομενα γάντια ειναι όντος άλλη φάση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Η δική μου, υποκειμενική πάντα άποψη, είναι ότι τα γκριπς έχουν τελειώσει. το μέλλον είναι τα θερμαινόμενα γάντια.
Αν έβαζα γκριπς θα προτιμούσα την δεύτερη επιλογή που έγραψες Πάνο, για να αλλάζω μόνο το χερούλι με προσοχή και
κατά βούληση.
Πολύ καλώδιο ρε παιδί μου... Δεν τα χώ δει. Φαντάζομαι
Η κουβετρα πάντως που χώ στο κρεβάτι όντως είναι άλλη φάση :p :p :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Καλησπέρα , στο δικό μου Africa εβαλα πρόσφατα θερμενομενα γκριπ oxford touring .
Ζεστενουν πολύ καλά και με πέντε ρυθμίσεις κανεις οτι θες .

Ξέρεις πως δουλεύουν τα θερμενομενα γενικά , όποτε εγώ θα σου πω οτι τα oxford δεν εχουν μεγάλη κατανάλωση και εχουν ένα έξυπνο σύστημα διαχειρίσεις με το κλείσιμο της μηχανής .

Τα θερμενομενα γάντια ειναι όντος άλλη φάση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εξήγησε λίγο τι εννοείς πως δουλεύουν.
Εγώ ανάβω μηχανή, πατάω κουμπί, ζεσταινει χέρι. :p :p
Ξέρω ότι τα oxford έχουν προστασία μπαταρίας. Κάτω από κάποια βολτ δεν ανάβουν, σωστά;
Θυμάσαι τιμή;
Είδα ότι τα έφερες απ' έξω. Το μαγαζί που έχω βάλει πιο πάνω το χες δει; Παίζει να μην τα έχει;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολύ καλώδιο ρε παιδί μου... Δεν τα χώ δει. Φαντάζομαι
Η κουβετρα πάντως που χώ στο κρεβάτι όντως είναι άλλη φάση :p :p :p
Έχεις δίκιο ο παπιας-τσοπερας...!!
Τα γαντια είναι άλλη φάση......δεν κρυωνεις ποτέ!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Εξήγησε λίγο τι εννοείς πως δουλεύουν.
Εγώ ανάβω μηχανή, πατάω κουμπί, ζεσταινει χέρι. :p :p
Ξέρω ότι τα oxford έχουν προστασία μπαταρίας. Κάτω από κάποια βολτ δεν ανάβουν, σωστά;
Θυμάσαι τιμή;
Είδα ότι τα έφερες απ' έξω. Το μαγαζί που έχω βάλει πιο πάνω το χες δει; Παίζει να μην τα έχει;
Ολα αυτα ειναι σωστά που λες πιο κανω , εγώ τα πήρα απο το eBay καθώς στην Ελλάδα δεν τα είχαν .
Το είχα δει αυτο το κατάστημα και μου είπε οτι ειναι σε έλλειψη καθώς και ένα άλλο toofast νομίζω .

Τιμή περίπου 65€


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Ολα αυτα ειναι σωστά που λες πιο κανω , εγώ τα πήρα απο το eBay καθώς στην Ελλάδα δεν τα είχαν .
Το είχα δει αυτο το κατάστημα και μου είπε οτι ειναι σε έλλειψη καθώς και ένα άλλο toofast νομίζω .

Τιμή περίπου 65€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για την εγκατάσταση χρειάζεται κάτι άλλο εκτός από τα περιεχόμενα της συσκευασίας;
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Τίποτα απόλυτος στην δίκη μου περίπτωση , ολα έκατσαν τέλεια , να προσέξεις το μήκος τον γκριπ μόνο .
Συμβουλή που έδωσαν και σε εμένα τα παιδιά εδω μεσα .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Με μια αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ δεν υπάρχει κάποιο θέμα που να αναφέρετε σε θερμενομενα grip. Αν υπάρχει παρακαλώ οι διαχειριστές να πράξουν τα δέοντα για να μην γεμίζει το φόρουμ με ίδια θέματα


Στο θέμα μας...
Το αριστερό grip από το dakaraki τα έπαιξε. Η μαμά BMW ζητάει το ένα μου νεφρό.

Τη γνώμη σας γιατί είμαι σε δίλημμα.
Παίζουν δύο επιλογές

Η μια είναι θερμενομενα φιξ
Η δεύτερη δίνει μόνο τις αντιστάσεις και επιλέγεις εσύ ότι χερούλια θες.
Το καλό σε αυτές είναι ότι αν χαλάσουν τα χερούλια μπορείς (με προσοχή πάντα) να τα αλλάξεις

Τι προτείνετε; Τι έχετε δοκιμάσει; Τι θεωρείτε ποιο αξιόπιστο για αφτερ μάρκετ;


Υ. Γ
Μία αφρικανα εδώ μέσα είδα ότι φοράει τα oxford touring. Αυτά σκεφτόμουν από την αρχή να σας πω την αλήθεια.
http://upsidedown.gr/index.php?route=product/product&product_id=800
Πανο...φορας εργοστασιακα θερμαινομενα γκριπ τωρα;και χαλασε το αριστερο;Δηλ.δεν ζεσταινει;Ή απλα θελεις να αλλαξεις τα γκριπ μονο(εξωτερικα);
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Πανο...φορας εργοστασιακα θερμαινομενα γκριπ τωρα;και χαλασε το αριστερο;Δηλ.δεν ζεσταινει;Ή απλα θελεις να αλλαξεις τα γκριπ μονο(εξωτερικα);
Έχει εργοστασιακά θερμαινομενα και δεν δουλεύει το αριστερό. Δεν ζεσταινει
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μήπως φτιάχνεται;Το ειδες;Η θες να τα πετάξεις για κατι αφτερμαρκετ;
Χάχα , ήταν η πρώτη σκεψει που έκανα. Ο χρόνος που έχω και ο χώρος στην Αθήνα δεν μου επιτρέπει να το ψάξω μόνος μου.
Σε επαγγελματίες που πήγα, μου παν ότι έχει καεί η αντίσταση. (Μπορεί να ναι και έτσι, μπορεί να μην ξέρουν να ψάξουν , μπορεί να μην θέλουν να ασχοληθούν)

Οποτε αποφάσισα να πάρω ένα καινούργιο κιτ.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Χάχα , ήταν η πρώτη σκεψει που έκανα. Ο χρόνος που έχω και ο χώρος στην Αθήνα δεν μου επιτρέπει να το ψάξω μόνος μου.
Σε επαγγελματίες που πήγα, μου παν ότι έχει καεί η αντίσταση. (Μπορεί να ναι και έτσι, μπορεί να μην ξέρουν να ψάξουν , μπορεί να μην θέλουν να ασχοληθούν)
Οποτε αποφάσισα να πάρω ένα καινούργιο κιτ.
Ως συνηθως γμτ...διαγνωση εξ αποστασεως...:hh:προφανως χωρις να το ακουμπησουν καν εδωσαν διαγνωση ε;..."επαγγελματιες" κατα τ αλλα φιλε...:rolleyes:Πιθανο αυτο που σου ειπαν αλλά και...απιθανο...Τεσπα.Το σημαντικο ειναι αυτο που ειπες βεβαια...οτι δεν εχεις χρονο να το ψαξεις...οπότε ξερεις ποιο ειναι το επομενο βημα που λενε "οποιος δεν εχει χρονο θελει χρημα...":p και πας για αλλαγη.Τα oxford που σου προτειναν και τα παιδια τα εχω δει και κατ ιδιαν σε φιλου Vstrom και δουλευουν εξαιρετικα(στην τελευταια σκαλα εκαιγαν!!!)...οπότε σκεψου τα.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Ως συνηθως γμτ...διαγνωση εξ αποστασεως...:hh:προφανως χωρις να το ακουμπησουν καν εδωσαν διαγνωση ε;..."επαγγελματιες" κατα τ αλλα φιλε...:rolleyes:Πιθανο αυτο που σου ειπαν αλλά και...απιθανο...
Όπως λέει και ένα ρητό...
Να σε φιλάει ο Θεός από νεοπλουτο, παλιά π...τανα και νέο μάστορα
:D :D :D
 
Top Bottom