Θερμαινομενα Grip

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Bασικα και εγω αυτο ξερω, αγοραζεις απο οξφορντ ολοκληρο το γκριπ, αλλα ας πουνε οι σοφοι τι γνωριζουν, ελπιζω να μην μπερδευονται με τα γκριπ της προπελας.
Μετά την προπέλα το χάος...:wacky:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νομίζω είναι ενιαίο κομμάτι...
Για δώσε λεπτομέρειες...
Για το γκριπ του gs λεω
Έχω αλλάξει 3 φορες με arrete μόνο το λαστιχένια κομματι
Οσοι δεν ξέρουν δίνουν το ποσό που είπε ο γάτος και το αλλάζουν ολο
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τα οποία πωλούνται καινούργια σαν ανταλλακτικό ,περίπου 20 € έκαστο ,κομπλέ με την καλωδίωση.
Το αρνητικό δεν καταλαβαίνω που το βλέπεις...?

ΥΓ: Α ρε ΠεΝφΕ που σας χρειάζεται.
Ξεφτίζουν ακόμα κ με το χάδι.
Στατιστικά καίγεται 1 το χρόνο.
Κόστος ανταλλακτικού: 135 € έκαστο
Οχι στο 1150 ;):)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τα οποία πωλούνται καινούργια σαν ανταλλακτικό ,περίπου 20 € έκαστο ,κομπλέ με την καλωδίωση.
Το αρνητικό δεν καταλαβαίνω που το βλέπεις...?
Για δώσε λινκ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μιας που συζητάμε για θερμαινόμενα grip...
Στο NUDA τα θερμαινόμενα γκριπ δε δουλεύουν στη πρώτη σκαλά. Δουλεύουν και τα δυο αλλά μόνο στη δεύτερη σκάλα με χαμηλή απόδοση, πιθανόν παρόμοια με αυτή που θα έπρεπε να υπάρχει στη πρώτη σκάλα (σε ζεσταίνουν αλλά όχι πολύ). Ίσως να είναι παρόμοια με BMW αλλά δεν το ξέρω με σιγουριά γιατί πολλά από τα πράγματα που έχει πάνω του γράφουν made in Italy. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα αγόρασε μεταχειρισμένα και είναι γνήσιο αξεσουάρ της τότε Husqvarna, του είπαν -κάποτε που το έψαχνε- ότι πιθανόν να χρειάζεται κάποιος προγραμματισμός από την ECU, είναι αυτό πιθανό; Έχει γνώμη κανείς;
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Εμένα στο multi που έχω δουλεύει μόνο το ένα και δεν ξέρω αν υπαρχει άνθρωπος που μπορεί να επισκευάσει την καλωδίωση μέσα από το χερούλι!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μιας που συζητάμε για θερμαινόμενα grip...
Στο NUDA τα θερμαινόμενα γκριπ δε δουλεύουν στη πρώτη σκαλά. Δουλεύουν και τα δυο αλλά μόνο στη δεύτερη σκάλα με χαμηλή απόδοση, πιθανόν παρόμοια με αυτή που θα έπρεπε να υπάρχει στη πρώτη σκάλα (σε ζεσταίνουν αλλά όχι πολύ). Ίσως να είναι παρόμοια με BMW αλλά δεν το ξέρω με σιγουριά γιατί πολλά από τα πράγματα που έχει πάνω του γράφουν made in Italy. Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα αγόρασε μεταχειρισμένα και είναι γνήσιο αξεσουάρ της τότε Husqvarna, του είπαν -κάποτε που το έψαχνε- ότι πιθανόν να χρειάζεται κάποιος προγραμματισμός από την ECU, είναι αυτό πιθανό; Έχει γνώμη κανείς;
Ξεκινά με προγραμματισμό και αν είναι ίδια με των gs, σφάζεις προσεκτικά τα λάστιχα επιδιορθώνεις εύκολα τα συρματακια-αντιστασεις και βάζεις καινούργια
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ξεκινά με προγραμματισμό και αν είναι ίδια με των gs, σφάζεις προσεκτικά τα λάστιχα επιδιορθώνεις εύκολα τα συρματακια-αντιστασεις και βάζεις καινούργια
Πιστεύω πως αν είχαν θέμα τα συρματάκια δε θα δούλευε καθόλου ή θα δούλευε το ένα από τα δυο. Εκτός αν έχει δυο σειρές από σύρματα και έχει καεί/χαλάσει το ένα... αλλά πάλι να συμβαίνει το ίδιο πράγμα και στα δυο γκριπ;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το πιο πιθανό είναι να έχεις απώλειες στο μέταλλο του τιμονιού. Σε ξένα φόρα είχα διαβάσει ότι έβαζαν μιά ταινία κάτω από το γκριπ για μόνωση.

Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις βέβαια, μάλλον σε BMW αντιπρόσωπο ή... motion and style που είναι 2σε1.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το πιο πιθανό είναι να έχεις απώλειες στο μέταλλο του τιμονιού. Σε ξένα φόρα είχα διαβάσει ότι έβαζαν μιά ταινία κάτω από το γκριπ για μόνωση.

Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις βέβαια, μάλλον σε BMW αντιπρόσωπο ή... motion and style που είναι 2σε1.
Η πρώτη σκάλα είναι σα να μη λειτουργεί καθόλου. Η δεύτερη σκάλα είναι... σα πρώτη.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
χαζή ερώτηση αλλά η καλωδίωση είναι σωστά βαλμένη;
Δε ξέρω, το έχω αναρωτηθεί κι εγώ. Θεωρητικά το συγκεκριμένο είναι plug and play. Όταν βρεθεί φιλόξενη στέγη και χρόνος θα "λύσω" να δω τι γίνεται.
 

vakou

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Από εμπειρία από κάτι Saito, δεν ξέρω αν ισχύει και σε αυτά, λειτουργούν όπως οι σκάλες στα καλοριφέρ Α/C αυτοκινήτων. Δηλαδή δίνουν όλη την τάση στη μεγάλη σκάλα και με αντιστάσεις μειώνουν το ρεύμα στις υπόλοιπες. Αν ισχύει το ίδιο και στο δικό σου, έχει κάψει αυτή την αντίσταση.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Από εμπειρία από κάτι Saito, δεν ξέρω αν ισχύει και σε αυτά, λειτουργούν όπως οι σκάλες στα καλοριφέρ Α/C αυτοκινήτων. Δηλαδή δίνουν όλη την τάση στη μεγάλη σκάλα και με αντιστάσεις μειώνουν το ρεύμα στις υπόλοιπες. Αν ισχύει το ίδιο και στο δικό σου, έχει κάψει αυτή την αντίσταση.
Ναι αυτό μοιάζει να είναι λογικό. Σε ευχαριστώ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Το πρόβλημα δεν είναι να δώσουμε κάτι ψιλά να αλλάξουμε ένα γκριπ, αλλα το οτι το αριστερό γκριπ σε εμένα τουλάχιστον, λιώνει από μονο του χωρίς χρήση.....
Εστάλη μαιλ στην εταιρία μέσω καλού φίλου, και μας παρέπεμπαν σε τοπικούς αντιπροσώπους, δλδ μας έγραψαν στα τσιλιμπιρδονια τους...απλά
Για του λόγου το αληθές
[url=https://ibb.co/hW5XmY0][/URL]
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Το πρόβλημα δεν είναι να δώσουμε κάτι ψιλά να αλλάξουμε ένα γκριπ, αλλα το οτι το αριστερό γκριπ σε εμένα τουλάχιστον, λιώνει από μονο του χωρίς χρήση.....
Εστάλη μαιλ στην εταιρία μέσω καλού φίλου, και μας παρέπεμπαν σε τοπικούς αντιπροσώπους, δλδ μας έγραψαν στα τσιλιμπιρδονια τους...απλά
Για του λόγου το αληθές
[url=https://ibb.co/hW5XmY0][/URL]
Φόρα απο πάνω τους ,τα απο κάτω ,κ γράψτους κι εσύ στα τσιλιμπιρδόνια σου
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Φόρα απο πάνω τους ,τα απο κάτω ,κ γράψτους κι εσύ στα τσιλιμπιρδόνια σου
Για τα δικά μας έχει η μακαν μόνο τα λάστιχα αν θες .
Δεν σκίζεις τα παλιά ,απλά τα περνάς από πάνω ,κάτι σαν θεροσυστελλομενα είναι Πρόσθετη Ενίσχυση Grip, BMW R1200GS -2012, R1200GS Adv -2013, R1200GS LC 2013-, R1200GS LC Adv 2014- | Makan TRT
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν μπορεί κάποιο καλό παιδί ας χωρίσει τα ποστάκια για τα θερμαινόμενα γκριπ σε νέο ή σε υπάρχον θέμα, είναι κρίμα να "χαθούν" εδώ
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Αν μπορεί κάποιο καλό παιδί ας χωρίσει τα ποστάκια για τα θερμαινόμενα γκριπ σε νέο ή σε υπάρχον θέμα, είναι κρίμα να "χαθούν" εδώ
Με 42€ που κοστιζουν να πανε στον αγυριστο!


Υγ Λαθος, νομιζα ελεγες για τα πανω-γκριπ
 
Top Bottom