Θερμοκρασία F800GS

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Ρε παλικαρια οσοι εχετε f800gs 2008 - 2009
Ποσες μπαρες θερμοκρασία εχετε οταν η μηχανη εχει ζεσταθει κ είστε σε πορεια με πανω απο 100χλμ το χειμωνα?
Εμενα ηταν σταθερα 3 μπαρες κ εδω κ καιρο πεφτει στις 2, αλλαξα θερμοστατη κ παλι τα ιδια. Στα ψηλα εν σταση η σε κινηση ειναι μια χαρα κ το βεντιλατερ κ ολα, σε πορεια ομως εχω την εντυπωση οτι κατεβαζει παραπανω απ οσο πρεπει την θερμοκρασία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Παντού και πάντα 3 μπάρες, λιγότερες είχα δει μόνο μέχρι να ζεσταθεί.
Παρακολούθησε μήπως δουλεύει το βεντηλατερ (όταν έχει 2μπαρες) από λάθος εντολή της βαλβίδας θερμοκρασίας, αν και είναι απίθανο.
Δεν νομίζω πάντως ότι είναι ανησυχητικό
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Παντού και πάντα 3 μπάρες, λιγότερες είχα δει μόνο μέχρι να ζεσταθεί.
Παρακολούθησε μήπως δουλεύει το βεντηλατερ (όταν έχει 2μπαρες) από λάθος εντολή της βαλβίδας θερμοκρασίας, αν και είναι απίθανο.
Δεν νομίζω πάντως ότι είναι ανησυχητικό
Οχι δεν δουλευει το βεντιλατερ, παιρνει μπροστα μονο στην 4η μπαρα κ αυτό μετά απο λιγο οχι κατευθειαν. Θερμοστατης αλλαχτηκε πριν 4 μερες, καμια αλλη ιδεα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ψυκτικό υγρό έχεις βάλει το σωστό; Επίσης σε πόση πορεία λες; Γτ αν είσαι σε εθνική χειμώνα μπορεί όντως να μην έχει προλάβει να ζεσταθεί μέχρι να φτάσεις.
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Ψυκτικό υγρό έχεις βάλει το σωστό; Επίσης σε πόση πορεία λες; Γτ αν είσαι σε εθνική χειμώνα μπορεί όντως να μην έχει προλάβει να ζεσταθεί μέχρι να φτάσεις.
Ακομα κ να εχω πιασει την επιθυμητή θερμοκρασία με το που βγω σε μεγαλο δρομο κ τρεξω 100 κ πανω σε μισω λεπτο η θερμοκρασία κατεβαινει στις 2 μπαρες.
Αν εννοεις την σταθμη του ψυκτικου ναι ειναι εκει που πρεπει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Αυτό που περιγράφεις,το έπαθα πριν κάνα χρόνο στο στρώμ.
Με το που άναβε η τρίτη παύλα θερμοκρασίας (εκεί που πρέπει να είναι δηλαδή,έσβηνε και ξαναπηγαινε στις 2.
Άλλαξα θερμοστάτη και έφτιαξε αμέσως.
Εσύ τον έχεις αλλάξει και έχει ίδια συμπεριφορά πριν και μετά την αλλαγή;
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αν έχεις κάνει σωστή εξαερωση στο κύκλωμα, κοίτα και τον αισθητήρα που είναι επάνω στο θερμοστατη
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ή ο θερμοστατης ειναι, ή ο αισθητηρας θερμοκρασιας, δεν υπαρχει τιποτε αλλο που να μπορει να ριξει την ενδειξη θερμοκρασιας.
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Δεν εχω κανει ο ιδιος την εργασια αλλα σε συνεργείο. Δεν γνωριζω αν μπηκε γνησιος η αφτερμαρκετ. Το θεμα ειναι οτι δεν ειχε διαφορα μετα την αλλαγη θερμοστατη.

Θα ξανα παω για να δω τι θα γινει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Δεν εχω κανει ο ιδιος την εργασια αλλα σε συνεργείο. Δεν γνωριζω αν μπηκε γνησιος η αφτερμαρκετ. Το θεμα ειναι οτι δεν ειχε διαφορα μετα την αλλαγη θερμοστατη.

Θα ξανα παω για να δω τι θα γινει

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παιζει να μην τον αλλαξε ποτε... παιζει και να ειναι ο αισθητηρας. Τον βγαζεις, βαζεις κατσαρολακι με νερο στο γκαζακι, παιρνεις πολυμετρο, και αρχιζεις να μετρας αντισταση οσο το νερο ανεβαζει θερμοκρασια. Αν και πονταρω στην 1η εκδοχη.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ρε συ, με όλο τον σεβασμό και το θάρρος....

Μήπως δεν έχεις πεμφε??? Αυτά δεν παθαίνουν τίποτα!!!!! Κοίτα μήπως ο θερμοστάτης είναι made in Austria....
 

tsambion

Μέλος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
BMW F 800 GS 2009
Η μηχανη ελέγχθηκε εξωνυχιστηκα (θερμοστάτης κ αισθητηρας θερμοκρασίας) δεν βρεθηκε τιποτα. Η λειτουργια του ειναι αριστη ομως το προβλημα παραμένει.
Καμια ιδεα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom